Цікаві факти про халвінг

Цікаві факти про халвінг

Короткий список маловідомих фактів про графік емісії Біткоїна та минулі халвінги.

Халвінг – це ключова подія у монетарній політиці Біткоїна, яка відбувається кожні чотири роки та має величезні наслідки для економічної життєздатності операцій з майнінгу, загальної ринкової динаміки активу та рівня «блокового сп'яніння» біткоїнерів загалом.

Халвінг кожного циклу святкується як момент, коли Біткоїн стає дефіцитнішим активом; це подія, коли історично його ціна зростає у відповідь на зміну графіка емісії, і всі, затамувавши подих, чекають повторення історії.

Я впевнений, що ви всі добре знайомі з цією динамікою, тому погляньмо на кілька менш відомих фактів про графік емісії Біткоїна та його халвінг:

  • Загальна кількість біткоїнів практично відсутня в кодовій базі. Код просто визначає початкову винагороду у розмірі 50 BTC за блок та змінює це значення під час кожного халвінгу.
Цікаві факти про халвінг
  • Загальна пропозиція біткоїна насправді не становить 21 мільйон монет. Код Біткоїна працює таким чином, що просто скорочуючи пропозицію вдвічі під час кожного халвінга, і коли винагорода знизиться до 0 сатоші, в обігу буде лише 20999999,97690 BTC.
  • Через особливості мови програмування (C++), якою написаний Біткоїн, пропозиція спочатку не була обмежена. У 2214 році знову почалась би емісія 21 мільйона монет та скидання винагороди за блок до 50 BTC. BIP був написаний у жартівливій формі, але це було виправлено BIP 42 у 2014 році.
  • Крива халвінгу в поєднанні із загальною пропозицією має цікаву властивість. Протягом першого періоду винагород у розмірі 50 BTC в обіг увійшло 50% пропозиції. Під час наступного періоду винагород у розмірі 25 BTC в обіг увійшло 25% пропозиції. Кожен халвінг винагороди є відсотком від загальної кількості монет, яка надходить в обіг.
  • Під час першого халвінгу, коли винагорода за блок зменшилася з 50 BTC за блок до 25 BTC, група майнерів змінила свої Біткоїн-клієнти та спробувала продовжити майнінг у ланцюжку, де винагорода за блок залишилася на рівні 50 BTC після халвінгу.

Багато менш технічно обізнаних людей або новачків у цій галузі, ймовірно, не знали про ці факти. Цікаві дрібниці мають тенденцію зникати у минулому. Якщо вам пощастило стати свідками цих моментів історії, цінуйте цей досвід. Це такі речі, які трапляються раз у житті, і ви можете згадувати про них, дратуючи цим оточення.

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024