Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень

Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень

З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження.

Біткоїн – це глибоке «замороження»

У міру того, як людство продовжує досягати успіхів у виробництві товарів, послуг, знань та фінансових активів, приходить болісне усвідомлення нової проблеми: наші заощадження неефективні, адже можуть бути створені у великих кількостях або знецінені конкурентними ринками. Традиційні методи заощаджень, від доларів до нерухомості, знецінюються. Логічно припустити, що ці активи – це просто «погані гроші». Але порівняно з чим?

«Біткоїн – єдина річ у світі, яка нееластична щодо ціни». - Майкл Сейлор

Біткоїн – це зміна парадигми в концепції заощаджень. Біткоїн виділяється як новий фінансовий інструмент з унікальними властивостями, які по-новому визначають те, що ми вважаємо грошима. На відміну від традиційних активів, біткоїн спроєктований із незмінною, фіксованою пропозицією – біткоїнів завжди буде лише 21 мільйон – що робить його несприйнятливим до інфляції, від якої страждають фіатні валюти та всі інші класи активів. Біткоїн працює за програмним графіком постачання, який зменшується експоненційно, що забезпечує його довгостроковий дефіцит і гарантує, що в міру того, як дедалі більше майнерів намагаються добути більше біткоїнів, складність майнінгу збільшується на невизначений термін, щоб підтримувати заздалегідь визначений графік постачання.

«Існує два поширені аргументи проти дефіциту біткоїна:

Він не дефіцитний, тому що люди все ще можуть створювати інші валюти.

Він не дефіцитний, тому що я не розумію, як він поділяється». - Філ Гейгер

«Завжди існуватиме лише 21 мільйон біткоїнів, і елемент довіри повністю виключений із рівняння. Фіксована пропозиція біткоїна забезпечується механізмом мережевого консенсусу на децентралізованій основі. Ніхто нікому не повинен довіряти, і кожен самостійно дотримується правил. Сукупність цих двох функцій робить біткоїн найдефіцитнішою формою грошей, яка коли-небудь існувала». - Паркер Льюїс у «Біткоїн витісняє всі інші гроші»

Постійний дефіцит є основою ціннісної пропозиції біткоїна як інструменту заощадження. У світі, де інші активи можуть постійно вироблятися чи знецінюватися, фіксована пропозиція біткоїна пропонує постійне рішення. Грошові властивості Біткоїна відповідають економічному принципу, згідно з яким системи тяжіють до одного найбільш затребуваного інструменту – грошей. Той факт, що щось має дефіцитний запас, не робить його цінним. Цінність біткоїні полягає в тому, що це найкращі гроші завдяки його чудовим фінансовим властивостям.

Це перший у світі абсолютно дефіцитний товар із достатніми грошовими властивостями. На відміну від усіх тих активів, які тануть і які люди сьогодні використовують як засіб заощаджень, біткоїн – це глибоке замороження при абсолютному нулі.

Паркер Льюїс пояснює надійну фіксовану пропозицію біткоїна у своїй книзі «Поступово, потім раптово»:

У блокчейні немає нічого, що гарантувало б фіксовану пропозицію, а графік постачання біткоїна не заслуговує на довіру, тому що за це відповідає програмне забезпечення. Цифра у 21 мільйон заслуговує на довіру тільки тому, що вона визначена децентралізовано і залежить від кількості учасників мережі, яке постійно зростає. 21 мільйон стає більш достовірно фіксованим числом у міру того, як все більше людей беруть участь у консенсусі, і зрештою стає більш надійною константою, оскільки кожна людина з часом контролює дедалі меншу частку мережі. – Паркер Льюїс у главі «Біткоїн витісняє всі інші гроші»

Гроші вирішили проблему подвійного збігу бажань, коли один із двох людей у бартерній системі повинен мати саме те, що хоче інший. Якщо у вас є яблука і ви хочете бананів, ви повинні знайти когось, у кого є банани й хто хоче ваші яблука. Це робить торгівлю неймовірно складною. Гроші усувають цю проблему, виступаючи як універсальний інструмент торгівлі. Проблема подвійного збігу бажань вирішується людьми всередині економічних систем і зводиться до одного кращого інструменту, який можна використовувати як гроші, і цим найкращим інструментом тепер є біткоїн. Це об'єктивно правильно, враховуючи його чудові фінансові характеристики.

