Центробанкам доведеться адаптуватися до стандарту Біткоїна

Центробанкам доведеться адаптуватися до стандарту Біткоїна

Коли біткоїн стане світовою резервною валютою, центральні банки не зникнуть, але їм доведеться змінитися.
Центробанкам доведеться адаптуватися до стандарту Біткоїна
Традиційні резервні валюти. Джерело.

Якби біткоїн справді став світовою резервною валютою, це означало б кінець долара США. Як би виглядало наше повсякденне життя при стандарті Біткоїна? І що це означатиме для самого Біткоїна?

Це означало б, що ціна речей в магазині виражалася б у біткоїнах. Іншими словами, біткоїн функціонував би як розрахункова одиниця. Таким чином, замість того, щоб ціни на товари по всьому світу встановлювалися в доларах США, вони будуть виражені в біткоїнах. Я визнаю, що для цього ще зарано, але все ж таки це можливо, навіть попри те, що біткоїн все ще досить волатильний, принаймні, порівняно з поточною глобальною резервною валютою – доларом США.

Попри те, що думають деякі люди, я вважаю, що біткоїн уже є валютою. Біткоїн – це засіб обміну, тому біткоїн, по суті, називається «криптовалютою», а не «криптографічним збереженням вартості» або «криптозолотом» (хоча біткоїн, безумовно, охоплює і ці речі). Це не якась фантастика. Біткоїн вже використовується як валюта в деяких місцях, наприклад в Сальвадорі. Коли біткоїн стане глобальною резервною валютою, всі будуть використовувати його як гроші. Це засіб обміну, засіб заощадження та розрахункова одиниця.

Традиційна система на стандарті Біткоїна

Стандарт Біткоїна означав би, що центральні банки будуть і повинні зберігати біткоїни на своїх балансах. Можливо, це означатиме, що центральні банки більше не будуть потрібні, але, як і будь-яка державна установа чи квазідержавна установа, це не обов'язково означає, що вони зникнуть. Центральні банки зберігатимуть біткоїни, бо це дасть їхнім країнам перевагу перед країнами, в яких їх немає. Чим вільніша країна, тим сильніша вона проти інших країн. Біткоїн – це свобода від фінансового гніту.

Біткоїн-стандарт також означатиме, що ринок облігацій буде зайвим, як зазначено в «Стандарті Біткоїна», або, принаймні, більша його частина. При біткоїні економіка перейде від економіки боргу до економіки заощаджень. Економіка також повернеться до виробництва, бо споживання та борги не сприяють зростанню економіки. Це означає, що поточна система, яка заснована не на стандарті Біткоїна, у дуже плачевному стані, як зазначено у «Стандарті фіата».

За моєю оцінкою, стандарт Біткоїна означатиме скорочення фондового ринку. За умови наявності надійних грошей у людей справді були б заощадження, що змінило б спосіб їхнього інвестування. Але це не означає, що не буде економіки чи економічного зростання. Знову ж таки, це просто означає, що люди будуть використовувати заощадження більше, ніж зараз. Вони покладатимуться на заощадження, а не на борги.

Багато чинних підприємств збанкрутують, але це капіталізм. Продуктивні компанії, які приносять користь, виживуть. Сюди належать і компанії, пов'язані з Біткоїном. Біткоїн-компанії забезпечують цінність і можуть виплачувати дивіденди в біткоїнах.

Засіб від бульбашок

Стандарт Біткоїна також означав би, що бульбашки фіатних кредитів зникнуть. Нинішня система колосальних бульбашок активів і величезних крахів переважно, якщо не виключно, пов'язана з центральними банками, такими як ФРС. Бульбашки активів – це не просто абстрактна ідея. Вони викликають геркулесівське нераціональне використання ресурсів у реальній економіці. Біткоїн виправляє це. Так, це означає, що ціни на житло знижуватимуться, але вони повинні знижуватися. Продавці житла не важливіші, ніж покупці.

Нарешті, Біткоїн має поїдати інфляцію! Споживчі ціни знизяться, бо згодом вони мають знизитися. Більш продуктивна економіка має згодом призвести до зниження цін. Технологічна дефляція – гарна річ, якої не слід боятися. А продуктом фіатної системи є погана дефляція.

Але це все не означає, що при переході від фіатного стандарту долара США до стандарту Біткоїна не буде жодних проблем. Але, як і у випадку з тренуванням, зрештою виявиться, що воно того варте. Еліта суспільства прийме Біткоїн, бо у неї все буде гаразд. Майбутнє за стандартом Біткоїна.

Це гостьовий пост Джонатана Гарнера, блогера, який спеціалізується на Біткоїні, фінансах та економіці в The Capital. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Дослідження Unchained свідчить про приголомшливе зростання володіння BTC серед американських інвесторів, при цьому у 2024 році визначальними будуть ясність регулювання та економічні фактори. Нік Хоффман 03 грудня 2023
Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Есперанто був спробою створити нову мову, якою могли б спілкуватися люди в усьому світі, але його так і не прийняли. Чи спіткає Біткоїн така сама доля? Пол Фокс 03 грудня 2023
Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Чи є прийняття Біткоїна державою чимось позитивним? Чи це поступово зруйнує ті властивості, які ми вважаємо цінними у Біткоїні? Майкл Матулеф 02 грудня 2023