Біткоїн для більш оптимістичного майбутнього

Біткоїн для більш оптимістичного майбутнього

Біткоїн – це маяк надії у світі невизначеності та відчаю. Маючи грошову константу, люди можуть зосередитися на речах, які дійсно важливі.

Пролог

У цій статті описано, як Біткоїн допоміг мені оптимізувати майбутнє, оскільки він надав мені можливість ефективно розпоряджатися своїми грошима та накопичувати заощадження. Я розвинув у собі здатність відмовлятися від тимчасових переваг, тобто я більше ціную майбутнє, що змушує мене діяти більш уважно в сьогоденні. Усе це позитивно вплинуло на моє психологічне здоров’я.

Жахи інфляції

Коли гроші втрачають цінність, це негативно впливає на суспільство. Цей процес можна спостерігати в країнах з високою інфляцією. Трагічним історичним прикладом є гіперінфляція у Веймарській республіці, що правила Німеччиною з 1918 по 1933 роки. Німеччина програла Першу світову війну і була змушена виплачувати величезні репарації. Після цього Німеччина скотилася у фінансову кризу. Щоб стимулювати економіку та виплатити репараційні борги, німецький національний банк, Рейхсбанк, надрукував величезні суми грошей. Гроші знецінилися настільки, що люди втратили всі свої заощадження, а країна потрапила в економічну кризу. У 1922 році буханець хліба коштував близько 160 марок, а на кінець 1923 року він коштував 200 000 000 000. До листопада 1923 року один долар США коштував 4 210 500 000 000 німецьких марок.

Джерело: Planet Wissen
Джерело: Planet Wissen

Внаслідок інфляції німці впали у відчай. Населення було розчароване, а нерівність призвела до зростання популізму. Адольф Гітлер скористався цим лихом і маніпулював масами, щоб переконати, що він і його нацистські поплічники можуть повернути Німеччині її колишню славу. Його правління в Німеччині було відзначене жорстокістю і закінчилося однією з найжорстокіших воєн на знищення в історії людства. Це дає зрозуміти, що знецінення грошей веде до знецінення суспільства і врешті-решт до знецінення всього — включно з людськими життями, як показали злочини в Німеччині, жахи Другої світової війни та Голокост.

Грошова інфляція веде до розпаду суспільства.

Так було у Веймарській республіці, так є і сьогодні. Фінансова невизначеність та грошова інфляція в усьому світі ускладнюють заощадження, накопичення багатства та планування майбутнього. Світ охоплює епідемія відчаю та страху. Можна було б подумати, що центральні банки винесли урок з минулого, але, на жаль, це не так. Трагічним прикладом є Ліван: Banque du Liban, центральний банк Лівану, протягом останніх років випустив надлишок ліванської валюти у відповідь на поглиблення економічної кризи, яка переслідує країну з 2019 року, занурюючи три чверті її населення в бідність. Як і очікувалося, надмірне друкування грошей погіршило ситуацію. Рівень інфляції у 2021 році склав 154%. Прогноз інфляції на 2022 рік – 178%. Попри те, що в ​​розпорядженні у людей стало більше грошей, у реальному вираженні все дорожчає.

Через те, що у держави закінчувалися гроші, і вона боялася панічного вилучення банківських депозитів, було обмежено доступ громадян до банківської системи. У відповідь 14 вересня 2022 року Салі Хафіз, молода ліванська активістка, пограбувала банк Бейрута, щоб домогтися отримання власних заощаджень для можливості оплатити лікування хворої сестри, і які банк, очевидно, відмовився їй віддати. У зв’язку з цим постає запитання: як так сталося, що молода жінка в розквіті сил змушена пограбувати банк? Страх перед майбутнім мучить розум.

Біткоїн та психічне здоров’я

Причина проблеми – державна монополія на гроші. Історично склалося так, що коли уряди чи центральні банки зазнають невдачі у своїй монетарній політиці, вони чіпляються за владу, друкуючи гроші, щоб продовжувати фінансувати свою діяльність. Тоді населення страждає від девальвації валюти, інфляції цін і, як наслідок, невизначеності. Біткоїн працює інакше. Біткоїн виробляється зі швидкістю, яка була визначена під час створення системи та відома широкій громадськості. Ніколи не буде понад 21 млн біткоїнів. Ця впевненість поширюється на інші аспекти життя, наприклад, ви можете бути впевнені, що якщо ви вирішите зберегти плоди своєї праці в біткоїнах, ви будете винагороджені в майбутньому, оскільки біткоїн був розроблений для запобігання інфляції. З біткоїнами ви можете забезпечити майбутнє для себе, своїх дітей і своїх близьких. Коли ви постарієте і станете менш продуктивними, у вас будуть заощадження, на які можна жити. Що ще важливіше, жодна влада не може заборонити вам володіти, зберігати чи надсилати біткоїни. Абсолютне право власності на біткоїни є безпрецедентним і створює велику надію.

