Складність майнінгу рекордно зросла

Складність майнінгу рекордно зросла

Після чергового перерахунку показник збільшився до 61,03 T.

Черговий перерахунок складності майнінгу відбувся у понеділок, 16 жовтня, після чого показник зріс одразу на 6,47% – до історичного рівня в 61,03 T. Відповідні дані надав сервіс BTC.com.

Складність майнінгу рекордно зросла
Складність майнінгу біткоїна. Джерело: BTC.com.

Згідно з оновленими показниками хешрейт досяг позначки 436,89 EH/s. При цьому в середньому на видобуток одного блоку зараз йде 9 хвилин 24 секунди. Варто також зауважити, що приріст складності майнінгу продемонстрував максимальне значення з 24 березня.

Прогнози щодо хешрейту

За прогнозами аналітиків банківського холдингу JPMorgan, після халвінгу у квітні 2024 року відбудеться зниження хешрейту мережі Біткоїна приблизно на 20%. Зокрема, халвінг удвічі зменшить винагороду майнерів (з 6,25 до 3,125 BTC) за блок і безпосередньо вплине на індустрію майнінгу. У зв'язку з цим менш ефективне обладнання буде виведено майнерами з експлуатації.

При цьому, за оцінками Glassnode, собівартість видобутку 1 BTC у разі використання найбільш ефективного обладнання та помірних цін на електроенергію зросте після халвінгу з поточних $15 000 до $30 000. Проте учасники ринку очікують, що динаміка курсу BTC компенсує це зростання.

Що таке майнінг біткоїнів?
Що таке майнінг біткоїнів?
Найпопулярніші питання, що виникають у людей стосовно Біткоїна, пов’язані з похо...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Активність майнерів

У вересні публічні майнінгові компанії Marathon Digital, Riot Platforms та CleanSpark значно збільшили видобуток біткоїнів. Цей чинник позитивно позначився на вартості їхніх акцій.

При цьому акції більшості майнерів не просто демонструють стійке зростання, а навіть випереджають динаміку курсу біткоїна з початку року. Так, акції Marathon Digital додали у ціні 121% протягом поточного року.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна В Україні знову перепишуть закон про цифрові активи, MicroStrategy нарощує запас BTC, +1 заявка на біткоїн-ETF, складність майнінгу знову зросла, Canaan відновлює роботу в Казахстані, Джек Дорсі підтримав інноваційний майніновий проєкт, Bitfarms закуповується новими «асіками». Володимир Гришенко 01 грудня 2023
ARK Invest активно продає акції Coinbase ARK Invest активно продає акції Coinbase За тиждень компанія Кеті Вуд позбавилася акцій біржі на $15 млн. Володимир Гришенко 01 грудня 2023
Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Головний цифровий актив відновив стале зростання на тлі великого попиту від найбільшого корпоративного власника біткоїнів. Дмитро Харьков 01 грудня 2023