Біткоїн не знає меж

Біткоїн не знає меж

Біткоїн існує поза контролем центральної влади, і таким чином дозволяє людям контролювати та захищати свої кошти незалежно від політичного та соціального клімату, в якому вони опинилися.

Біткоїн – це ефемерна цифрова валюта. Його не можна відстежити за фізичною адресою чи подібним чином. Він усюди. Це дає Біткоїну його суперсилу і робить його по-справжньому децентралізованою і глобально доступною грошовою мережею. Ваш біткоїн зберігається не у вашому гаманці, а на Біткоїн-адресах у всьому світу, записаних кожним комп'ютером із Біткоїн-вузлом. Ваш гаманець просто зберігає закриті ключі, які дозволяють вам контролювати біткоїн за цими адресами.

Це означає, що до вашого біткоїна можна отримати доступ із будь-якої точки світу. Таким чином, Біткоїн дає суперсили й вам. Ви можете «взяти» свій біткоїн із собою куди завгодно. Все, що вам потрібно зробити, це мати при собі свої закриті ключі, і ви зможете витратити біткоїн з будь-якої точки планети, де є доступ до Інтернету.

Це може бути однією з найцінніших і найважливіших функцій у світі, який стає все більш політично та економічно нестабільним. Щодня сотні тисяч людей з тих чи інших причин збирають усе, що можуть взяти із собою, та їдуть із рідної країни. Туди, де безпечніше, де більше економічних можливостей, де їх не переслідуватимуть із політичних чи релігійних мотивів.

Проблема в тому, що вам доведеться перетнути кордон. Це означає, що вам доведеться мати справу з працівниками митниці, найнятими вашим урядом. Уряди у всьому світі накладають суворі обмеження на фінансові активи, гроші та інші цінності, з якими ви можете перетинати кордон. Їм не подобається, коли люди без дозволу намагаються вивести кошти з місцевої економіки.

Ця реальність значно ускладнює спробу залишити свою країну заради власної безпеки чи отримання кращих можливостей. У багатьох випадках це означає необхідність залишити заощадження, цінні речі або те, що уряд не дозволить вам взяти з собою під час від'їзду.

Біткоїн пропонує розв'язання цієї проблеми.

Чому Біткоїн настільки ефективний для перетину кордонів

Ваш біткоїн доступний з будь-якої точки світу, вам просто потрібно мати при собі свої закриті ключі. Як правило, гаманці дозволяють відновити закриті ключі, використовуючи seed-фразу з 12-24 слів. Носити із собою 12–24 слова набагато простіше, ніж пачку грошей, велику кількість золота чи коштовності. Традиційні активи громіздкі, фізичні та ідентифіковані.

Біткоїн не вимагає дозволів

Біткоїн не вимагає дозволів, оскільки можливість учасників мережі приєднуватися до мережі та виходити з неї за своїм бажанням не опосередкована централізованою стороною. Участь окремих осіб відбувається виключно на їхній розсуд. Завдяки тому, що Біткоїн існує за межами традиційної банківської та фінансової системи, він ідеально підходить для в'їзду та виїзду з національних юрисдикцій.

Псевдонімність – це ключовий компонент природи Біткоїна, яка не потребує дозволів. Маючи закритий ключ для підпису транзакцій, люди можуть отримати доступ до своїх коштів та контролювати їх незалежно від своїх відносин із країною проживання. Хоча є певні нюанси в тому, що існує ризик порушення правил, і люди також повинні самостійно подбати про захист своєї конфіденційності (наприклад, запуск вузла може допомогти захистити вашу конфіденційність при взаємодії з мережею Біткоїна).

Біткоїн децентралізований

Забезпечення бездозволеності Біткоїна полягає у децентралізації. Завдяки глобально розподіленій мережі майнерів та вузлів реєстр Біткоїна набув стійкості до контролю з боку централізованих організацій, у тому числі компаній та урядів.

Основне обмеження Біткоїна як грошей – обмеження його пропозиції у 21 мільйон – також є ключовим фактором його придатності для зберігання заощаджень переміщаючись між національними юрисдикціями. Хоча архітектура мережі з відкритим та закритим ключами, звичайно, корисна, вона була б набагато менш ефективною (і, ймовірно, застарілою), якби не той факт, що надійна монетарна політика Біткоїна дозволяє зберігати кошти протягом невизначеного періоду часу.

Завдяки наявності на комп'ютерах по всьому світу в різних політичних юрисдикціях та постійному використанню консенсусу «доказу роботи» для забезпечення цілісності реєстру кожні 10 хвилин забезпечується як доступ, так і схоронність активів з часом.

Безпека завдяки криптографії

Доступ до закритих ключів та їхня безпека є ще одним важливим аспектом, коли йдеться про подолання національних кордонів. Закриті ключі Біткоїна зазвичай являють собою 256-бітові числа, а це означає, що ймовірність вгадати закритий ключ, відома як метод «грубої сили», статистично дуже малоймовірна. Малоймовірна настільки, що шанс вибрати конкретний атом з усіх, які нині існують у Всесвіті, вищий, ніж випадково вгадати закритий ключ Біткоїна.

Слід зазначити, що ця безпека ґрунтується на недоведеному припущенні, що P!=NP, яке є основою криптографічної безпеки загалом. Якщо залишити осторонь нюанси, криптографічна природа закритих ключів Біткоїна забезпечує практично непробивний захист від конфіскації – ще один важливий аспект, який робить Біткоїн корисним інструментом для подолання міжнародних кордонів.

Підбиття підсумків

Традиційні механізми зберігання та передачі заощаджень – золота, фіатної валюти, товарів та навіть творів мистецтва – можуть досягти заявлених результатів, але не забезпечують ефективних, безпечних та надійних способів для цього. Біткоїн, як перший по-справжньому децентралізований екземпляр цифрових грошей, перевершує своїх конкурентів у забезпеченні безперешкодного доступу та фінансової свободи для своїх користувачів.

Коли мова йде про перетин кордонів та існування без підтримки державних органів, криптографічні, надійні та незмінні якості винаходу Сатоші Накамото є кроком уперед у тому, як люди можуть виражати свою свободу волі та автономію. Хоча кожна з основних якостей Біткоїна сама по собі дуже корисна, у поєднанні вони пропонують нестримні механізми для самостійного суверенітету, повертаючи людям контроль над їхніми статками.

Сподіваюся, тепер ви розумієте величезну силу, яку Біткоїн пропонує людям у захисті та збереженні контролю над своїми грошима навіть у найгірших обставинах. Це справді суперсила.

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024