Розробника Samourai Wallet випустили під заставу в $1 млн

Розробника Samourai Wallet випустили під заставу в $1 млн

Суд звільнив Кеонна Родрігеса, який не вважає себе винним, 29 квітня.

Співзасновник фірми-розробника гаманця Samourai Wallet Кеонн Родрігес не визнав себе винним за двома кримінальними звинуваченнями, висунутими проти нього владою США. Про це він заявив під час судового засідання у понеділок, 29 квітня, повідомляє CoinDesk.

Прокурори стверджують, що в період з 2015 року і до арешту серверів Samourai Wallet минулого тижня застосунок «сприяв відмиванню грошей з нелегальних даркнет-ринків на суму понад $100 млн», а загальна сума «незаконних транзакцій» склала близько $2 млрд.

У Міністерстві юстиції, яке оголосило про арешт розробників, заявили, що Родрігес і його партнер Вільям Лонерган Гілл «заохочували й відкрито пропонували користувачам відмивати злочинні доходи» і вважали «ринки з обмеженим доступом» своєю цільовою аудиторією.

Суддя постановив звільнити Родрігеса під заставу в $1 млн 29 квітня прийнявши умови, на які погодилися як федеральні прокурори, так і адвокати. Застава Родрігеса буде забезпечена нерухомістю в Пенсильванії та підписом його дружини й ще одного члена сім'ї. Наступне слухання справи відбудеться на Мангеттені 14 травня.

Справа Samourai Wallet

Кеонн Родрігес був заарештований близько 6 ранку у своєму будинку в Гармонії, штат Пенсільванія, 24 квітня. Його партнера Вільяма Гілла заарештували у Португалії. Розробників гаманця Samourai Wallet звинуватили у в змові з метою відмивання грошей і змові з метою здійснення неліцензованого бізнесу з переказу грошей. Звинувачення передбачають максимальне покарання у вигляді позбавлення волі строком на 20 років і 5 років відповідно.

Арешти та закриття Samourai Wallet відбулися в той час, коли уряд США готується до судового процесу проти розробника Tornado Cash Романа Сторма. Всі ці справи викликали обурення серед багатьох представників Біткоїн-спільноти, які вважають, що це є ознакою того, що уряд США намагається криміналізувати фінансову приватність.

Що таке біткоїн-гаманці?
Що таке біткоїн-гаманці?
Біткоїн-гаманці – це апаратні продукти або програмне забезпечення, що працює на ...
Bitcoin Magazine 27 липня 2022

Що відбувається на ринку

Враховуючи ситуацію, яка склалася у Сполучених Штатах, компанії-розробники, які стоять за гаманцями Phoenix Wallet та Wasabi Wallet, вирішили терміново припинити обслуговування американських клієнтів.

Зокрема нова політика в Wasabi Wallet була впроваджена «негайно» в той час, як компанія Acinq дала користувачам Phoenix Wallet час до 2 травня, щоб ті могли пристосуватися до майбутніх змін.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024