JPMorgan очікує на падіння хешрейту після халвінгу

JPMorgan очікує на падіння хешрейту після халвінгу

Найменш ефективні майнери будуть змушені залишити галузь.

Аналітики банківського холдингу JPMorgan прогнозують зниження хешрейту мережі Біткоїна на 20% після халвінгу у квітні 2024 року. Про це повідомляє BeInCrypto.

Халвінг вдвічі зменшить винагороду майнерів (з 6,25 до 3,125 BTC) за блок і безпосередньо вплине на індустрію майнінгу. Експерти зазначають, що близько 20% хешрейту мережі (приблизно 80 EH/s) може бути вилучено, оскільки менш ефективне обладнання буде виведено з експлуатації.

Аналітики підкреслюють різницю у вартості електроенергії та ліквідності між різними майнінговими компаніями. JPMorgan вважає найперспективнішою компанію CleanSpark. Marathon Digital є найбільшим учасником ринку, але у нього вищі витрати на електроенергію та нижча маржа.

Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Майнінг біткоїнів — це головний процес усієї мережі, що перевіряє транзакції, за...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Видобуток біткоїнів публічними майнерами

У вересні публічні майнінгові компанії Marathon Digital, Riot Platforms та CleanSpark значно збільшили видобуток біткоїнів, що позитивно вплинуло на ціни їхніх акцій. Їх видобуток склав 1242 BTC, 362 BTC та 643 BTC.

На цьому тлі акції провідних майнінгових компаній зросли від початку року на 81-163%, що перевищує динаміку вартості BTC. Ще одна велика майнінгова компанія Core Scientific планує вийти з процедури банкрутства та повернутися до активної діяльності.

Собівартість видобутку

За оцінками Glassnode собівартість видобутку 1 BTC за умов використання найефективнішого обладнання та помірних цін на електроенергію зросте після халвінгу з поточних $15 000 до $30 000. Проте учасники ринку очікують, що динаміка курсу BTC компенсує це зростання.

Мережа ресторанів у Канаді почала купувати біткоїни Мережа ресторанів у Канаді почала купувати біткоїни Компанія зізналася, що слідкує за діями засновника MicroStrategy Майкла Сейлора. Володимир Гришенко 05 грудня 2023
Акції майнера Phoenix Group подорожчали на 50% Акції майнера Phoenix Group подорожчали на 50% Компанія спромоглася вийти на IPO і тепер торгується на фондовій біржі Абу-Дабі. Володимир Гришенко 05 грудня 2023
Ексглава Paxful очолив новий P2P-проєкт Ексглава Paxful очолив новий P2P-проєкт Мета Noones – підключити Глобальний Південь до світових фінансових систем за допомогою технології пірингових переказів. Володимир Гришенко 05 грудня 2023