Помер один із головних критиків Біткоїна

Помер один із головних критиків Біткоїна

Чарлі Мангеру було 99 років, і протягом усього свого життя він дотримувався виключно традиційних підходів до інвестування.

У віці 99 років пішов з життя відомий інвестор і критик Біткоїна, а також колега Воррена Баффета по Berkshire Hathaway – Чарлі Мангер. Про це повідомляє Financial Times.

Статки Мангера оцінюються у $2,6 млрд. Він був послідовним прихильником традиційного інвестування та застосування принципів фундаментального аналізу на фондовому ринку.

За його безпосередньої участі Berkshire Hathaway визначала недооцінені акції компаній зі значним ринковим потенціалом та вкладала капітал із довгим горизонтом планування. Проте Чарлі Мангер, так само як і Воррен Баффет, так і не сприйняв біткоїн як гідну альтернативу для інвестування.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Критика біткоїна

Чарлі Мангер неодноразово критикував біткоїн. Один із його останніх коментарів з цього приводу був таким: «Це (Біткоїн. – Ред.) не має цінності. Це не добре. Це безглуздо. Це може лише зашкодити. Дозволяти це – асоціально».

Але детальніший розгляд позиції інвестора вказує на те, що він не бачив принципової різниці між біткоїном та альткоїнами. Тому його критика щодо відсутності цінності й виникнення різних неправомірних схем була спрямована не на біткоїн, а на інші активи.

Прибуток від біткоїн-інвестицій

Попри критику біткоїна Чарлі Мангером та Ворреном Баффетом, вони все ж отримали опосередкований прибуток від біткоїн-інвестицій. Бразильський банк Nubank, який надає низку біткоїн-послуг, став лідером із прибутковості серед компаній, у які інвестувала Berkshire Hathaway. Вона вклала $500 млн у Nu Holdings у червні 2021 року та збільшила свою частку ще на $250 млн у грудні 2021 року. Зараз ціна акцій Nu Holdings зросла майже на 106% з початку року, що означає, що позиція Berkshire Hathaway в $750 млн нині коштує близько $879 млн.

Morgan Stanley має плани на біткоїн-ETF Morgan Stanley має плани на біткоїн-ETF Банківський гігант зараз проводить юридичні консультації щодо вирішення цього питання. Володимир Гришенко 29 лютого 2024
Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC Ці біткоїни було конфісковано у межах справи біржі Bitfinex. Володимир Гришенко 29 лютого 2024
На вершині Евересту хочуть розгорнути прапор із Біткоїном На вершині Евересту хочуть розгорнути прапор із Біткоїном 23-річний біткоїнер планує таким чином звернути увагу на нерівність у доступі до фінансової освіти. Володимир Гришенко 29 лютого 2024