Біткоїн означає надію на краще майбутнє. Джерело: wallpaperaccess.com
Біткоїн означає надію на краще майбутнє. Джерело: wallpaperaccess.com

Біткоїн є грошовою константою. Як і інші константи у Всесвіті, він створює основу, з якою людство може інтерпретувати інформацію, щоб з упевненістю дивитися в майбутнє. В ідеалі гроші повинні давати відчуття впевненості в майбутньому. Біткоїн це робить. Так, ціна біткоїна є нестабільною, але прийняття більшої невизначеності у короткостроковій перспективі варто того, щоб отримати більшу впевненість у довгостроковій перспективі. Біткоїн може вселити в нас оптимізм щодо майбутнього.

Доктор Сайфедін Аммус писав про вплив інфляційних і твердих грошей на обрання тимчасових переваг та про те, як цей основний грошовий інстинкт може поширюватися на інші способи поведінки, як-от вибір, що їсти, як будувати, цінність мистецтва і культури. Суспільство, яке використовує інфляційні гроші, підсвідомо пройняте усвідомленням того, що цінність тане та має бути швидко витрачена. Воно сприятиме невідкладності, жертвуючи майбутнім у пошуках задоволення тут і зараз. Наприклад, з самого початку операційна філософія євро полягала в тому, щоб передбачувано втрачати 2% його купівельної спроможності щорічно.

Біткоїн пропонує альтернативу, оскільки за своєю суттю він дефляційний. Гроші, які не можна роздути за бажанням, винагороджують правильну поведінку, відмову від обрання тимчасових переваг, високий рівень заощаджень, планування та відповідальність. Біткоїн пропонує світ, який сприяє заощадженням для себе самого та сім’ї у майбутньому; світ, який дозволить вам, вашій родині та вашій громаді планувати на покоління. «Біткоїн сприяє розвитку людського потенціалу завдяки безпристрасному застосуванню заснованих на консенсусі правил, які забезпечують передбачуваність і, як наслідок, надійність».

Найголовніше, як красномовно описав Джон Валліс у розмові з Пітером Маккормаком у подкасті «Що зробив Біткоїн», Біткоїн створює у нас більш обнадійливе бачення майбутнього. Валліс розповідає, скільки людей є більш оптимістичними завдяки «більшому відчуттю свободи через якості біткоїна і тому, що його використання спонукає людей: 1) брати на себе більше відповідальності; 2) бачити на горизонті інше майбутнє, ніж те, яке вони бачили раніше».

Пізніше в цьому епізоді Валліс сказав:

«Скільки хвилювань у житті виникає через роботу, кар’єру, гроші та все таке? Для більшості людей багато… Коли ви перебуваєте у стані відносної депривації, ви більш сприйнятливі до розбещення через свої потреби, свої бажання, через усе таке. Але якщо ви перебуваєте в меншому стані депривації, а це може бути фінансова депривація, духовна, психологічна тощо... Якщо ви здорові, у широкому значенні, я думаю, ви менш сприйнятливі. Існує менша ймовірність бути зіпсованим».

Біткоїн дозволяє нам піднятися до кращої версії себе, тому що ми відчуваємо рівень або впевненість і менше боїмося майбутнього. З грошовим стандартом біткоїна ці якості змінять суспільство.

Більшість біткоїнерів, яких я знаю, включно зі мною, пережили трансформацію після того, як прийняли біткоїн. Як і більшість людей навколо мене, я хвилювався за майбутнє. Сьогодні я відчуваю оптимізм щодо свого майбутнього, тому що знаю, що біткоїн винагородить мене. Тепер я можу зосередитися на тому, що люблю, що дозволяє мені приносити найбільшу користь зовнішньому світу. Вивчення того, як використовувати потенціал біткоїна, дозволило мені зосередитися на тому, що я вважаю справді важливим. Це привнесло в моє життя новий рівень стабільності, що дозволяє відчувати опору та заряджає мене енергією.

