Навіщо нас готують до заборони готівки

Навіщо нас готують до заборони готівки

Держави давно захопили контроль над грошима суспільства, відмовившись від «золотого стандарту». Але ситуація може погіршитися, адже наступним кроком стане заборона використання готівки. Це не що інше, як підготовка до впровадження «фіата 2.0» – цифрових валют центральних банків (CBDC).

Аргументи, надані на користь заборони, не витримують критики й слугують лише для приховування справжніх намірів влади. Допомогти в цій ситуації може Біткоїн, який є незалежною «цифровою готівкою», не схильною до цензури. Він не лише пропонує альтернативу «золотому стандарту», а й повертає нас до справді ринкової форми грошей.

Наші гроші захоплені державою – не в наших інтересах

До 1971 року держави майже завершили розтягнутий на три століття акт агресії проти прав власності людей на ринкові гроші. Вони легалізували шахрайську практику «часткового резервування», яка породила територіальні монополії на фальшивомонетництво у вигляді «центральних банків». Вони знищили «золотий стандарт», який не дозволяв підробляти гроші у промислових масштабах. Фіатні банки, васали центробанків, накачали світову економіку уявним фідуціарним кредитом, зануривши її в перманентну кризу помилкових інвестицій і боргів, що зростають.

Тотальне зростання тимчасової переваги, Друга Столітня війна та хронічна девальвація – ось нова реальність, з якої не існує виходу у «фіатній системі координат». Ласкаво просимо у Велику Депресію XXI століття, про яку протягом століття не втомлювалися «бити в дзвони» економісти Австрійської школи. Фіатні токени повністю втратили товарно-ринкову природу і являють собою талони, які держава випускає в необмеженій кількості й змушує ними користуватися на своїй території. Їхня цінність постійно падає.

Блискучий економіст Мюррей Ротбард максимально точно описав цю історичну драму в книзі «Як держава захопила грошову систему суспільства».

Чи можуть погані гроші стати ще гіршими? Так

Агресія держави проти грошей не завершена. Обговорення cashless economy у світовому порядку денному – «вікно Овертона» у дії. Це підготовка громадськості до ліквідації готівкової форми фіатних грошей під приводом вигаданих зручностей «цифрового концтабору».

Аргумент «заборона готівки допоможе перемогти корупцію» настільки ж комічний, як петиція виробників свічок, що вимагає від держави заборонити сонячне світло як протекціоністський захід для захисту вітчизняного виробника, блискуче висміяна в середині XIX століття Фредеріком Бастіа.

Засіб обміну – гроші – така само основа людського суспільства, як мова чи право. Це фундаментальна технологія, без якої неможлива людська діяльність, що має економічні цілі – ринок. Гроші – це засіб комунікації між людьми, тільки не інформацією, а цінністю.

Готівка дозволяє людям здійснювати транзакції обміну цінностей, що знаходяться поза увагою тих, кого ми помилково називаємо «державою». Їм це не подобається, оскільки є перешкодою на шляху подальшого збільшення контролю над населенням. Логічно відучити від готівки заздалегідь, до впровадження СBDC, де готівка відсутня за замовченням.

Готівка – це аналог свободи слова. Погіршення і без того поганого засобу обміну (фіата) схоже на заборону низки термінів або розмов на вулиці. На рівні здорового глузду очевидно, що воно призведе до зростання витрат на транзакції, а також до повного зникнення їх там, де вони можуть проводитися лише готівкою. Під загрозою величезний сектор економіки, яка насправді працює та підтримує добробут десятків мільйонів людей. Заборона готівки – це гарантований спосіб зробити їх біднішими, а багатьох – довести до межі фізичної смерті.

Не варто купуватися на незграбні аргументи продавців «цифрового ГУЛАГу» про те, що «безготівкові транзакції зручніші й швидші». Вони покликані замаскувати кричущий факт зазіхання на економічну свободу людей під гаслами «це у ваших інтересах». Зрозуміло, що це брехня. Достатньо подивитися на конфуціанський оплот цифрового тоталітаризму – Китай – і вирішити, чи хочете ви та ваші діти опинитися в ситуації, коли вас можуть відключити від грошей.

У 2021 році проєкт впровадження CBDC у Нігерії з обмеженням (навіть не забороною!) обігу готівки призвів до колапсу ринків із масовими заворушеннями та підпалами відділень банків. І так буде всюди, де безкарні центральні планувальники, які втратили зв'язок із реальністю, спробують скасувати готівку.

Повернути собі справжні гроші може кожен

У ситуації агресії кожна людина має право на захист. Але спочатку критично важливо усвідомити, що агресія вже відбулася, проте не завершилася. Фіатна готівка, відома як національна валюта, – це речовий доказ факту агресії. Він неминуче буде поданий на суді історії. Для маскування цієї агресії потрібно було повільно готувати суспільство протягом ХХ століття, посилаючись на війни, влаштовані за допомогою поганих грошей, як на виправдання подальшого їх погіршення. Мабуть, настав час «додати вогню» – заборонити фіатну готівку.

Які практики у разі заборони фіатної готівки підказує нам теорія Австрійської школи економіки та які можна освоювати вже зараз?

По-перше, прямий обмін – бартер. З нього починалася економіка людства, яка потім перейшла до непрямого обміну, виявивши при цьому специфічний товар – гроші. Бартер незручний, зате нікуди не дінеться, і заборонити його неможливо.

По-друге, використання як засобу обміну товарів, які довели свою придатність до цього за тисячоліття. Це золото та срібло. Не всім доступно, зате не можна забрати й заборонити.

По-третє, використання як готівки біткоїна. Біткоїн – це втілення ідеї «золотого стандарту» в цифровому середовищі, яке на практиці виявилося навіть кращим. Це повноцінна цифрова приватна власність, доступна кожному, яка вже набула визнаної ринком цінності й працює так само як готівка, що зрозуміло навіть дитині. Це технологія обміну цінністю (а також її збереження у часі та просторі), яка протестована ринком і не потребує легалізації. Адже визнання legal tender – це позаправова «милиця» держави, потрібна для існування «поганих грошей» у його інтересах. Насправді ринковим грошам вона не потрібна.

Наразі біткоїн – найбільш передбачувані готівкові кошти в історії. Волатильність його ціни у фіаті не має бентежити – вона відображає властивості фіатної системи, що саморуйнується, в токенах якої нас змушують виражати ціни. Біткоїн бездоганно працює за прямим призначенням – p2p electronic cash.

Біткоїн – це повернення до дійсно ринкових грошей, за якими скучило суспільство. Не варто чекати, поки вам обмежать доступ і до без того поганої готівки – ніхто не заважає почати самостійно використовувати хорошу.

Це гостьовий пост Євгена Романенка, Біткоїн-ентузіаста й економіста Австрійської школи. Висловлені думки є його власними і не обов'язково відображають точку зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024
Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024