Чому Біткоїн краще за Rolex

Чому Біткоїн краще за Rolex

Усі люди зацікавлені у збереженні власних заощаджень. Дехто робить це за допомогою предметів розкоші, на зразок годинників Rolex. Але набагато краще для цього використовувати Біткоїн.

Rolex уже не у тренді?

Більшість заможних людей добре розуміють негативний вплив інфляції. Тож вони намагаються обрати найкращу альтернативу фіату. Досить популярним є підхід щодо придбання предметів розкоші в розрахунку на зростання їхньої вартості у довгостроковому періоді.

Окреме місце у цьому переліку займають елітні годинники, які, на думку багатьох, за часом будуть лише дорожчати (особливо якщо мова йде про люксові й ексклюзивні колекції). Проте об'єктивна картина свідчить про те, що ситуація дещо інша.

Зокрема годинники компанії Rolex уже два з половиною роки перебувають у негативному тренді. Їхня середня вартість впала на 40% від свого піка часів пандемії COVID-19.

Чому Біткоїн краще за Rolex
Динаміка вартості годинників Rolex (2019-2024). Джерело: соцмережа Х.

Ймовірно, з настанням пандемії та значного зростання емісії доларів США багато хто інвестував кошти в елітні годинники, у тому числі з метою збереження капіталу. Але ця стратегія виявилася не надто вдалою. Для порівняння: курс біткоїна зріс на 30% за цей період.

Переваги Біткоїна

Через те, що саме біткоїн є цифровими грошима (до того ж найтвердішими в історії), він має цілу низку переваг над предметами розкоші. Почнемо з ліквідності. Біткоїн можна купувати й продавати на різних біржах або через P2P-перекази по всьому світу в режимі 24/7. Ринок є високоліквідним, що дозволяє здійснювати швидкі транзакції з мінімальними комісіями. Хоча годинники Rolex можна відносно легко продати, цей ринок очевидно не такий ліквідний, як у випадку з BTC. Пошук покупця може зайняти багато часу, а вартість перепродажу може значно відрізнятися залежно від стану годинника, моделі та попиту.

Як цифровий актив біткоїн не страждає від фізичного зносу. Його цінність зберігається доти, доки існує і продовжує працювати мережа (а вона, ймовірно, буде працювати завжди через відсутність централізованих органів чи точок впливу). Годинники Rolex відомі своєю довговічністю, але вони все ж є фізичними об'єктами, які з часом можуть страждати від зносу, пошкодження або втрати.

Біткоїн має дуже високу подільність; кожен BTC можна розділити на 100 мільйонів сатоші. Це дозволяє здійснювати точні та гнучкі транзакції. Щобільше, у мережі другого рівня Lightning Network існують навіть мікросатоші. А ось годинник Rolex неможливо розділити. Продаж лише частини годинника Rolex неможливий, що робить його менш гнучким з погляду ліквідності.

Біткоїн можна легко переказувати по всьому світу в електронному вигляді. Його можна зберігати в апаратному чи гарячому гаманці або навіть запам'ятати seed-фразу, що робить його дуже портативним. Хоча Rolex є відносно портативним порівняно з багатьма фізичними активами, він все одно є фізичним виробом, який потрібно носити з собою. На жаль, предмети розкоші також становлять чималий інтерес для крадіїв та шахраїв, що створює додаткові ризики.

При правильному зберіганні з використанням апаратних гаманців зберігання біткоїна може бути дуже безпечним. Безпека залежить від знань і дисципліни власника. Безпека Rolex передбачає фізичне зберігання та страхування, а, отже, додаткові витрати.

Біткоїн має фіксовану максимальну пропозицію у 21 млн монет, що робить його за своєю суттю дефляційним активом. Ці характеристики покликані зберегти його цінність з часом. Вартість годинника Rolex може зростати у певні періоди, але це відбувається не завжди і він не є стійким до інфляції. Його вартість може коливатися залежно від ринкового попиту та популярності бренду.

З моменту свого створення у 2009 році біткоїн продемонстрував значне зростання вартості, попри короткострокову волатильність. Він зарекомендував себе як новий клас активів і засіб захисту від недоліків традиційних фінансових систем. Годинники Rolex мають неоднозначну історію динаміки своєї вартості. До того ж вони не мають такого ж потенціалу зростання, як біткоїн, адже не є універсальним засобом обміну чи платежу.

Оцінки експертів

Економічний аналіз вказує на те, що годинники Rolex слід сприймати як предмет споживання, а не засіб для інвестицій. Тож якщо для вас переваги годинника у співвідношенні ціна/якість виглядають оптимальними, то таке придбання може бути доцільним. Але якщо ви шукаєте саме засіб збереження вартості, то існують значно кращі альтернативи (насамперед Біткоїн).

Відомий економіст Австрійської економічної школи та автор книг про Біткоїн Сейфедін Аммус стверджує наступне: «Rolex – це шиткоїн! Так, це гарний годинник, але тільки якщо ви купуєте його як взуття чи штани, як споживчий товар. Якщо ж ви купуєте його і після покупки думаєте про його ціну, ви купуєте шиткоїн, і вони будуть завжди створювати все більше і більше таких шиткоїнів».

Підсумки

Біткоїн та елітні годинники – це різні класи активів. Біткоїн виконує всі функції грошей та виступає ідеальним засобом заощадження. Натомість годинники Rolex та інші предмети розкоші не є стійкими до інфляції й не можуть забезпечити зростання чи хоча б збереження вартості у довгостроковому періоді. Тому інвестори-біткоїнери й продемонстрували значно кращі показники за тих, хто вкладався у люксові вироби.

Як до кінця зрозуміти Біткоїн Як до кінця зрозуміти Біткоїн Попри те, що у світі є чимало людей, кого можна назвати справжніми Біткоїн-експертами, жоден з них не розуміє всієї глибини Біткоїна. Що ж робить його таким складним і як максимально зануритися у «кролячу нору»? Дмитро Харьков 15 липня 2024
Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Білл Гейтс, Уоррен Баффет та багато інших мільярдерів виступають проти Біткоїна (принаймні на словах). Але все більше багатіїв не погоджується з ними, обираючи головний цифровий актив. Одним із таких мільярдерів-біткоїнерів є мексиканський бізнесмен Рікардо Салінас. Дмитро Харьков 12 липня 2024
Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Започаткований компанією MicroStrategy тренд підхопила японська фірма Metaplanet. Внаслідок інтеграції Біткоїн-стратегії її фінансовий стан значно покращився, що свідчить про вірність обраного шляху. Володимир Гришенко 11 липня 2024