Біткоїн-ноди тепер можуть блокувати записи Ordinals

Біткоїн-ноди тепер можуть блокувати записи Ordinals

Команда Taproot Wizards вважає, що більшість операторів нод не запроваджуватиме таких обмежень.

Один із розробників протоколу Ordinals під ніком Rijndael створив скрипт, що дозволяє блокувати записи за бажанням операторів нод. Про це повідомляє автор ідеї у соцмережі Х.

У разі активації нового скрипту ноди відбраковуватимуть усі транзакції, що містять записи Ordinals. Таким чином кожен біткоїнер зможе самостійно вирішити, чи підтримувати всі транзакції, що не суперечать правилам консенсусу, чи тільки монетарні.

Проте і розробник Rijndael, і команда Taproot Wizards у цілому передбачають, що більшість користувачів не будуть активувати цей скрипт. У такий спосіб вони намагаються довести, що більшість біткоїнерів не готові активно протидіяти протоколу Ordinals.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Дискусія навколо Ordinals

У спільноті розробників Bitcoin Core існують різні точки зору щодо протоколу Ordinals. Дехто стверджує, що перевантаження пулу, спричинене записами, може навіть піти на користь транзакціям Lightning та їх користувачам. Користувачі Lightning потенційно можуть отримати вигоду, оскільки вони зможуть розподіляти більше ліквідності поза ланцюжком.

Але майнінговий пул Ocean, який очолює Люк Дашжр, зайняв позицію проти транзакцій Ordinals. Спочатку він повністю блокував усі такі транзакції, але потім дозволили учасникам пулу обирати бажаний формат роботи.

Інші Ordinals-ініціативи

Німецька компанія Trac Systems, яка є розробником протоколу Ordinals, у середині грудня завершила раунд фінансування на суму в $4,2 млн під керівництвом венчурної компанії Sora Ventures. Після успішного збору коштів команда Trac Systems готується до розширення діяльності з фокусом на залученні досвідчених розробників для просування протоколу на основі Ordinals.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Ралі біткоїна, MicroStrategy поповнює запаси BTC, гіганти з Волл-стріт зацікавилися біткоїн-ETF, Сноуден розповів про таємну купівлю урядом BTC, в Україні біткоїнам віддають перевагу правоохоронці, влада США перемістила BTC на $1 млрд, Hut 8 розширює бізнес у Техасі. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна На думку аналітиків, така ситуація може бути пов'язана з майбутнім халвінгом. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Інвестори вивели із фонду GBTC майже $600 млн, що безпосередньо вплинуло на ринок. Володимир Гришенко 01 березня 2024