Чому мультипідпис пропонує вищий рівень безпеки

Чому мультипідпис пропонує вищий рівень безпеки

Що стосується безпеки біткоїна, існує безліч варіантів її максимізації. Ми розглянемо, як окремі особи та установи можуть безпечно зберігати біткоїн, використовуючи різні методи.

Існує багато різних способів зберігання біткоїна, і немає єдиного ідеального методу, який підходив би всім і в усіх ситуаціях. Кількість біткоїна, частота доступу до активу та інші фактори допоможуть визначити, який підхід є найбільш доцільним для вас.

Ресурси та вимоги до безпеки окремих власників біткоїна відрізнятимуться від вимог установ. У цій статті ми розглянемо стратегії зберігання для цих двох груп і розкриємо важливу істину щодо застосування мультипідпису.

Зберігання для фізичних осіб

Для звичайних людей, які бажають самостійно зберігати біткоїн, існує низка інструментів на вибір. Залежно від ситуації може бути досить простого гаманця з єдиним підписом із можливістю додавання таких модифікацій, як копіювання seed-фрази або кодових фраз BIP 39.

Людям, які нечасто знімають кошти та планують довгостроково зберігати великі суми, варто розглянути гаманець з мультипідписом. Мультипідпис пропонує порогову безпеку, яка здатна захистити користувачів від єдиних точок збою, гарантуючи, що кошти не будуть втрачені, якщо будь-який компонент налаштування буде знищено, втрачено або вкрадено. Досягнення порогової безпеки має вирішальне значення для всіх, хто хоче захистити велику суму коштів.

Крім мультипідпису, існує кілька інших методів порогової безпеки, але вони менше підходять для звичайної людини. Схема поділу секрету Шаміра (SSS) – це один із методів, який все ще призводить до тимчасових єдиних точок відмови під час початкового налаштування та під час процедури виведення коштів. Багатосторонні обчислення (MPC) – ще один метод, надзвичайно складний у використанні.

Мультипідпис можна комбінувати з SSS або MPC для створення багаторівневих порогів. Багаторівневі пороги стосуються порогового значення на рівні блокчейну (мультипідпис), а також порогового значення на рівні ключа (SSS або MPC). Завдяки поєднанню цих концепцій фундаментальний поріг ключів служить основним захистом для біткоїн-активів, і кожен ключ може мати захист від компрометації за допомогою власного порога. Попри складнішу структуру, два рівні порогів пропонують явні переваги для забезпечення максимальної безпеки біткоїна.

Для однієї людини, яка бажає захистити свій біткоїн, цей підхід вважається надто складним. Однак, якщо людина вступає в партнерство зі спільного зберігання з одним або декількома зберігачами ключів, здатними застосувати SSS або MPC, цей підвищений рівень безпеки стає більш доступним.

Чому мультипідпис пропонує вищий рівень безпеки

Для індивідуальних власників біткоїна є кілька раціональних варіантів, у тому числі однорівневе налаштування безпеки. Багаторівневі налаштування є надмірно складними, якщо не йдеться про спільне зберігання.

Зберігання для установ

Для компаній, урядів та інших установ, які хочуть захистити свої біткоїн-активи, було б недоцільно використовувати деякі стратегії зберігання, які підходять окремим людям. Коли за зберігання великих сум грошей відповідальні кілька осіб, необхідний суворіший контроль. Зберігання біткоїна на рівні установ потребує як мінімум порогової безпеки.

Мультипідпис, SSS та MPC – доступні варіанти для задоволення цієї вимоги. Хоча MPC на сьогодні є найскладнішим у використанні та не рекомендується для приватних осіб, установа з командою експертів цілком може розглянути його як варіант. Однак додаткове налаштування MPC не означає, що це найкращий варіант у порівнянні з базовим мультипідписом.

Якщо установа зацікавлена у максимально можливому рівні безпеки, їй слід розглянути можливість використання багаторівневих порогів безпеки. У цій схемі основою є мультипідпис, який дозволяє використовувати поріг із кількох окремих закритих ключів для доступу до коштів. За кожний ключ можуть відповідати кілька різних зберігачів ключів, що зводить до мінімуму ризик контрагента будь-якого окремого зберігача. Крім того, кожен зберігач ключів може застосовувати власний пороговий рівень безпеки для ключа, за який він відповідає, за допомогою SSS або MPC. Це захищає ключ від будь-якого співробітника компанії, яка займається зберіганням ключів.

Чому мультипідпис пропонує вищий рівень безпеки

Установам було б нераціонально використовувати модель зберігання без порогового рівня безпеки. Існує кілька варіантів порогів на вибір, і для максимальної безпеки їх можна комбінувати, утворюючи багаторівневі пороги.

Мультипідпис пропонує вищий рівень безпеки

Як ви могли помітити на діаграмах вище, існує суттєва різниця між верхніми межами безпеки для єдиного підпису та мультипідпису. Для єдиного підпису існує лише один ключ, до якого можна застосувати порогове значення, створюючи однорівневий поріг. Мультипідпис також може діяти як однорівневий поріг, але також може піти ще далі: він може бути основою для багаторівневих порогів.

Таким чином, використання основи з одним підписом для великих сум біткоїн-заощаджень, а не налаштування з кількома підписами, має можливість для підвищення безпеки. Багаторівневі порогові значення можуть створити надійну структуру з декількома зберігачами ключів, розподіляючи при цьому ризики.

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024