У Казахстані затвердили вимоги до майнерів

У Казахстані затвердили вимоги до майнерів

Нові вимоги набирають чинності з 10 липня.

Міністерство цифрового розвитку Казахстану затвердило кваліфікаційні вимоги до роботи майнінгових компаній у країні. Про це повідомляє BaigeNews.kz.

Зокрема, вимоги охоплюють наявність центру обробки даних цифрового майнінгу, розташування дата-центрів поза житловою зоною, робота компаній має здійснюватись через відповідний майнінговий пул, мають бути технічні умови на підключення до електричних мереж тощо.

Відповідне рішення набирає чинності 10 липня 2023 року.

Вплив регулювання на індустрію майнінгу

6 лютого Казахстан ввів індустрію майнінгу в правове поле, затвердивши чіткі правила для роботи у цій сфері. Відповідний закон підписав глава держави Касим-Жомарт Токаєв.

На думку влади, це має залучити нових інвесторів. Проте фактично новий закон, навпаки, змусив багато майнінгових компаній припинити свою діяльність. Згідно з дослідженням, частка Казахстану у світовому хешрейті Біткоїна впала до 4%. Приміром, ще у 2021 році країна посідала друге місце у світі з видобутку біткоїнів із показником глобального хешрейту на рівні 18%.

Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Майнінг біткоїнів — це головний процес усієї мережі, що перевіряє транзакції, за...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Питання податків

Майнінгові компанії у 2022 році поповнили держбюджет Казахстану майже на $7 млн.

Влада нагадує, що платіжний період за майнінг за перший квартал 2023 року сплачується «не пізніше 25 числа другого місяця, наступного за звітним податковим періодом», тобто має бути сплачений до 25 травня 2023 року.

У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі У Нігерії пропонують заборонити біткоїн-біржі Радник президента вважає, що торговельні майданчики негативно впливають на курс національної валюти. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
До Квона можуть екстрадувати до США До Квона можуть екстрадувати до США Відповідне рішення ухвалив Верховний суд Чорногорії. Однак його можуть оскаржити в апеляційному суді. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
Том Лі очікує біткоїн по $150 000 Том Лі очікує біткоїн по $150 000 На думку аналітика, на зростання курсу вплинуть халвінг, що наближається, і пом'якшення грошово-кредитної політики. Володимир Гришенко 22 лютого 2024