Настав час покласти край дисфункційним відносинам Біткоїна з криптовалютою

Настав час покласти край дисфункційним відносинам Біткоїна з криптовалютою

Нещодавній коментар Майкла Сейлора про дисфункційні відносини чудово демонструє розрив між біткоїном та криптовалютами.

На тлі гучної драми з FTX Твіттер-простір осяяв промінь істини. Слова Майкла Сейлора стали сигналом у шумі від краху того, що всі ми знаємо як «криптовалюта».

«Біткоїнери потрапили в пастку дисфункційних відносин із криптовалютою, і ми хочемо піти!» – Майкл Сейлор.

Перш ніж ми зможемо по-справжньому оцінити його ідеї, ми повинні спочатку поміркувати над тим, що робить ці відносини дисфункційними або, як кажуть у контексті подружньої терапії, токсичними відносинами.

У той час як багато людей у криптовалютній сфері безтурботно жили своїм життям, дивлячись на свої відносини з грошима (довіра, відданість, підтримка і т. д.) у позитивному світлі, вони ігнорували ознаки того, що їхні стосунки були зовсім не здоровими. Звичайно, навіть у хороших стосунків є злети та падіння. Трапляються розбіжності, але в цілому ви поділяєте спільні цілі та довіряєте іншій людині, яка піклується про ваші інтереси. Ви маєте певні очікування, що ваш партнер підтримуватиме вас, спілкуватиметься відкрито і чесно й утримуватиметься від контролю. Таке життя вивільняє, і ви можете процвітати.

Але що, якщо одна зі сторін нечесна та не дбає про інтереси іншої? Що, якщо неповага стане тенденцією і ваші потреби будуть проігноровані? Звичайно, ви можете сподіватися на зміни, але ви все одно відчуватимете себе виснаженим, напруженим, стурбованим чи пригніченим. Зрештою, ви захочете піти. Ваша потреба у позитивних, здорових стосунках бере гору над комфортом нинішніх стосунків. Перший крок – визнати наявність проблеми. Визнання наявності ознак токсичних відносин необхідне.

Ознаки токсичних відносин

Фото Girl with red hat на Unsplash
Фото Girl with red hat на Unsplash

Що стосується наших відносин із грошима, підтримка може виявлятися різними способами. Один зі способів, яким ми підтримуємо один одного, – через здатність вірити в те, що інша сторона дбає про наші інтереси. Величезна проблема зі сферою криптовалюти (яка визначається тут як усе, крім Біткоїна) полягає в тому, що вона все ще значною мірою заснована на очікуванні довіри. Будь то FTX, Celsius, LUNA або безліч інших шахраїв і схем Понці, які вшиті в індустрію криптовалюти, ясно, що наявність централізованих структур, що контролюють вартість, вимагає, щоб ви довіряли ненадійним швачкам і їхнім стимулам. Це схоже на перевірку на довіру – вправу, в якій людина падає назад, покладаючись на свого друга чи друзів. Скільки разів ви повинні впасти на землю, щоб остаточно втратити довіру?

Ці недавні випадки з криптовалютами проливають світло на нечесність, властиву їхній ДНК. Інвестори обманюються помилковим почуттям безпеки у відносинах; це форма нечесного спілкування, заснована на непрозорості та перевантаженому позиковим капіталом характері бірж. Дозвіл людям контролювати гроші дозволяє запрограмувати контролюючу поведінку в систему, що призводить до дедалі більшого невдоволення у відносинах… Відносини стають ще більш напруженими, коли токсична сторона ставить свої потреби вище за ваші. Потреби деяких керівників часто спонукають їх використовувати довіру клієнтів для отримання вигоди. Цей прояв негативної фінансової поведінки стає надто поширеним явищем у криптовалютній індустрії (знову ж таки, не для біткоїнів). Якоїсь миті, як сказав би мій батько, нам треба відокремити зерна від полови.

Як перервати токсичні стосунки

Фото Luca Bravo на Unsplash
Фото Luca Bravo на Unsplash

Перший крок – прийняти відповідальність: не те щоб ви викликали такий стан речей, але ви бачите ситуацію, в якій опинилися, і починаєте захищатися. Для цього інвестуйте у себе. У контексті цієї статті ці інвестиції – це освіта у сфері Біткоїна, а також розуміння непередбачених наслідків прийняття «цифрового фіатного» мислення, яке присутнє у всій індустрії альткоїнів та централізованих бірж. Як тільки ми переходимо від звинувачень до розуміння, ми починаємо зцілення. Біль, викликаний недавніми подіями, відчуватиметься ще якийсь час, але наш обов'язок – не зациклюватися на минулому, а рухатися вперед зі співчуттям. Наступний крок на шляху до лікування – дозволити собі знову стати вразливим. Цього можна досягти, поділившись любов'ю до себе з іншими; спокійно і чітко пояснюючи друзям та сім'ї переваги Біткоїна, самостійного заощадження та підтвердження резервів.

Людям, які одужують після токсичних відносин, корисно знайти підтримку. На думку автора, такою опорою мають бути біткоїнери. За іронією долі часто біткоїнери сприймаються як токсичні, коли намагаються висвітлити токсичність, властиву екосистемі. При цьому фраза «я ж тобі казав» не сприяє процесу зцілення. Це момент, коли ми повинні стати вище і вести за собою демонструючи співчуття. Ми повинні виділити місце у своєму серці й давати іншим час зцілитися та змінитись.

Буде багато тих, хто не оговтається від токсичних відносин такого масштабу. Хоча ми можемо продовжувати навчати зі смиренністю, ми повинні пам'ятати, що можна привести коня до води, але не можна змусити його пити. У результаті кожен зцілюватиметься по-своєму, у своєму темпі. Дехто може ніколи не навчитися. Напевно, у кожного з нас був друг, котрий стрибав з одних токсичних стосунків в інші. Хоч як би ви хотіли допомогти, вони повинні спочатку допомогти собі самі. Щобільше, деякі люди продовжуватимуть підтримувати нездорові стосунки з криптовалютою. Це їхня прерогатива. Якщо наш друг хоче долучитися до культури випадкового сексу, це його вибір. І йому доведеться розгрібати наслідки у вигляді венеричних захворювань тощо.

Незалежно від дій певних бірж чи криптовалют загалом, ми маємо продовжувати розкривати переваги Біткоїна у позитивному світлі. Розкажіть, як істина народжується з недовіри. Покажіть, як реальна децентралізація веде до чистої демократії. Проясніть, як незмінність та системи без дозволів дозволяють створити вільне, кооперативне суспільство. Майкл Сейлор гостро усвідомив токсичність, яку ми дозволяємо поширювати через передбачуваний зв'язок із криптовалютою. Ми повинні рухатися вперед до стандарту Біткоїна для себе, наших друзів та сім'ї та, зрештою, для процвітання суспільства.

Це гостьовий пост Тіма Німейєра, біткоїнера приблизно з 2018 року і співведучого Lincolnland Bitcoin мітапу в Спрінгфілді, штат Іллінойс. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024
Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024