Binance оштрафували в Узбекистані

Binance оштрафували в Узбекистані

Регулятор з'ясував, що на біржі проводили операції з активами, отриманими злочинним шляхом.

Національне агентство перспективних проєктів (НАПП) Узбекистану розглянуло роботу міжнародної біржі Binance і з'ясувало, що на ній здійснюються операції із цифровими активами та коштами, отриманими злочинним шляхом. Про це повідомляється на сайті агентства.

НАПП, яке є регулятором у сфері обігу криптовалют, провело перевірку діяльності міжнародних бірж, зокрема й Binance, на відповідність ліцензійним вимогам.

Під час перевірки виявили такі порушення: надання громадянам Узбекистану послуг із здійснення операцій з криптоактивами; операції з анонімними валютами та коштами, отриманими злочинним шляхом; компанія не є резидентом Узбекистану; відсутня електронна платформа, розміщена на серверах, що знаходяться на території Узбекистану; недотримання вимог законодавства у сфері обігу криптоактивів, протидія легалізації доходів, одержаних від злочинної діяльності та використання персональних даних; відсутність сформованого статутного фонду, частина якого має резервуватися на окремому рахунку в комерційному банку Узбекистану.

«У зв'язку з цим агентство прийняло рішення про накладення штрафу в розмірі 300 базових розрахункових величин (102 млн сумів, або $8300), що направлено біржі Binance та регулятору юрисдикції, в якій зареєстрована компанія», – йдеться у повідомленні регулятора.

Протягом місяця Binance має сплатити штраф або на неї подадуть до суду. У НАПП нагадали, що у законодавстві Узбекистану за заняття і діяльність без ліцензії передбачено заходи адміністративної та кримінальної відповідальності.

Регулювання в Узбекистані

У 2022 році влада Узбекистану ухвалила постанову, яка встановлює розмір зборів для бірж і майнінгових компаній, що працюють у країні. Так, майнери мають щомісяця сплачувати збір у розмірі 3 млн сумів ($275), біржі – 120 млн сумів ($11 000), а майнінгові пули – 30 млн сумів ($2750). При цьому забороняється робота без ліцензії та видобуток анонімних криптовалют. А продати видобуті біткоїни компанії можуть лише на ліцензованих в Узбекистані біржах.

Надходження від зборів розподіляються так: переважна більшість коштів (близько 80%) іде до державного бюджету, решта (20%) – на рахунки НАПП у комерційному банку.

Що таке біткоїн-біржі?
Що таке біткоїн-біржі?
Завдяки зручності використання та доступності біткоїн-біржі – це найбільш популя...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Проблеми у Binance

Зазначимо, що це далеко не перші проблеми Binance із регуляторами. Наприкінці минулого року біржа погодилася зі звинуваченнями Мін'юсту США та визнала себе винною у порушенні закону про банківську таємницю, у веденні неліцензійного бізнесу з переказу грошей та порушенні закону про санкції. Ця угода коштувала компанії $4,3 млрд.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна MicroStrategy продовжує поповнювати біткоїн-резерви, у бірж знизилися запаси біткоїнів, почали рухатися біткоїни влади Німеччини, Bitmain представив новий майнер, в Австралії запускають черговий біткоїн-фонд, Deutsche Telekom буде видобувати BTC, брати Вінклвосси підтримали кампанію Дональда Трампа. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Нова компанія буде зберігати активи інституціоналів після запуску біткоїн-ETF у Японії. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Навал Равікант назвав головний цифровий актив справжнім засобом заощадження. Володимир Гришенко 21 червня 2024