Біткоїн подорожчав на 7000% з того часу, як його похвалив Джуліан Ассанж

Біткоїн подорожчав на 7000% з того часу, як його похвалив Джуліан Ассанж

Новий пост Біткоїн-історика Піта Ріццо свідчить про те, що Джуліан Ассанж давно зрозумів те, як фінансові технології вплинуть на людство.

Дев'ять років тому засновник Wikileaks Джуліан Ассанж виступив із ґрунтовним публічним коментарем про природу Біткоїна, проєкту, якому тоді було п'ять років і який недавно став частиною фінансового мейнстриму, перевищивши позначку у 1000 доларів роком раніше.

На той час Ассанж не був новачком у Біткоїні. Фактично Wikileaks обговорював можливість прийняття біткоїна ще у 2010 році, коли користувачі зробили перші спроби познайомити журналістське агентство з цим способом оплати.

Wikileaks почав приймати біткоїн у 2011 році, і цей крок допоміг організації пройти через банківську блокаду після публікації секретної інформації уряду США.

З усім тим, інтерв'ю 2014 року, знайдене Біткоїн-істориком Пітом Ріццо, свідчить про те, що Ассанж залишився так само впевненим у технології й опісля.

На відео засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж робить сміливу заяву про Біткоїн, яка виявилася напрочуд точною. В інтерв'ю Ассанж назвав Біткоїн «найцікавішою річчю в інтернеті», і його слова справдилися, оскільки протягом останніх років спостерігалося приголомшливе зростання вартості криптовалюти.

На момент інтерв'ю Біткоїн торгувався за ціною, яка становила лише незначну частину від його поточної вартості, проте Wikileaks використовував цю технологію як платформу для публікації, частково для того, щоб довести існування інформації, що публікується.

Далі в інтерв'ю Ассанж розмірковує про природу Біткоїна та криптографії загалом як інструмента, який дозволяє цивільним особам протистояти зловживанням уряду.

«У криптографії є здатність приносити користь у ситуаціях, у яких вона може захистити людей, які її використовують, від усієї сили наддержави. Вся міць наддержави не зможе вирішити математичне завдання», – сказав він. «Це не те, чого можна домогтися за допомогою сили примусу».

Передбачення Ассанжа щодо значення Біткоїна стає очевидним, якщо подивитися на висхідну траєкторію ціни криптовалюти після інтерв'ю. У 2014 році Біткоїн торгувався на біржах приблизно по 380 доларів за монету.

Перенесемося у 2023 рік: біткоїн торгується за ціною 28 000 доларів, що означає зростання більш ніж на 7 000% за дев'ять років.

Біткоїн продовжує розвиватися та отримувати визнання, і він, як і раніше, тісно пов'язаний із принципами децентралізації та опору цензурі, які відстоювали Ассанж та WikiLeaks. Ассанж все ще перебуває у в'язниці за публікацію важливої інформації у суспільних інтересах, і його боротьба за свободу залишається основною причиною Біткоїна.

Упередженість провідних ЗМІ – це погано, але буде лише гірше Упередженість провідних ЗМІ – це погано, але буде лише гірше Боротьба з упередженістю ЗМІ важлива в епоху цифрових технологій, коли ця упередженість стає дедалі очевиднішою. Фернандо Ніколіч 21 липня 2024
Недоліки самостійного зберігання за допомогою seed-фрази Недоліки самостійного зберігання за допомогою seed-фрази Усталені методи забезпечення безпеки не відповідають очікуванням дедалі більшого сегмента ринку Біткоїн-користувачів. Алекс Бержерон 20 липня 2024
Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024