Сальвадор і Біткоїн після Букеле

Сальвадор і Біткоїн після Букеле

Скасування закону про Біткоїн в Сальвадорі настільки малоймовірне, що ви навіть не уявляєте.

Як приємно бачити, що останнім часом так багато людей відвідало нашу прекрасну країну! Вони закохуються в наші пляжі та наші джунглі, наші вулкани та наші pupusas (кукурудзяні млинці). Зрештою, кожен турист, наполовину жартома, наполовину серйозно, запитує себе: «А чи треба повертатися додому?».

Ті, хто серйозно розглядає можливість залишитися, проводять свої дослідження та перевіряють місця для проживання, а також починають трохи більше дізнаватися про політику найменшої (неострівної) країни Західної півкулі. Зрештою, вони знаходять місцевих жителів, з якими можна поговорити про проживання у Сальвадорі, і тоді в кожній розмові виникає запитання: «Що станеться, коли президент Букеле залишить свій пост? Чи може наступний президент змінити закон про Біткоїн?»

Коротка відповідь – ні, але варто вивчити деталі, щоб по-справжньому зрозуміти тутешню політичну ситуацію, оскільки вона пов'язана не лише з біткоїнами, а й із ширшими амбіціями сальвадорської громадськості.

Сальвадор має демократичний та представницький уряд, і право вносити зміни до закону знаходиться в руках Асамблеї. Коли президент Букеле обійняв вищу посаду в країні у 2019 році, він виступав за ухвалення закону про Біткоїн (а також кілька інших реформ). Проте, голосів було недостатньо, поки не настав наступний цикл виборів, коли Партія «Нові ідеї» отримала контроль над законодавчими зборами, переконливо продемонструвавши підтримку різних реформ, що обговорювалися в попередні роки, у тому числі План територіального контролю, який сьогодні зробив Сальвадор безпечнішим, ніж будь-коли у його історії. Асамблея ухвалила закон про Біткоїн трохи понад рік тому, і для внесення змін буде потрібна ще одна законодавча дія. Інший політик цілком міг би провести кампанію проти закону, але важко уявити, щоб хтось піднявся до рівня популярності, якого досяг президент Букеле, ставши найпопулярнішим главою держави у світі згідно з численними міжнародними опитуваннями. Оскільки більшість громадян тут пов'язують Біткоїн з успіхом країни та її туристичною економікою, що швидко розвивається, будь-яка пропозиція про зміну, швидше за все, зіткнеться з величезним невдоволенням.

Але врешті-решт термін президентства Букеле закінчиться, і хтось новий прийде до влади. Якими будуть їхні пріоритети? Партія «Нові ідеї» має офіційну парламентську групу під назвою Bancada Cyan, або «Блакитна лава» через фірмовий колір країни. Ідея полягає в тому, щоб створити «лаву» лідерів у всіх сферах уряду, щоб забезпечити наявність плану наступності, і щоб платформа партії була представлена ​​у всіх міністерствах. До керівного складу лави входить більше десятка молодих та енергійних державних службовців, які прийшли на свої посади разом із президентом Букеле, і багато з них були у його найближчому оточенні з того часу, як він був мером Сан-Сальвадора та Нуево-Кускатлана (невелике місто поблизу Сан-Сальвадора) до цього з 2012 року. Дехто з них є провідними кандидатами на майбутні посади в офісі президента.

Усі в Bancada Cyan є завзятими прихильниками ідеї Біткоїна, зокрема як законного платіжного засобу ще з 2017 року. Вони стали свідками його прийняття з усіма злетами та падіннями, того, як у людях намагалися пробудити страх, невпевненість і сумнів та на власні очі переконалися в успіху Біткоїна у своїх районах. Як людина, яка дуже уважно стежить за місцевими новинами, я думаю, що будь-які зміни навряд чи серйозно обговорюватимуться. А навіть якщо й так, то в Сальвадорі, як то кажуть, уже випустили кота з мішка. Так багато людей мають Біткоїн-гаманці на своїх телефонах, і так багато компаній вже приймають біткоїни через професійні шлюзи або спеціальні системи, що кругова економіка, хоч і тільки зароджується, продовжуватиме зростати без правового захисту.

Нові перспективні проєкти лише зміцнюватимуть місце Біткоїна в країні. Нещодавно анонсована траса Surf City Circuit 2 з'єднає східну частину країни (область, яка історично ігнорувалась попередніми адміністраціями) з уже популярними туристичними напрямками Ла-Лібертад, через Ель-Зонте (Біткоїн-Біч) до Ауачапана на крайньому заході країни. Пізніше Pacific Train запропонує ще більше можливостей для сполучення і разом з Pacific Airport закладе основу для будівництва «Біткоїн-Сіті» в Ла-Юніон з видом на чудову затоку Фонсека, усіяну пишними тропічними островами. І коли у світі буде ціле місто, побудоване за стандартом Біткоїна, ви зрозумієте, що дивовижна подорож, яку ми пройшли, не тільки того вартувала, а й те, що її зовсім неможливо зупинити!

Це гостьовий пост Джеремі, радника Escape to El Salvador, спільноти професіоналів, які допомагають емігрантам отримати посвідку на проживання та громадянство в Сальвадорі. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Дослідження Unchained свідчить про приголомшливе зростання володіння BTC серед американських інвесторів, при цьому у 2024 році визначальними будуть ясність регулювання та економічні фактори. Нік Хоффман 03 грудня 2023
Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Есперанто був спробою створити нову мову, якою могли б спілкуватися люди в усьому світі, але його так і не прийняли. Чи спіткає Біткоїн така сама доля? Пол Фокс 03 грудня 2023
Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Чи є прийняття Біткоїна державою чимось позитивним? Чи це поступово зруйнує ті властивості, які ми вважаємо цінними у Біткоїні? Майкл Матулеф 02 грудня 2023