Binance оштрафували в Узбекистані

Binance оштрафували в Узбекистані

Регулятор з'ясував, що на біржі проводили операції з активами, отриманими злочинним шляхом.

Національне агентство перспективних проєктів (НАПП) Узбекистану розглянуло роботу міжнародної біржі Binance і з'ясувало, що на ній здійснюються операції із цифровими активами та коштами, отриманими злочинним шляхом. Про це повідомляється на сайті агентства.

НАПП, яке є регулятором у сфері обігу криптовалют, провело перевірку діяльності міжнародних бірж, зокрема й Binance, на відповідність ліцензійним вимогам.

Під час перевірки виявили такі порушення: надання громадянам Узбекистану послуг із здійснення операцій з криптоактивами; операції з анонімними валютами та коштами, отриманими злочинним шляхом; компанія не є резидентом Узбекистану; відсутня електронна платформа, розміщена на серверах, що знаходяться на території Узбекистану; недотримання вимог законодавства у сфері обігу криптоактивів, протидія легалізації доходів, одержаних від злочинної діяльності та використання персональних даних; відсутність сформованого статутного фонду, частина якого має резервуватися на окремому рахунку в комерційному банку Узбекистану.

«У зв'язку з цим агентство прийняло рішення про накладення штрафу в розмірі 300 базових розрахункових величин (102 млн сумів, або $8300), що направлено біржі Binance та регулятору юрисдикції, в якій зареєстрована компанія», – йдеться у повідомленні регулятора.

Протягом місяця Binance має сплатити штраф або на неї подадуть до суду. У НАПП нагадали, що у законодавстві Узбекистану за заняття і діяльність без ліцензії передбачено заходи адміністративної та кримінальної відповідальності.

Регулювання в Узбекистані

У 2022 році влада Узбекистану ухвалила постанову, яка встановлює розмір зборів для бірж і майнінгових компаній, що працюють у країні. Так, майнери мають щомісяця сплачувати збір у розмірі 3 млн сумів ($275), біржі – 120 млн сумів ($11 000), а майнінгові пули – 30 млн сумів ($2750). При цьому забороняється робота без ліцензії та видобуток анонімних криптовалют. А продати видобуті біткоїни компанії можуть лише на ліцензованих в Узбекистані біржах.

Надходження від зборів розподіляються так: переважна більшість коштів (близько 80%) іде до державного бюджету, решта (20%) – на рахунки НАПП у комерційному банку.

Що таке біткоїн-біржі?
Що таке біткоїн-біржі?
Завдяки зручності використання та доступності біткоїн-біржі – це найбільш популя...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Проблеми у Binance

Зазначимо, що це далеко не перші проблеми Binance із регуляторами. Наприкінці минулого року біржа погодилася зі звинуваченнями Мін'юсту США та визнала себе винною у порушенні закону про банківську таємницю, у веденні неліцензійного бізнесу з переказу грошей та порушенні закону про санкції. Ця угода коштувала компанії $4,3 млрд.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Ралі біткоїна, MicroStrategy поповнює запаси BTC, гіганти з Волл-стріт зацікавилися біткоїн-ETF, Сноуден розповів про таємну купівлю урядом BTC, в Україні біткоїнам віддають перевагу правоохоронці, влада США перемістила BTC на $1 млрд, Hut 8 розширює бізнес у Техасі. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна На думку аналітиків, така ситуація може бути пов'язана з майбутнім халвінгом. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Інвестори вивели із фонду GBTC майже $600 млн, що безпосередньо вплинуло на ринок. Володимир Гришенко 01 березня 2024