Синергетичне майбутнє Біткоїна та Ethereum за межами трайбалізму

Синергетичне майбутнє Біткоїна та Ethereum за межами трайбалізму

Яким чином Біткоїн та Ethereum можуть доповнювати один одного в довгостроковій перспективі, а не існувати як конкуренти?

Трайбалізм існує стільки ж, як і племена. Люди, об'єднавшись у соціальну групу, завжди ненавиділи групу у сусідній долині. Хоча в них було набагато більше спільного, ніж їм хотілося б визнати.

Тому не дивно, що між біткоїнерами та прихильниками Ethereum існує давня ворожнеча. Як найбільші екосистеми блокчейнів, кожна з яких працює на окремій архітектурі та підтримує різні варіанти використання, Біткоїн та Ethereum мають фундаментальні відмінності.

Ці відмінності не лише технічні, але й культурні. Так само як флора та фауна на Мадагаскарі розвивалися інакше, ніж на більших масивах суші, окремі криптоплемена з часом формують свою власну культуру, меми та ідеологію. І подібно до Монтеккі й Капулетті, вони навіть не можуть згадати, чому взагалі не злюбили один одного.

Але так було не завжди, і так не повинно залишатися. Є ознаки того, що суперництво, яке розділило біткоїнерів та прихильників Ethereum, починає слабшати. Якщо ці закляті вороги зможуть знайти спільну мову та працювати разом, Web3 стане найкращим місцем для всіх.

Від дивергенції до конвергенції

Багато хто забув, що Ethereum виник з Біткоїна. Віталік Бутерін розпочинав свою кар'єру в Bitcoin Magazine та регулярно публікувався на форумі Bitcointalk. Під час проведеного у 2014 році ICO Ethereum було зібрано коштів у співвідношенні 2000 ETH за BTC. Також багато варіантів використання, які зараз є синонімами Ethereum, мають Біткоїн-попередників, наприклад, Colored Coins, попередники NFT. Навіть концепція другого рівня бере свій початок у Біткоїні. Але тепер це все в минулому.

BTC взяв на себе роль засобу заощадження та глобальної резервної валюти, а ETH став паливом, яке запустило 100 ланцюжків EVM та 10 000 токенів. Поділ двох екосистем пришвидшив перехід Ethereum на Proof-of-Stake, внаслідок чого Біткоїн залишився єдиною монетою з Топ-20, крім DOGE, яка все ще пов'язана з Proof-of-Work.

Хоча відмінності між Біткоїном і Ethereum значні, вони не є непримиренними. Одним із найцікавіших аспектів розвитку сценаріїв використання ланцюжків є те, як кожен з них імітує іншого. Ethereum знаходиться на шляху до того, щоб стати досить стабільним засобом заощадження, і, схоже, готовий наслідувати приклад Біткоїна в отриманні ETF.

Тим часом Біткоїн з деяким запізненням породив власну екосистему ланцюжків та токенів завдяки Ordinals, BRC-20, Runes, Stacks та подібним протоколам. DeFi та NFT на основі Біткоїна зараз у тренді, навіть якщо більшість максималістів не підтримують це. Хоча поки невідомо, чи стане DeFi Біткоїна успішним, очевидно, що тепер є щось більше, що поєднує два ланцюжки, а не розділяє їх. Біткоїн і Ethereum протягом багатьох років рухалися в протилежних напрямках, але їхні шляхи, зрештою, починають сходитися.

Вибирайте технології, а не трайбалізм

Замість того, щоб сперечатися про те, чиї технології краще чи хто впровадив їх першим, існують явні переваги для спільнот Біткоїна та Ethereum, якщо залишити осторонь їхні розбіжності. Подібно до того, як глобалізм зменшив дрібний трайбалізм (навіть якщо ненависть до людей із сусідньої долини змінилась на ненависть до незнайомців в Інтернеті), ера мультичейнів зробила війни блокчейнів безглуздими.

Біткоїн та Ethereum більше не є ізольованими островами, а взаємопов'язаними хабами, які регулярно обмінюються цінностями через мости та портали. Чи не час розпочати обмінюватися талантами? Ключ до того, щоб обидва стеки технологій покращували один одного, знаходиться в руках розробників. Це також ключ до масштабування Web3 та його дедалі більшого впровадження.

Зростання популярності Ordinals показало, що існує сильний інтерес до використання мережі Біткоїна як чогось більшого, ніж просто засобу заощадження. Але створення додаткової корисності нативно складне, оскільки мережа за своєю природою не є повною за Тьюрингом, а її спрощена модель UTXO та обмежений простір блоку не можуть обробляти складні дані та обчислення.

Попри те, що було досліджено безліч можливостей для масштабування Біткоїна, всі вони покладалися на певний рівень централізації до оновлення Taproot, яке призвело до появи підпису Шнорра та контрактів MAST. Ці оновлення дозволили створити бездовірчі мости між екосистемою Біткоїна та іншими мережами, що дозволило реалізувати по-справжньому децентралізовані рішення щодо масштабування.

Екосистема Ethereum вже є домом для надійного набору інструментів, смарт-контрактів та програм, які можна використовувати для забезпечення більшої сумісності та функціональності Біткоїна. Для Біткоїна набагато розумніше перейняти вже наявні технології для певних функцій, а не створювати їх із нуля.

Масштабувати Біткоїн, покращувати Ethereum

Очевидним рішенням для масштабування Біткоїна на рівні користувача та створення нових варіантів використання є використання функціональності Taproot. Це дозволить створити надійні звʼязки між Біткоїном та мережами, сумісними з EVM. Також це може відкрити нові можливості для обох екосистем та нові способи взаємодії для власників біткоїна, одночасно збільшуючи ліквідність у ланцюжках на основі Ethereum.

Хоча можливість використання EVM-сумісної технології для масштабування екосистеми Біткоїна є перспективною, найбільша проблема, яку доведеться подолати, найімовірніше буде не технологічною, а культурною. Хоча людська винахідливість безмежна, наша схильність тягнути один одного вниз, як краби у відрі, вкоренилася надто глибоко.

Усі криптокомьюніті повинні уникати радикальної поведінки та знаходити способи співпраці. Тільки після цього Web3 зможе реалізувати свій потенціал. Як казав The Notorious B.I.G.: «Хіба ми не можемо порозумітися?»

Це гостьовий пост Іва Ла Роуза. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024