В Узбекистані тепер можуть ув’язнити за незаконний майнінг

В Узбекистані тепер можуть ув’язнити за незаконний майнінг

Президент країни підписав відповідний закон, який вносить зміни до адміністративного та кримінального кодексів.

Президент Узбекистану Шавкат Мірзійоєв 19 січня підписав закон, що передбачає кримінальні й адміністративні покарання за незаконні дії, пов'язані з видобутком і використанням біткоїна та криптовалют.

Зокрема, документ вносить зміни до Кодексу про адміністративну відповідальність та до Кримінально-процесуального. Новий закон передбачає встановлення відповідальності за «нові види злочинів, які скоюються з використанням цифрових технологій». Він доповнює деякі глави Кримінально-процесуального кодексу статтями про порушення законодавства у сфері обігу криптоактивів та незаконне здійснення майнінгу.

Кодекс про адміністративну відповідальність доповнено статтями, які стосувалися незаконного придбання, збуту або обміну криптовалют, а також діяльності провайдерів таких послуг без ліцензії. Стаття передбачає адміністративний арешт до 15 діб або накладення штрафу від 20 до 30 базових розрахункових величин (БРВ) (від $550 до $825) із конфіскацією криптоактивів та інструментів скоєння правопорушень.

Якщо згадані дії було вчинено повторно або в особливо великих розмірах, штраф можуть збільшити до 400 БРВ ($11 000), а обмеження волі – до трьох років.

Крім того, закон запроваджує покарання за майнінг анонімних криптовалют або видобуток цифрових активів із порушенням встановленого порядку у вигляді штрафів, виправних робіт до трьох років, обмеження чи позбавлення волі до одного року.

Принципи регулювання в Узбекистані

Влада Узбекистану ухвалила у 2022 році постанову, яка встановлює розмір зборів для бірж та майнінгових компаній, що працюють у країні. Згідно з документом, майнери мають щомісяця сплачувати збір у розмірі 3 млн сумів ($275), біржі – 120 млн сумів ($11 000), а майнінгові пули – 30 млн сумів ($2750). При цьому забороняється робота без ліцензії та видобуток анонімних криптовалют. А продати видобуті біткоїни компанії можуть лише на ліцензованих в Узбекистані біржах.

У вересні минулого року Узбекистан також змінив правила ліцензування та дозвільних процедур в індустрії цифрових активів. Ліцензуючим органом стало Національне агентство перспективних проєктів. Крім видачі дозволів, НАПП тепер також стежить за розміром та порядком сплати державного мита за видачу ліцензій.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Штрафи для біткоїн-бірж

У січні цього року НАПП з'ясувала, що на міжнародній біржі Binance здійснюються операції із цифровими активами та коштами, отриманими злочинним шляхом.

У зв'язку з цим агентство прийняло рішення про накладення штрафу в розмірі 300 БРВ (102 млн сумів, або $8300), яке направлено біржі Binance.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Акції майнерів дорожчають через Трампа, Terraform Labs виплатить $4,5 млрд штрафу, кити активно накопичують BTC, новий гаманець від Trezor, найбільший банк Бразилії дозволив біткоїн-торгівлю, канадська DeFi-компанія купує BTC,  Riot Platforms намагається поглинути Bitfarms. Володимир Гришенко 14 червня 2024
Trezor представив новий гаманець Trezor представив новий гаманець Разом з пристроєм розробники презентували нову клієнтську програму Trezor Expert. Володимир Гришенко 14 червня 2024
Riot Platforms збільшує свою частку у Bitfarms Riot Platforms збільшує свою частку у Bitfarms Американський майнер купив додатково ще понад 1,4 млн акцій конкурента. Володимир Гришенко 14 червня 2024