Теми, які будуть визначальними для Біткоїна у 2023 році

Теми, які будуть визначальними для Біткоїна у 2023 році

Деякі тенденції, які виникли у 2022 році, від нормативних змін до технічних та культурних інновацій, визначатимуть Біткоїн у 2023 році.

Регуляторне перевищення повноважень

«Дорожнє правило» Групи розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) змушує біржі та постачальників біткоїн-послуг документувати та ділитися все більшим обсягом інформації про транзакції клієнтів. Такі політики, як Елізабет Уоррен, публічно виступають проти Біткоїна, і навіть якщо запропонований нею закон про боротьбу з відмиванням грошей щодо цифрових активів не має реальних шансів на прийняття, схоже, що з цього приводу будуть баталії.

Але, з іншого боку, ми також повинні пам'ятати, що уряди спочатку були проти технологій передачі голосової інформації за допомогою Інтернет-протоколу (VoIP) (наприклад, Skype тощо), але зараз вони використовують VoIP. Те саме буде і з біткоїном – деякі країни приймають його як законний платіжний засіб, тримають біткоїн у резервах, надають біткоїн-послуги громадянам і заохочують біткоїн-інвесторів та підприємців.

CBDC і війна з готівкою

Війна з готівкою триває, і багато країн вилучають з обігу банкноти великого номіналу або забороняють операції з готівкою, які перевищують порогову суму. Багато країн говорять про випробування цифрової валюти центральних банків (CBDC), але я припускаю, що у 2023 році більшість з них не матиме технічних і загальних економічних можливостей для створення CBDC, яка повністю функціонуватиме.

2023 рік буде в основному присвячений тестуванням та риториці у рамках підготовки до майбутніх розгортань CBDC. Уряди можуть особливо примушувати людей до CBDC у великих державах загального добробуту, пояснюючи це тим, що «якщо ви хочете отримати чек на соціальне забезпечення, ви приймете його як CBDC». Це буде так само як сказав Дарт Вейдер у «Зоряних війнах»: «Молись, щоб я більше нічого не змінював».

Колись CBDC можна було розглядати як «теорію змови», але зараз вони явно становлять загрозу фінансовій свободі та конфіденційності. На жаль, більшість людей не побачать загрози, поки не стане надто пізно, але це також клопіт для CBDC, які підштовхнуть більше людей до використання Біткоїна та Lightning Network.

Maxis карбується і відроджується інтерес до самостійного зберігання

Кількість Біткоїн-максималістів збільшується, коли випадкові прихильники «криптовалют» зазнають збитків на таких платформах, як Celsius, BlockFi, FTX, Voyager, Vauld тощо. Таким чином, прослідковується певна циклічність: ведмежий цикл у 2014-2015 роках розпочався після краху Mt. Gox, а під час ведмежого циклу з 2018 по 2019 рік стався розпад QuadrigaCX – тому ми просто переживаємо ще один етап, коли людям доводиться вчитися на власному гіркому досвіді.

У 2023 році ми побачимо сильнішу культуру самостійного заощадження, враховуючи, що рани 2022 року ще свіжі. Це не виключає майбутніх циклів і нових хвиль прийняття з приходом людей, які не такі обережні. Шахрайство з прибутковістю та шиткоїнами рано чи пізно повернеться в іншій формі, але від цього постраждають уже нові люди.

Ми бачимо більше контенту та вебінарів, пов'язаних із самостійним зберіганням. Наприклад, я провів кілька вебінарів щодо самостійного зберігання зі Swan Bitcoin (які будуть продовжуватися), і ці вебінари викликали найбільший інтерес і кількість реєстрацій серед усіх вебінарів Swan. Пропозиція простої функції автоматичного виведення коштів або стовідсоткові некастодіальні рішення стануть важливою функцією для біткоїн-бірж у 2023 році.

Гаманці та функції Miniscript

Згідно з сайтом Пітера Вілле:

«Miniscript – це мова для написання (підмножини) Біткоїн-скриптів у структурованому вигляді, що забезпечує аналіз, композицію, загальний підпис та багато іншого».

Для тих, хто не знайомий з цим, Miniscript – це спосіб простіше вказати різні сценарії або умови витрачання біткоїнів. Він може бути вбудований у різні гаманці таким чином, щоб забезпечити кращу сумісність між обладнанням та програмним забезпеченням.

Спочатку ви можете подумати: «Чому це мене повинно цікавити?» і, на перших етапах, ви мали б рацію. Але згодом це уможливить складніші сценарії самостійного зберігання, корпоративного або навіть спадкового планування. Бажаєте мати конфігурацію мультипідпису «три з трьох», яка через 90 днів знижується до налаштування мультипідпису «два з трьох»? Чи інші умови «відступу», які існують для бізнес-контексту? Miniscript спрощує виконання цих завдань і дозволяє людям використовувати для цього чинне програмне або апаратне забезпечення. До речі, дещо з цього вже можливо з Біткоїн-скриптом, але Miniscript робить це більш технічно здійсненним або легшим на практиці.

