Складність майнінгу рекордно зросла

Складність майнінгу рекордно зросла

Після чергового перерахунку показник збільшився до 61,03 T.

Черговий перерахунок складності майнінгу відбувся у понеділок, 16 жовтня, після чого показник зріс одразу на 6,47% – до історичного рівня в 61,03 T. Відповідні дані надав сервіс BTC.com.

Складність майнінгу рекордно зросла
Складність майнінгу біткоїна. Джерело: BTC.com.

Згідно з оновленими показниками хешрейт досяг позначки 436,89 EH/s. При цьому в середньому на видобуток одного блоку зараз йде 9 хвилин 24 секунди. Варто також зауважити, що приріст складності майнінгу продемонстрував максимальне значення з 24 березня.

Прогнози щодо хешрейту

За прогнозами аналітиків банківського холдингу JPMorgan, після халвінгу у квітні 2024 року відбудеться зниження хешрейту мережі Біткоїна приблизно на 20%. Зокрема, халвінг удвічі зменшить винагороду майнерів (з 6,25 до 3,125 BTC) за блок і безпосередньо вплине на індустрію майнінгу. У зв'язку з цим менш ефективне обладнання буде виведено майнерами з експлуатації.

При цьому, за оцінками Glassnode, собівартість видобутку 1 BTC у разі використання найбільш ефективного обладнання та помірних цін на електроенергію зросте після халвінгу з поточних $15 000 до $30 000. Проте учасники ринку очікують, що динаміка курсу BTC компенсує це зростання.

Що таке майнінг біткоїнів?
Що таке майнінг біткоїнів?
Найпопулярніші питання, що виникають у людей стосовно Біткоїна, пов’язані з похо...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Активність майнерів

У вересні публічні майнінгові компанії Marathon Digital, Riot Platforms та CleanSpark значно збільшили видобуток біткоїнів. Цей чинник позитивно позначився на вартості їхніх акцій.

При цьому акції більшості майнерів не просто демонструють стійке зростання, а навіть випереджають динаміку курсу біткоїна з початку року. Так, акції Marathon Digital додали у ціні 121% протягом поточного року.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024