Хоча цінність біткоїна випливає з того факту, що завжди буде лише 21 мільйон біткоїнів, переваги порівняно з іншими грошима на цьому не закінчуються: біткоїн також взаємозамінний (одиницю біткоїна не можна відрізнити одну від одної), портативний (можна переміщати без дозволу і по всьому світу за дуже низькою ціною), довговічний (це дані, які можуть фізично зберігатися на багатьох носіях) і подільний (один біткоїн дорівнює 100 000 000 сатоші, що дозволяє використовувати біткоїн для комерції в різних масштабах).

Беручи до уваги чудові фінансові якості біткоїна можна поглянути на ландшафт ринку через призму біткоїна. Оскільки ці властивості різко контрастують із властивостями будь-якого іншого товару, а грошові системи сходяться на одних грошах, розумно візуалізувати та вимірювати традиційні засоби заощадження у цьому активі.

Ваші статки тануть

У міру того, як людська винахідливість та технологічні інновації сприяють підвищенню ефективності виробництва товарів, послуг та інформації, ми переважно зберігаємо заощадження у тих активах, які ми, як суспільство, можемо створити у більшому обсязі. Традиційні методи заощаджень, у тому числі зберігання фіатної валюти, облігацій, акцій, золота та нерухомості, або самі по собі вразливі до збільшення кількості чи знецінення з часом, або у своїй основі пов'язані з активами, які можуть бути такими.

Звичайно, інвестуючи в різні класи активів, можна отримати короткостроковий, середньостроковий і навіть довгостроковий прибуток. Скільки цього активу може існувати у світі (його пропозиція) не єдиний фактор, який впливає на його ціну, навіть у довгостроковій перспективі. Однак у світі з біткоїном ми повинні подумати, чи не переоцінені вони у контексті їхньої прибутковості з поправкою на ризик:

Чи розумно тримати долар США, коли у разі дворазового збільшення виробничої потужності товарів за індексом споживчих цін Федеральна резервна система повинна відреагувати на це підвищення продуктивності знеціненням валюти, щоб зберегти цільовий рівень інфляції на рівні 2%?

Облігації – це контракти на майбутню суму в доларах США. Чи доцільно зберігати фіксовану суму майбутніх доларів США з додатковим потенційним ризиком дефолту, коли ці долари будуть навмисно знецінені?

Чи є Apple хорошим довгостроковим засобом заощадження за коефіцієнта P/E 30 (30 доларів за кожен долар річного прибутку), коли безліч компаній, які займаються споживчими технологіями, можуть виробляти аналогічні пристрої, зменшуючи унікальну ціннісну пропозицію, що врешті-решт призведе до скорочення маржі та потенційного прибутку?

Золото, попри його фізичний дефіцит, є товаром, який можна добувати нескінченно за наявності відповідних технологій. Чи розумно зберігати його, якщо його можна виробляти постійно?

Чи є інвестування в житловий комплекс надійним довгостроковим засобом заощадження, враховуючи потенціал насичення ринку нерухомості, коли поява нових проєктів може призвести до комерціалізації ринку житла, наповненого жорсткою конкуренцією та скороченням прибутковості від оренди?

Всі ці інвестиції можуть здаватися логічними протягом деякого часу, проте протягом досить тривалого періоду всі вони стикаються з наслідками інноваційної пастки: пропозиція може бути просто збільшена завдяки силам вільного ринку. Ця безжальна конкуренція є однією з причин того, чому ми живемо в часи такої жорсткої фінансіалізації: жоден з цих механізмів заощаджень не зберігає ваші статки в довгостроковій перспективі, тому вам доведеться найняти фінансового менеджера або ж стати ним.

Своєю чергою Біткоїн вводить концепцію справжніх заощаджень.

«Між заощадженнями та інвестиціями існує і завжди була фундаментальна різниця; заощадження зберігаються у формі грошових активів, а інвестиції – це заощадження, які піддаються ризику. Межі між ними були розмиті в міру фінансування економічної системи, але Біткоїн відновлює ці кордони та знову робить різницю очевидною. Гроші з правильною структурою стимулів перевершать попит на складні фінансові активи та боргові інструменти». - Паркер Льюїс

Важливо розуміти, що використовувати традиційні активи для довгострокових заощаджень недоцільно, оскільки існує біткоїн, який має явно обмежений запас і виступає як константа для вимірювання інших класів активів. Вимірюючи довгострокову цінність інших класів активів через такий абсолютно дефіцитний актив, як біткоїн, стає зрозуміло, чому цінність цих активів може піддаватися сумніву, особливо в епоху, коли виробничі можливості швидко розширюються, а ринки стають все більш глобальними, взаємопов'язаними та висококонкурентними.

Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024
Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024