Чи стане острів Мадейра наступним Біткоїн-раєм?

Чи стане острів Мадейра наступним Біткоїн-раєм?

Під час візиту на португальський острів Мадейра делегація біткоїнерів займалася серфінгом, зустрічалася з президентом і популяризувала Біткоїн.

Що таке Мадейра? Чому біткоїнери продовжують говорити про неї? І чому Pleb Music (він же Макс ДеМарко) зняв документальний фільм про Біткоїн на цьому крихітному острові?

У пошуках відповідей на ці питання цього літа група відомих біткоїнерів вирушила на португальський острів Мадейра. Pleb Music втілив у життя свою ідею документального фільму про Біткоїн, знятий за допомогою дронів, з майстерною розповіддю та вправною операторською роботою його талановитого друга-відеооператора @Cinemuck_. Зима в Північній півкулі сувора, і зараз саме час переглянути цю роботу. Ви вип'єте теплий кухоль життя на Мадейрі та переконаєтеся, що це перспективний напрямок для Біткоїна.

Але перш за все, досягнімо розуміння щодо Мадейри; погляньмо, чому цей португальський острів повинен бути в списку будь-якого біткоїнера-мандрівника.

Перлина Атлантики

Залитий сонцем острів Мадейра знаходиться в Атлантичному океані приблизно за 600 миль від узбережжя Португалії. Цей популярний туристичний напрямок відомий своїми пейзажами, створеними для Instagram, теплим помірним кліматом та багатою культурною спадщиною; це мирний клаптик землі. Звідси є регулярний прямий рейс до Нью-Йорка, а бюджетні авіакомпанії перевозять пасажирів до кількох європейських столиць.

Як і у випадку з іншими малими острівними державами, що розвиваються, розвиток Мадейри обмежено її територією. Квітуча промисловість туризму підтримує місцеву економіку, але природні ресурси обмежені. Бананів з Мадейри та маракуї, які часто можна побачити у моєму місцевому супермаркеті на материковій частині Португалії, тут удосталь, але це не приносить прибутку. Мадейра також експортує стільки чаю, скільки потрібно, щоб трохи вгамувати спрагу Сполученого Королівства, а також мадейрське вино.

Чи стане острів Мадейра наступним Біткоїн-раєм?
Джерело

Крім туризму, тут невеликий обсяг грошових переказів, які відправляють вихідці з Мадейри, розкидані по всьому світу (о, та Біткоїн це виправляє!), а також є деяка торгівля в портах.

У зимові місяці існують різні стратегії диверсифікації туризму, такі як екотуризм та заохочування цифрових кочівників до роботи з острова, і вони служать двом цілям: по-перше, підтримувати економіку Мадейри в низький сезон, а по-друге, знижувати середній вік відпочивальників на острові.

Мадейра є батьківщиною espetada (велика кількість мадейрського м'яса, нанизаного на шампур, на вигляд як шикарний шашлик), якісних стейків та чудової риби. Це, безумовно, підходить для раціону біткоїнера; тоді як вегетаріанці та вегани можуть бути впевнені, що багато продуктів вирощуються на місці.

Чи стане острів Мадейра наступним Біткоїн-раєм?
На острові багато якісного червоного м'яса та риби. Ресторан Lá ao fundo. Джерело: автор.

Мадейра може похвалитися освіченим населенням, надзвичайно швидким інтернетом та інженерною інфраструктурою, через яку у Грега Фосса відвисала щелепа частіше, ніж він говорить погані слова в Біткоїн-подкастах. Дійсно, хоча економіка Мадейри значною мірою залежить від туризму, Мадейра отримує значну частину субсидій ЄС на будівництво мостів, доріг та навіть канатних доріг.

Чи стане острів Мадейра наступним Біткоїн-раєм?
Один із багатьох висотних автомобільних тунелів Мадейри. Джерело.

