В Узбекистані ліцензії на майнінг видають лише юрособам

В Узбекистані ліцензії на майнінг видають лише юрособам

НАПП представило положення про порядок видачі дозволів на майнінг у країні.

Видобуток біткоїнів в Узбекистані може здійснюватися лише юридичними особами, які використовують сонячну енергію. Відповідне положення про порядок видачі дозволів на майнінг опублікувало Національне агентство перспективних проєктів Узбекистану (НАПП).

Відповідно до документа майнінг має здійснюватись винятково юридичною особою, ліцензію якій видаватимуть на п'ять років.

Серед інших вимог до майнерів згадується використання електроенергії, виробленої сонячною електростанцією, наявність окремого приміщення для встановлення обладнання, дотримання вимог у сфері обігу цифрових активів, своєчасна та повна сплата податків і рахунків.

При цьому забороняється робота без ліцензії та видобуток анонімних криптовалют. А продати видобуті біткоїни компанії можуть лише на ліцензованих в Узбекистані біржах.

Чи варто майнити біткоїн
Чи варто майнити біткоїн
Перший квартал 2021 року був ідеальним часом для майнерів біткоїна, але на зміну...
Ілля Гольдберг 30 листопада 2022

Які податки для майнерів в Узбекистані

Рік тому регулятори в Узбекистані ухвалили постанову, яка встановлює розмір зборів для бірж та майнінгових компаній, що працюють у країні.

Зокрема, майнери мають щомісяця сплачувати збір у розмірі 3 млн сум ($275), біржі – 120 млн сум ($11 000), а майнінгові пули – 30 млн сум ($2750).

Надходження від зборів розподіляються по різних джерелах: 80% коштів спрямовується до державного бюджету, решта (20%) – на рахунки Агентства перспективних проєктів у комерційному банку.

Скільки податків сплатили біткоїн-компанії в Узбекистані

2022 року ліцензовані біткоїн-компанії сплатили до державного бюджету Узбекистану сумарно 3,5 млрд сум (понад $310 000).

Йдеться про виплати до бюджету, які з'явилися після оновлення системи ліцензування та запровадження системи фіксованих зборів за здійснення діяльності у сфері обігу біткоїна та криптовалют.

На Кріштіану Роналду подали до суду через рекламу Binance На Кріштіану Роналду подали до суду через рекламу Binance Футболіста звинуватили у тому, що він просував незареєстровані цінні папери у координації з торговельним майданчиком. Володимир Гришенко 29 листопада 2023
Швидкість обігу BTC опустилася до історично низького рівня Швидкість обігу BTC опустилася до історично низького рівня Інвестори воліють зберігати свої біткоїни, ніж торгувати ними. Володимир Гришенко 29 листопада 2023
Помер один із головних критиків Біткоїна Помер один із головних критиків Біткоїна Чарлі Мангеру було 99 років, і протягом усього свого життя він дотримувався виключно традиційних підходів до інвестування. Дмитро Харьков 29 листопада 2023