П'ять уроків, які я засвоїв на Bitcoin Amsterdam

П'ять уроків, які я засвоїв на Bitcoin Amsterdam

Перша конференція організована BTC Inc. у столиці Нідерландів стала найгучнішою подією в Європі, присвяченій Біткоїну.

Дисклеймер: BTC Inc. є материнською компанією Bitcoin Magazine та Bitcoin Conference.

Bitcoin Amsterdam став глобальною подією у символічному місті.

Тривалий час європейська Біткоїн-спільнота чекала на інклюзивну подію, присвячену Біткоїну, яка б не відлякувала новачків. У Європі не вистачало заходу, присвяченого лише Біткоїну, з не надто технічними доповідями та дискусіями, доступного для нефахівців, і Bitcoin Amsterdam нарешті розв’язав це питання.

Амстердам – європейський символ свободи: тут дозволено легкі наркотики, секс-послуги легалізовані. Тому голландська столиця приваблює туристів з усього континенту. Це ідеальне місце для розмови про інструмент, просякнутий лібертаріанською культурою.

Ось п'ять уроків, які я виніс з Bitcoin Amsterdam.

1. Мережа Lightning: майбутнє вже тут

Часто кажуть, що мережа Lightning Network все ще перебуває в експериментальному стані. Справді, протокол діє лише чотири роки, і його рівень розвитку типовий для технологій в еволюційній фазі. Але сьогодні можна сказати, що Lightning добре працює за своїм прямим призначенням.

На Bitcoin Amsterdam за біткоїни можна було купити будь-що – їжу, напої, алкоголь та гаджети – через Lightning. Продавцям було надано гаманець Lightning від IBEX Mercado – платіжного спонсора конференції – що дозволило кожному вибрати як платити, в євро чи сатоші. Багато учасників використовували Zeus, один із найпопулярніших гаманців Lightning, для підключення свого смартфона до свого вузла Lightning. Інші використовували Blue Wallet, Muun Wallet, Wallet of Satoshi або Phoenix. В результаті за три дні конференції було здійснено купівлю та продаж в сатоші загальною вартістю 1,56 біткоїна (або 156,8 млн сатоші) за майже 4000 транзакцій.

Транзакції відбувалися без затримок. Платежі Lightning працювали так само швидко, як і через банківські картки. А любителям фізичних карток на вході видавали передплачену картку із сатоші, якою можна розплачуватися через безконтактний NFC.

Під час виступів та обговорень можна було помітити одну закономірність. Біткоїн вже давно використовується як інструмент свободи: свободи платежів та слова, свободи від боргової спіралі, від впливу дезінформації та репресивних режимів.

2. Біткоїн пропонує свободу платежів та слова

Першою великою організацією, яка прийняла біткоїни для пожертв у 2011 році, стала WikiLeaks. Це вебсайт, через який австралійський журналіст Джуліан Ассанж серед тисяч інших документів розкрив воєнні злочини, здійснені американськими військовими в Іраку. Сумно відомим в цій історії є відео, на якому американські солдати безжалісно вбивають мирних жителів. Сьогодні Ассанжу загрожує екстрадиція до США після багатьох років поливання брудом у ЗМІ, фіктивних судових процесів та нелюдського утримання під вартою.

Після оприлюднення відео великі платіжні мережі – Visa, Mastercard та PayPal – відмовили WikiLeaks у своїх послугах, і біткоїн став безпосередньою альтернативою.

На Bitcoin Amsterdam дружина Джуліана Стелла Ассанж заявила:

«Боротьба Біткоїна з цензурою через криптографію дуже схожа на те, як це зробив WikiLeaks. Джуліан був неймовірним першовідкривачем і змінив підхід до журналістики. Джуліан був шифропанком, криптографом і розумів, що великі видання поняття не мають, як захистити свої джерела під час спілкування в інтернеті».

3. Біткоїн пропонує свободу від боргової спіралі

У своєму виступі Грег Фосс пояснив, що сучасна економіка, по суті, є шахрайством. За його словами, щоб зробити її стійкою, світовий ВВП має зростати на 12% на рік. Не встигаючи розвиватися такими темпами, ми змушені брати більше боргів, а це збільшує процентні ставки, що потребує ще вищих темпів зростання. За словами Фосса, боргова спіраль, в якій ми живемо, – це справжня схема Понці, і біткоїн – це спосіб вибратися з неї.

4. Біткоїн пропонує свободу від впливу дезінформації

На обговоренні «Медіа проблема Біткоїна» Джемайма Келлі – оглядачка Financial Times, відома своїми численними статтями проти Біткоїна, – заявила, що «Біткоїн не можна відокремити від криптовалюти, тому він не дефіцитний» і що його не можна вважати стандартом, тому що «є криптовалюти з кращими характеристиками: Monero, наприклад, приватніший». Обидва твердження були оскаржені в Bitcoin Magazine – перше нещодавно у відповідь на статтю Келлі, а друге Джакомо Зукко у 2020 році.

На щастя, Біткоїн не залежить від того, що про нього пишуть. Він не страждає від зовнішньої пропаганди, такої як турбота про довкілля. На відміну від інших криптовалют, які через свою централізовану природу мають апелювати до суспільної думки, щоб процвітати, біткоїн ігнорує FUD (страх, непевність та сумніви) в основних ЗМІ та рухається вперед, блок за блоком, ігноруючи фоновий шум.

5. Біткоїн пропонує свободу від репресивних режимів

Зрештою, на заході Алекс Гладштейн взяв інтерв'ю у Леопольдо Лопеса, лідера венесуельської опозиції проти комуністичного режиму Ніколаса Мадуро. Лопес заявив,

«Використання Біткоїна для багатьох людей – це розкіш… один із багатьох варіантів. У таких місцях як Венесуела, де переважна більшість населення не має банківського рахунку і не має доступу до будь-якої альтернативи, біткоїн – це опція, яку люди можуть використовувати для доступу до фінансів та переказу грошей».

За даними, зазначеними під час обговорення, 10,3% населення Венесуели володіли криптовалютами у 2021 році.

Якщо ви хочете спробувати найкраще, що може запропонувати Біткоїн-спільнота, розгляньте можливість придбати квитки на Bitcoin 2023, яка відбудеться в Маямі 18–20 травня 2023 року.

Це гостьовий пост Федеріко Ріві, незалежного журналіста та автора інформаційного бюлетеня Bitcoin Train. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Дослідження Unchained свідчить про приголомшливе зростання володіння BTC серед американських інвесторів, при цьому у 2024 році визначальними будуть ясність регулювання та економічні фактори. Нік Хоффман 03 грудня 2023
Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Есперанто був спробою створити нову мову, якою могли б спілкуватися люди в усьому світі, але його так і не прийняли. Чи спіткає Біткоїн така сама доля? Пол Фокс 03 грудня 2023
Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Чи є прийняття Біткоїна державою чимось позитивним? Чи це поступово зруйнує ті властивості, які ми вважаємо цінними у Біткоїні? Майкл Матулеф 02 грудня 2023