Для створення цих рішень знадобиться час, але функціональність виглядає перспективною. Підприємства та корпоративні клієнти можуть бути особливо зацікавлені в цьому, тому що їхні методи самообслуговування можуть стати більш практичними для співробітників і власників ключів.

Зараз є Liana (від тієї ж команди, що і Revault) та Ledger, яка оголосила про підтримку Miniscript у своєму обладнанні, а Spectre DIY додав підтримку ще у 2021 році! Роб Гамільтон також розповів тут про використання Miniscript у світі страхування. Я очікую побачити ще більшу підтримку у 2023 році.

Це може допомогти підштовхнути використання біткоїнів у напрямку самостійного зберігання та уникнути «старої моделі» фінансових послуг, де ви повинні довіряти слову урядів, банків та фіатних фінансових установ, що ваш капітал не знеціниться.

Lightning перш за все

Настав час запровадити модель Lightning-first для двох типів біткоїн-транзакцій: транзакцій з низькою вартістю та особистої комерції. Ми бачили, якими спекотними були дебати про mempoolfullRBF наприкінці 2022 року, але реальна відповідь для більшості з нас полягає в тому, щоб спочатку просувати та використовувати Lightning, де це можливо.

Я згадую розмову з Джакомо Зукко, який розповідав про свій досвід оплати біткоїнами у супермаркеті у Сальвадорі. На жаль, термінал Chivo на той час за умовчанням використовував Біткоїн ончейн, і тому людям у черзі за ним доводилося чекати підтвердження, що було дуже незручно. Порівняйте це з інтерфейсом Lightning-first, який може виглядати приблизно так:

Ми повинні показати людям найкраще, що є в Біткоїні, а для особистої комерції з нижчою вартістю ми маємо насамперед використовувати Lightning. Я вірю, що у 2023 році ми почнемо бачити, як це просувається та заохочується великою кількістю біткоїнерів та місцевих спільнот.

Розширення Біткоїн-спільнот та заходів

Ми побачимо більше заходів та невеликих конференцій у різних країнах світу. Всупереч розповсюдженій думці, що Біткоїн-конференцій занадто багато, проблема полягає швидше в припущенні, що ви повинні відвідувати їх усі!

Натомість вам слід відвідувати заходи та конференції, які відповідають вашим інтересам та/або географічному положенню. Проведення більшої кількості конференцій – це добре, якщо вони проводяться недорогим та ефективним способом. Наприклад, Bitcoin bush bash – це модель, яка популярна по всьому світу – з безплатним входом, проведенням в залі або іншому безплатному/дешевому місці, з відсутністю запису, тобто невеликі збори, які проводяться в економічно вигідному місці.

Знижуючи очікування щодо речей, які зазвичай коштують набагато більше грошей (наприклад, химерні, професійні заходи, прямі трансляції, безліч міжнародних спікерів), біткоїнери можуть розвивати свої місцеві спільноти та зустрічі. Це не применшує значення великих Біткоїн-подій і конференцій, оскільки вони також відіграють ключову роль, але я бачу проміжок, який можна зайняти недорогими місцевими заходами.

Загальний настрій

Без кулі передбачень на 2023 рік, я вважаю, що ціна біткоїна залишиться в основному в бічному тренді. Забудьте про те, що публікують і про що говорять любителі бичачого опіуму – вони зазвичай женуться за поголосом або надто занурюються у власні ехо-камери. Потрібен час, щоб цикл досяг дна.

Але погляньмо на світлу сторону – це чудовий час для того, щоб зібрати сатоші й щось побудувати. Пам'ятайте, в попередніх циклах не було так очевидно, що «Біткоїн повернеться», тоді як зараз світ поступово розуміє, що Біткоїн залишиться.

Це гостьовий пост Стефана Лівери, провідного подкасту Stephan Livera Podcast та керуючого директора Swan Bitcoin International. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Чи є проблема з пулами для майнінгу? Чи є проблема з пулами для майнінгу? Ретельний аналіз усієї екосистеми майнінгу, від «асіків» до майнінгових пулів, з урахуванням системних ризиків та проблем, які існують у всій галузі. Bitcoin Mechanic 26 листопада 2023
Переосмислення Web3 за допомогою Біткоїна Переосмислення Web3 за допомогою Біткоїна Оцінка реальності та наративів про Web3, а також того, як Біткоїн може краще відповідати заявленим цілям таких проєктів. Аллард Пен 26 листопада 2023
Чому вам слід перечитати книгу «1984» Чому вам слід перечитати книгу «1984» Якщо вас непокоять питання конфіденційності, суверенітету та свободи, уроки «1984» Джорджа Оруелла актуальні як ніколи. Несрін Айссані 25 листопада 2023