Засновників Samourai Wallet арештували

Засновників Samourai Wallet арештували

Мін’юст США звинуватив Кеонна Родрігеса та Вільяма Гілла у незаконних переказах $2 млрд та відмиванні $100 млн.

Засновники орієнтованого на конфіденційність біткоїн-гаманця Samourai Wallet Кеонн Родрігес і Вільям Лонерган Гілл були заарештовані через звинувачення у відмиванні грошей і веденні неліцензійного бізнесу з переказу грошей. Про це повідомляє Bitcoin Magazine.

Звинувачення ґрунтуються на твердженнях, що Родрігес і Гілл через свою компанію Samourai Wallet сприяли проведенню незаконних транзакцій на суму понад $2 млрд і відмили понад $100 млн, отриманих злочинним шляхом. Ця діяльність в основному включала транзакції з нелегальних даркнет-ринків, а також схеми обману децентралізованих фінансових протоколів, заявили в Мін'юсті.

Родрігеса та Гілла звинувачують у розробці, маркетингу та управлінні біткоїн-міксером, та наданні злочинцям платформи для масштабного відмивання грошей.

«$2 млрд у транзакціях з неліцензованою системою грошових переказів означають, що $2 млрд пройшли без будь-якого нагляду, від кого завгодно і куди завгодно. Через нехтування компанією правилами, стверджується, що Samourai Wallet відмив понад $100 млн злочинних доходів», - заявив спеціальний агент Томас Фатторуссо.

Скоординовані зусилля правоохоронних органів призвели до арешту Родрігеса та Гілла. Родрігес був затриманий у Західному окрузі Пенсильванії, а Гілл був заарештований у Португалії на підставі кримінальних звинувачень, висунутих Сполученими Штатами. Сполучені Штати планують домагатися екстрадиції Гілла, щоб він постав перед судом у країні.

Крім того, у співпраці з владою Ісландії було вилучено вебсервери та домен Samourai, а також видано ордер на арешт мобільного додатку Samourai Wallet в Google Play Store. Ці дії гарантують, що додаток більше не буде доступним для завантаження в Сполучених Штатах.

Про Samourai Wallet

Samourai Wallet – гаманець, який працює винятково з біткоїнами. Він відрізнявся від конкурентів насамперед тим, що зосереджував на анонімності своїх користувачів. Кеонн Родрігес та Вільям Гілл створили свою компанію Katana Cryptographic зі штаб-квартирою в Лондоні, яка взялася за розроблення Android-гаманця Samourai Wallet у 2015 році. Із самого початку розробники мали на меті створити анонімний гаманець, щоб транзакції користувачів залишалися конфіденційними, їхня особистість не розкривалася, а кошти були захищені.

Samourai Wallet також використовує технологію Tor і VPN, забезпечуючи додатковий рівень захисту й анонімності під час проведення транзакцій. Для надійності є можливість інтеграції з апаратними гаманцями, такими як Trezor або Ledger. Реліз гаманця відбувся у червні 2019 року.

Як відбуваються біткоїн-транзакції?
Як відбуваються біткоїн-транзакції?
Транзакції BTC складаються з трьох частин: суми транзакції, адреси, з якої були ...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Які сервіси відмовились від використання міксерів

Щоб не мати проблем з правоохоронними органами, каліфорнійський біткоїн-сервіс Swan оголосив про своє рішення закрити рахунки, що використовують біткоїн-міксери. Зокрема Менеджмент Swan розповіло про тиск з боку фінансових установ і регулювання FinCEN.

Рішення Swan викликало значне обурення у Біткоїн-спільноті. Критики, в тому числі Samourai Wallet виступили проти цього.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024