JPMorgan очікує на падіння хешрейту після халвінгу

JPMorgan очікує на падіння хешрейту після халвінгу

Найменш ефективні майнери будуть змушені залишити галузь.

Аналітики банківського холдингу JPMorgan прогнозують зниження хешрейту мережі Біткоїна на 20% після халвінгу у квітні 2024 року. Про це повідомляє BeInCrypto.

Халвінг вдвічі зменшить винагороду майнерів (з 6,25 до 3,125 BTC) за блок і безпосередньо вплине на індустрію майнінгу. Експерти зазначають, що близько 20% хешрейту мережі (приблизно 80 EH/s) може бути вилучено, оскільки менш ефективне обладнання буде виведено з експлуатації.

Аналітики підкреслюють різницю у вартості електроенергії та ліквідності між різними майнінговими компаніями. JPMorgan вважає найперспективнішою компанію CleanSpark. Marathon Digital є найбільшим учасником ринку, але у нього вищі витрати на електроенергію та нижча маржа.

Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Майнінг біткоїнів — це головний процес усієї мережі, що перевіряє транзакції, за...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Видобуток біткоїнів публічними майнерами

У вересні публічні майнінгові компанії Marathon Digital, Riot Platforms та CleanSpark значно збільшили видобуток біткоїнів, що позитивно вплинуло на ціни їхніх акцій. Їх видобуток склав 1242 BTC, 362 BTC та 643 BTC.

На цьому тлі акції провідних майнінгових компаній зросли від початку року на 81-163%, що перевищує динаміку вартості BTC. Ще одна велика майнінгова компанія Core Scientific планує вийти з процедури банкрутства та повернутися до активної діяльності.

Собівартість видобутку

За оцінками Glassnode собівартість видобутку 1 BTC за умов використання найефективнішого обладнання та помірних цін на електроенергію зросте після халвінгу з поточних $15 000 до $30 000. Проте учасники ринку очікують, що динаміка курсу BTC компенсує це зростання.

Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Також пройдуть публічні консультації щодо правил ведення бізнесу провайдерами цифрових послуг. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд The Bitcoin Policy Institute створив для захисту розробників некастодіальних інструментів фонд Peer-to-Peer Rights Fund. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Австралієць більше не зможе судитись з Біткоїн-розробниками у британській юрисдикції. Володимир Гришенко 21 травня 2024