У Казахстані затвердили вимоги до майнерів

У Казахстані затвердили вимоги до майнерів

Нові вимоги набирають чинності з 10 липня.

Міністерство цифрового розвитку Казахстану затвердило кваліфікаційні вимоги до роботи майнінгових компаній у країні. Про це повідомляє BaigeNews.kz.

Зокрема, вимоги охоплюють наявність центру обробки даних цифрового майнінгу, розташування дата-центрів поза житловою зоною, робота компаній має здійснюватись через відповідний майнінговий пул, мають бути технічні умови на підключення до електричних мереж тощо.

Відповідне рішення набирає чинності 10 липня 2023 року.

Вплив регулювання на індустрію майнінгу

6 лютого Казахстан ввів індустрію майнінгу в правове поле, затвердивши чіткі правила для роботи у цій сфері. Відповідний закон підписав глава держави Касим-Жомарт Токаєв.

На думку влади, це має залучити нових інвесторів. Проте фактично новий закон, навпаки, змусив багато майнінгових компаній припинити свою діяльність. Згідно з дослідженням, частка Казахстану у світовому хешрейті Біткоїна впала до 4%. Приміром, ще у 2021 році країна посідала друге місце у світі з видобутку біткоїнів із показником глобального хешрейту на рівні 18%.

Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Майнінг біткоїнів — це головний процес усієї мережі, що перевіряє транзакції, за...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Питання податків

Майнінгові компанії у 2022 році поповнили держбюджет Казахстану майже на $7 млн.

Влада нагадує, що платіжний період за майнінг за перший квартал 2023 року сплачується «не пізніше 25 числа другого місяця, наступного за звітним податковим періодом», тобто має бути сплачений до 25 травня 2023 року.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Україна впровадить норми MiCA, але поки не змінить статусу Біткоїна, Ledger призупинив випуск Recover, Trezor прозвітував про зростання продажів, розроблено новий протокол другого рівня, поодинокий майнер здобув блок Біткоїна, закривається біржа Hotbit, а на активи Celsius знайшовся покупець. Володимир Гришенко 26 травня 2023
Продаж гаманців Trezor зріс на 900% Продаж гаманців Trezor зріс на 900% Покупці звернули увагу на продукти компанії на тлі негативних новин про її конкурента – Ledger. Володимир Гришенко 26 травня 2023
Курс біткоїна за тиждень: помірна корекція Курс біткоїна за тиждень: помірна корекція Невизначеність щодо перемовин про підняття стелі держборгу США впливає на інвесторів. Дмитро Харьков 26 травня 2023