У ​​своєму подкасті «Грошовий стандарт Біткоїна» в ході розмови з Тареком Ель Дівані та Алленом Фаррінгтоном доктор Аммус пояснив, як Біткоїн здатний змінювати людей, і це знайшло відгук у мені, тому що схоже на мій особистий шлях до Біткоїна:

Цінність біткоїна дозволила мені більше цінувати себе. Уже багато років я не пив і не гуляв, а замість цього вкладав ці гроші в біткоїни. З таким переорієнтуванням мої тимчасові переваги повністю змінилися. Замість того, щоб цінувати те, що приносить короткочасне задоволення, я ціную те, що зробить мене щасливим у довгостроковій перспективі. Замість вечірок кожні вихідні я розумію цінність використання свого часу протягом тижня. Я не використовую вихідні, щоб забутися протягом тижня, я використовую їх як його продовження для досягнення своїх цілей. Як каже доктор Аммус у подкасті, біткоїнери мають грандіозне бачення династій і створення багатства для поколінь.

Багато людей із фіатним мисленням не заглядають так далеко. Цікаво, що ті, у кого фіатне мислення, не розуміють Біткоїн. Вони обирають дуже короткочасні тимчасові переваги і бачать лише щоденні коливання цін, а не довгострокові здобутки. Люди фіату біжать на біговій доріжці, яка не дозволяє їм заглянути далі наступних вихідних, тому що для них немає легкого способу забезпечити майбутнє. З біткоїнами є. З біткоїнами тимчасові переваги подовжуються, і люди можуть цінувати майбутнє, що дозволяє нам цінувати сьогодення. Незалежно від того, вірите ви чи ні, я зустрічав кількох біткоїнерів, які пройшли через серйозні психологічні зміни, володіючи біткоїнами принаймні протягом п’яти років.

Висновок

Біткоїн може бути інструментом для здобуття оптимізму, якщо ми готові використовувати його відповідно. Ця особиста відповідальність лежить в основі філософії Біткоїна. Перший крок — визнати, що нинішня економічна модель, у якій ми живемо, не найкраща з можливих. Наступний крок — активне використання та дослідження біткоїна. Це змушує вас зіткнутися з самим собою, оскільки ви починаєте активно взаємодіяти з реальністю, в якій живете, і починаєте піддавати сумніву свої власні дії. Початок Біткоїн-подорожі може бути важкою через волатильність біткоїна, яка контрастує з уявною безпекою поточної системи і спочатку може викликати тривогу. Проте з часом (а біткоїн зростає в ціні) з’являється вдоволення та відчуття безпеки. Це може позитивно вплинути на психологічне здоров’я, оскільки зменшується напруга та хвилювання, що може призвести до більш оптимістичного погляду на майбутнє.

З біткоїном ви повинні навчитися справлятися з невизначеністю. Це те, що насправді властиве людині, але сприймається чинною системою як погане. Ми звикли до обрання тимчасових переваг. Все має відбуватися швидко. Така система, як Біткоїн, для розвитку якої потрібен час, викликає тривогу. Однак це урок, який навчає, як бути більш терплячими, фінансово відповідальними, самостійними та незалежними – чеснотам, які ми не обов’язково засвоюємо через нашу поточну фінансову систему.

Валютні кризи та політичні заворушення рано чи пізно змусять кожного зайнятися біткоїном, оскільки він пропонує кращу альтернативу. Я сподіваюся, що ця стаття надихне вас зайнятися біткоїнами, перш ніж ви будете змушені це зробити.

Це гостьова публікація Леона Ванкума, одного з перших студентів курсу фінансової економіки, який написав дипломну роботу про Біткоїн у 2015 році. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Дослідження Unchained свідчить про приголомшливе зростання володіння BTC серед американських інвесторів, при цьому у 2024 році визначальними будуть ясність регулювання та економічні фактори. Нік Хоффман 03 грудня 2023
Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Есперанто був спробою створити нову мову, якою могли б спілкуватися люди в усьому світі, але його так і не прийняли. Чи спіткає Біткоїн така сама доля? Пол Фокс 03 грудня 2023
Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Чи є прийняття Біткоїна державою чимось позитивним? Чи це поступово зруйнує ті властивості, які ми вважаємо цінними у Біткоїні? Майкл Матулеф 02 грудня 2023