Чому Біткоїн – це не «крипта»

Чому Біткоїн – це не «крипта»

Багато людей досі не розуміють різниці між Біткоїном та криптовалютами, тому активно інвестують в сумнівні проєкти. Спробуємо розібратися, в чому відмінність.

Останній місяць я активно шукав Біткоїн-ентузіастів, розробників та лідерів думок в Україні. Виявилося, що біткоїнерів тут небагато, а кількість фанатів «крипти», NFT, WEB 3.0, DeFi та іншого просто зашкалює.

Річ у тому, що більшість людей не бачать ніякої різниці між Біткоїном та криптовалютами, але вона є і вона кардинальна.

Що не так з криптовалютами

Українці не дуже довірливий народ, ймовірно тому, що вони за останні роки побачили чимало ліквідацій та банкрутств у банківській сфері. Розчарувавшись у традиційному ринку вони почали шукати прихисток у криптовалюті, часто ігноруючи Біткоїн.

У мене немає наміру комусь щось довести, але я хочу, щоб люди були на правильному шляху, тому процитую CEO of Bull Bitcoin Френсіса Пуліо:

«Я не можу уявити себе криптоентузіастом - антимаксималістом. Якщо ви не Біткоїн-максималіст, ви або шахрай, або дурень. Ви можете перестати бути дурнем, продавши токени та ставши Біткоїн-максималістом, але бути шахраєм – це на все життя».

Тож питання для тих хто активно промоутить чи є розробником різноманітних «криптопроєктів»: які реальні проблеми вони вирішують? Як NFT картинка може врятувати людей в Сальвадорі, де 70% населення живе без банківських рахунків? Або яким чином Web 3.0 може захистити венесуельців, де інфляція знищила їхню валюту?

Чи перевіряли ви, як працює код цих нібито децентралізованих програм? Я можу навести багато прикладів, але достатньо декількох, щоб зрозуміти що жодну з глобальних проблем ніяка «крипта» не розв’язує.

Люди, які займаються маркетингом криптовалют мають величезні запаси токенів цих проєктів. Тому вони зацікавлені в тому, щоб якомога більше людей їх купували. Венчурні капіталісти, які фінансують це, також отримують величезну кількість токенів зі значною знижкою. Їх робота полягає в тому, щоб переконати вас купити криптовалюту, незалежно від того корисна вона чи ні. Вони витрачають багато грошей на маркетинг, а потім фіксують прибуток.

Тут варто згадати вислів Містера Ходла:

«Альткоїни створені для того, щоб відібрати ваші біткоїни».

Слід зазначити, що творці цих криптовалют можуть змінювати правила гри у будь-який момент без конкретної причини. Думки користувачів тут нікого не цікавлять.

А знаєте, хто запускає такі криптовалюти? Багато з цих людей мають неоднозначне минуле. Досить часто за їх плечима кілька схожих стартапів. Втім, мета нових проєктів та сама. Вони мають лише інші назви, слогани та обіцянки.

Які переваги у Біткоїна

То чому ж Біткоїн це не «крипта», та чому українці, які цікавляться цією індустрією, повинні сфокусуватись на розв’язанні реальних проблем за допомогою Біткоїна?

Біткоїн в першу чергу це технологія, що дозволяє людям без третіх сторін (банків) контролювати свої заощадження. Біткоїн є оригінальним продуктом і дуже відрізняється від «криптопроєктів», що намагаються його підробити. Зокрема у нього не було премайну.

«Сатоші не майнив біткоїни заздалегідь, просто подивіться на позначки часу блоку», – казав співзасновник Casa Джеймсон Лопп.

Біткоїн має публічну книгу – систему обліку. У книзі зберігаються ідентифікаційні дані учасників, їхні відповідні баланси, та записи всіх транзакцій, здійснених між учасниками мережі з моменту створення Біткоїна до сьогодні.

Децентралізація є ключовою, оскільки вона робить мережу Біткоїна максимально стійкою до будь-яких атак. Зловмисники не можуть змінити її монетарну політику та не загрожують її цілісності. Жодна інша «крипта» не здатна навіть наблизитися до рівня децентралізації Біткоїна.

Також варто згадати Self-custody – це засіб зберігання вашого біткоїна, за допомогою якого лише ви маєте доступ до нього. Це означає, що вам не доведеться користуватися послугами третьої сторони, натомість ви керуватимете приватним ключем особисто.

А ще Біткоїн стійкий до цензури в тому сенсі, що жодна особа не має можливості скасувати біткоїн-транзакцію. Таким чином, впливати на Біткоїн практично неможливо.

Отже, Біткоїн є оригінальним продуктом і радикально відрізняється від проєктів-ерзаців. Біткоїн не має центрального органу контролю чи маркетингової команди. А залучені до його розробки люди одноосібно не здатні нічого змінити.

Біткоїн – це гроші, які практично неможливо конфіскувати. А ще його пропозиція строго обмежена 21 млн. Ось чому Біткоїн заслуговує довіри там, де «крипта» – ні. Приєднуйтесь до клубу Біткоїн-максималістів. Нумо змінювати світ разом.

Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024
Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024