У період з 2021 по 2027 рік Європейська комісія інвестує колосальні 1,9 мільярда євро в «найвіддаленіші регіони» ЄС, у тому числі Азорські острови та Мадейру. Азорські острови – більші та холодніші «брати» Мадейри, які знаходяться за сотні миль на північний захід від острова. Гроші ЄС призначені для покращення сполучення між островами, транспорту та, безперечно, будівництва тунелів.

Без істотних субсидій ЄС Мадейра, швидше за все, не впорається й економічна активність тут може знизитися. А без туризму – як показала пандемія COVID-19, коли ВВП Мадейри скоротився на 10% – життя на острові може зупинитися.

Проте туз у рукаві цього маленького острова – Андре Лоха. Його прізвище вимовляється як «Лоджа» (ні, не «ло-хаа», Даніель Прінс) – це гордий підприємець з Мадейри, чиї ділові інтереси охоплюють туризм, нерухомість і, що особливо важливо, Біткоїн.

Чи стане острів Мадейра наступним Біткоїн-раєм?
Лоха (крайній ліворуч) відпочиває після обіду в ресторані Fajá Dos Padres. Джерело: автор.

До усіх цих подій на острові Лоха був досить самотнім біткоїнером. На щастя, як і багато інших біткоїнерів, яких я маю задоволення називати друзями, він безшабашний. Бо замість того, щоб просто познайомити своїх друзів з Біткоїном, Лоха подумав: «Fodasse, caralho!» – португальською це означає «чорт забирай!» – «Я дам помаранчеву пігулку президентові цього острова».

Грошовий перехід Мадейри

Результатом зусиль Андре разом із виступом принца Філіпа Сербського та участю Майкла Сейлора на конференції Bitcoin 2022 стала заява президента Мадейри Мігеля Альбукерке. Під час виступу Самсона Моу Альбукерке вигукнув: «Я вірю в майбутнє і вірю в Біткоїн».

Чи стане острів Мадейра наступним Біткоїн-раєм?
Джерело

Однак, попри досить сумнівні повідомлення деяких крипто-ЗМІ, це зовсім не означає, що Мадейра прийняла біткоїн як законний платіжний засіб. І не може цього зробити.

Мадейра використовує євро і навряд чи найближчим часом замінить, чи навіть доповнить європейський шиткоїн магічними інтернет-грошима. Маючи це на увазі, наш візит на острів у червні 2022 року був розслідуванням та одою «не довіряй, перевіряй». Метою місії було визначити, що означає для Мадейри «прийняття» Біткоїна, і зрозуміти, як ми, біткоїнери, можемо взяти участь у цьому.

На замітку: як і всі хороші біткоїнери, колись Мадейра багато шиткоїнила. Блокчейн-асоціація Мадейри проводить щорічну конференцію, а коворкінг, яким керує Лоха, є фаворитом цифрових кочівників cRypT0pp. Ну, ви знаєте: балакучі міленіали, захоплені чимось, що вони не можуть точно визначити, але, ймовірно, пропонуватимуть всім онлайн-можливості, весь час, тому що WAGMI, Web3: «Так, блокчейн потрібен, ось чому».

Я глибоко співчуваю Андре, якого я іноді уявляю в його офісі поряд з місцем для коворкінгу, як він дивиться Біткоїн-твіттер і підслуховує розмови та ідеї від орендарів. Такі ідеї, як децентралізувати індустрію зберігання багажу або створити наступний кращий децентралізований додаток на Ethereum, який: «Повір мені, брате, безпечніший, ніж Біткоїн».

Чи стане острів Мадейра наступним Біткоїн-раєм?
Вхід у коворкінг Андре. Як ви думаєте, він приймає біткоїни? Джерело: автор.

Крім того, подібно до підходу Макса Кайзера і Стейсі Герберт до Сальвадора, Лоха прагне триматися якомога далі від криптошахрайства та схем Понці. Це невдячна, невтомна робота. І саме тому жоден біткоїнер, який брав участь у поїздці на Мадейру, не може вважатися таким, що «симпатизує шиткоїну». Справді, ця людина знає свою справу, коли діло доходить до організації серйозної групи прихильників Біткоїна.

