В Узбекистані ліцензії на майнінг видають лише юрособам

В Узбекистані ліцензії на майнінг видають лише юрособам

НАПП представило положення про порядок видачі дозволів на майнінг у країні.

Видобуток біткоїнів в Узбекистані може здійснюватися лише юридичними особами, які використовують сонячну енергію. Відповідне положення про порядок видачі дозволів на майнінг опублікувало Національне агентство перспективних проєктів Узбекистану (НАПП).

Відповідно до документа майнінг має здійснюватись винятково юридичною особою, ліцензію якій видаватимуть на п'ять років.

Серед інших вимог до майнерів згадується використання електроенергії, виробленої сонячною електростанцією, наявність окремого приміщення для встановлення обладнання, дотримання вимог у сфері обігу цифрових активів, своєчасна та повна сплата податків і рахунків.

При цьому забороняється робота без ліцензії та видобуток анонімних криптовалют. А продати видобуті біткоїни компанії можуть лише на ліцензованих в Узбекистані біржах.

Чи варто майнити біткоїн
Чи варто майнити біткоїн
Перший квартал 2021 року був ідеальним часом для майнерів біткоїна, але на зміну...
Ілля Гольдберг 30 листопада 2022

Які податки для майнерів в Узбекистані

Рік тому регулятори в Узбекистані ухвалили постанову, яка встановлює розмір зборів для бірж та майнінгових компаній, що працюють у країні.

Зокрема, майнери мають щомісяця сплачувати збір у розмірі 3 млн сум ($275), біржі – 120 млн сум ($11 000), а майнінгові пули – 30 млн сум ($2750).

Надходження від зборів розподіляються по різних джерелах: 80% коштів спрямовується до державного бюджету, решта (20%) – на рахунки Агентства перспективних проєктів у комерційному банку.

Скільки податків сплатили біткоїн-компанії в Узбекистані

2022 року ліцензовані біткоїн-компанії сплатили до державного бюджету Узбекистану сумарно 3,5 млрд сум (понад $310 000).

Йдеться про виплати до бюджету, які з'явилися після оновлення системи ліцензування та запровадження системи фіксованих зборів за здійснення діяльності у сфері обігу біткоїна та криптовалют.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна MicroStrategy продовжує поповнювати біткоїн-резерви, у бірж знизилися запаси біткоїнів, почали рухатися біткоїни влади Німеччини, Bitmain представив новий майнер, в Австралії запускають черговий біткоїн-фонд, Deutsche Telekom буде видобувати BTC, брати Вінклвосси підтримали кампанію Дональда Трампа. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Нова компанія буде зберігати активи інституціоналів після запуску біткоїн-ETF у Японії. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Навал Равікант назвав головний цифровий актив справжнім засобом заощадження. Володимир Гришенко 21 червня 2024