Помаранчеві диспенсери для таблеток

Отже, протягом 10 днів у червні 2022 року команда займалася демонстрацією, відправленням та обміном біткоїнами з місцевими жителями Мадейри. Від магазинів для серфінгу до державних службовців, від водіїв таксі до податкових чиновників та від барів з понча до президентів – вони поширювали інформацію про інновацію Сатоші Накамото. (До вашого відома, «понча» – улюблений напій Мадейри. Він дуже міцний. Просто запитайте Джеффа Бута).

Чи стане острів Мадейра наступним Біткоїн-раєм?
Я розплатився біткоїнами з власником магазину для серфінгу за оренду дощок.

Завдяки Андре група здійснила екскурсію островом та його інфраструктурою у супроводі гіда. Мало того, що Лоха організовував зустрічі з політиками та бізнес-лідерами на Мадейрі, він також організував обов'язкову поїздку на Біткоїн-човні (так, мої приватні ключі тепер на дні Атлантичного океану); далі була канатна дорога до прихованого ресторану та поїздки по такій кількості тунелів, що перевершить кількість шиткоїнів на CoinMarketCap. Група відчула справжню Мадейру.

Хоча в документальному фільмі Демарко наголошується, що кульмінацією поїздки була зустріч із президентом, Мадейру має відвідати кожен. У острова є всі інгредієнти, щоб стати Біткоїн-цитаделлю – або вільним приватним містом – просто запитайте Пітера Янга.

З населенням близько 200 000 осіб, родючою територією, теплою погодою, низькою вартістю життя та феноменальною швидкістю інтернету, що заважає вам переїхати сюди? Або принаймні насолодитися мрією – я часто так і роблю.

Чи стане острів Мадейра наступним Біткоїн-раєм?
Камара де Лобуш, раніше бідний район Мадейри, тепер облаштований для Instagram.

Крім того, податкові пільги нині тут є одними з найкращих для європейців, які бажають створити Біткоїн-бізнес або ходлити біткоїн у довгостроковій перспективі. Податок на бізнес становить лише 5%, якщо компанія реєструється у Міжнародному бізнес-центрі. Для роздрібної торгівлі, починаючи з 2023 року, якщо ви зберігаєте свої біткоїни протягом 365 днів, перш ніж витратити, податок буде нульовим.

Ви можете купити будинок за біткоїни, витрачати сатоші в магазинах та спілкуватися на Біткоїн-мітапах. Регіональний форум економічної освіти, або F.R.E.E. Madeira, завжди допомогти вам. Як пояснив Бут, група, заснована біткоїнерами та місцевими експертами, сподівається зробити Мадейру одним із прихистків для «нового базового рівня нового інтернету». І це тільки початок.

Чи стане острів Мадейра наступним Біткоїн-раєм?
Джерело

Але є одне «але». Мадейра – це не Сальвадор. Ви не можете жити за стандартом Біткоїна на Мадейрі. Однорангові взаємодії, Bitrefill, The Bitcoin Company, підтримка від F.R.E.E. Madeira і багато інших Біткоїн-рішень допоможуть вам використовувати біткоїн на острові, але майте на увазі, що на Мадейрі переважає готівка, і це ще дуже ранній етап. У зв'язку з цим Мадейрі потрібна ваша допомога.

Замість того, щоб запитати, що Мадейра може зробити для вас, запитайте, що можете зробити ви…

Якщо ви читаєте це, ви, ймовірно, Біткоїн-ентузіаст або, принаймні, дуже допитливий. Тому я наважусь припустити, що ви знаєте про Біткоїн у 100 разів більше, ніж середньостатистичний житель Мадейри. На Мадейрі багато людей ще не чули про Біткоїн. З мого досвіду, більш як 95% населення не використовували Lightning, і тому їхня поінформованість перебуває в зародковому стані.

Чи стане острів Мадейра наступним Біткоїн-раєм?
Прінс пояснює міністрам Мадейри як працює гаманець Muun.

Крім того, президент Альбукерке не вийшов на той самий рівень розуміння, що й прозорливий президент Сальвадора Букеле. Країна Центральної Америки реалізувала стратегію прийняття Біткоїна зверху вниз, оголосивши біткоїн законним платіжним засобом у 2021 році.

Продовжуючи порівняння з Сальвадором, тоді як сальвадорці вже розглядають вулкани як джерело енергії для майнінгу біткоїнів, на Мадейрі під час нашого візиту державні службовці міністерства енергетики поставили справедливе запитання: «Звідки ви дізналися, що тут є Біткоїн?» Фахівець з енергетики ще не зрозумів, що Біткоїн цифровий, а не фізичний. Ще дуже рано.

Чи стане острів Мадейра наступним Біткоїн-раєм?
Мешканці Мадейри у кабінеті президента.

Наші бесіди з бізнесменами, міністрами та підприємцями були одними з перших точок знайомства з Біткоїном. Наприклад, якщо Мадейра буде майнити біткоїни, хто зберігатиме ключі? Чи слід їх продавати за євро, чи краще ходлити? Чи це законно взагалі, і що з цього приводу думає ЄС?

До того ж, хоча президент повністю підтримує Біткоїн, наскільки широкі його повноваження? Варто подумати про те, що станеться, якщо ЄС колись заборонить майнінг біткоїнів, або про вплив регулювання MiCA на рішення Мадейри прийняти біткоїн – і як це позначиться на державі, або чи дозволять їй залишатися в сірій зоні як зовнішній зоні ЄС.

Отже, що ви можете зробити?

По-перше, забронюйте квиток. Зануртеся в природні води, покатайтеся на канатних дорогах і прогуляйтеся схилами пагорбів. Познайомтеся з біткоїнерами та посмійтеся над світом, в якому ми живемо, за склянкою понча у столиці Мадейри, Фуншалі.

Подумайте про сукупний ефект всіх цих відвідувань і Біткоїн-знайомств на Мадейрі протягом наступних п'яти-десяти років. Це трохи схоже на Bitcoin Park у Нешвіллі, або на Praia Bitcoin у Бразилії, або на Bitcoin Jungle у Коста-Риці. Якщо достатня кількість біткоїнерів приїде сюди, виявить інтерес, відкриє магазин або навіть переїде на Мадейру, острів досягне того, що Swan Bitcoin назвав «непохитною меншістю».

Це, звичайно, мета з низьким часовим пріоритетом, і в деякому сенсі вона далека. Але це майбутнє, в якому я можу жити.

Не знаю, як вам, але поговорити з біткоїнерами в реальному житті набагато приємніше, ніж писати якусь нісенітницю у Твіттері (або Nostr, вибачте). І що найкраще в цьому португальському раю? На Мадейрі ви можете робити і те, і інше.

Це гостьовий пост Джо Накамото, мандрівника та Біткоїн-репортера під псевдонімом, який допоміг створити нещодавній документальний фільм про прийняття Біткоїна на Мадейрі. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Дослідження Unchained свідчить про приголомшливе зростання володіння BTC серед американських інвесторів, при цьому у 2024 році визначальними будуть ясність регулювання та економічні фактори. Нік Хоффман 03 грудня 2023
Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Есперанто був спробою створити нову мову, якою могли б спілкуватися люди в усьому світі, але його так і не прийняли. Чи спіткає Біткоїн така сама доля? Пол Фокс 03 грудня 2023
Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Чи є прийняття Біткоїна державою чимось позитивним? Чи це поступово зруйнує ті властивості, які ми вважаємо цінними у Біткоїні? Майкл Матулеф 02 грудня 2023