Samourai Wallet: історія одного з найбільш анонімних BTC-гаманців

Samourai Wallet: історія одного з найбільш анонімних BTC-гаманців

Samourai Wallet – гаманець, який працює винятково з біткоїнами. Він відрізняється від конкурентів насамперед тим, що наголошує на анонімності своїх користувачів.

Про важливість анонімних гаманців

Анонімні гаманці відіграють ключову роль в екосистемі Біткоїна, надаючи користувачам не лише переваги щодо підвищеної конфіденційності та безпеки, а й роблячи значний внесок у забезпечення фінансової незалежності та свободи. Вони дозволяють здійснювати транзакції без розкриття особистої інформації, захищаючи користувачів від атак хакерів і небажаної уваги з боку регулюючих органів і третіх осіб.

Це надто важливо в контексті збереження приватності в цифрову епоху, коли дані легко піддаються відстежуванню та маніпуляціям. Крім того, анонімні гаманці сприяють децентралізації та демократизації фінансів, надаючи людям з різних куточків світу можливість брати участь у глобальній економіці на рівних засадах, минаючи обмеження традиційних банківських систем. Таким чином, анонімні гаманці не лише зміцнюють фундаментальні принципи приватності та безпеки, а й підтримують ідеали фінансової свободи та інклюзивності. Саме таким є гаманець Samourai Wallet, про який сьогодні поговоримо.

Про створення Samourai Wallet

За створенням Samourai Wallet стоять колишні інженери найбільшого провайдера гаманців Blockchain Кеонн Родрігес та Вільям Хілл. Вони створили свою компанію Katana Cryptographic зі штаб-квартирою в Лондоні, яка взялася за розроблення Android-гаманця Samourai Wallet у 2015 році. Із самого початку розробники мали на меті створити анонімний гаманець, щоб транзакції користувачів залишалися конфіденційними, їхня особистість не розкривалася, а кошти були захищені.

Samourai Wallet: історія одного з найбільш анонімних BTC-гаманців
Розробники Samourai Wallet. Джерело: yahoo!finance.

Зусилля команди було відзначено 2016 року дослідницькою організацією Open Bitcoin Privacy Project (OBPP), яка внесла його до рейтингу найкращих біткоїн-гаманців, оцінивши з точки зору захисту конфіденційності користувачів, якості та простоти використання, а також на підставі відгуків клієнтів. Також була відзначена можливість дистанційного видалення гаманця та вбудована підтримка для VPN/Tor. Згодом уможливили інтеграцію з апаратними (холодними) гаманцями Trezor, Ledger тощо.

Розроблення Stonewall

У грудні 2017 року Katana Cryptographic придбала дослідницьку платформу OXT Research й у тісній співпраці з її інженерами взялася розв'язувати питання приватності.

У результаті команда розробників вирішила відмовитися від механізму BIP126, а замість нього взяли свою розробку Stonewall. Це новий метод відправлення BTC, який став доступним у Samourai Wallet за замовчуванням. Користувачі можуть деактивувати функцію в налаштуваннях гаманця.

Stonewall хоча на перший погляд і нагадує технологію CoinJoin, проте має деякі принципово різні ознаки. На відміну від CoinJoin технологія Stonewall використовує складний механізм створення транзакцій, які імітують CoinJoin-транзакції, але можуть бути виконані одним користувачем без потреби взаємодії з іншими користувачами. Stonewall створює транзакції з безліччю входів і виходів таким чином, щоб вони мали вигляд начебто сформованих через процес CoinJoin, збільшуючи тим самим анонімність, але без потреби фактичного змішування коштів з іншими користувачами.

Це забезпечує додатковий рівень приватності, оскільки учасники не мають покладатися на інших користувачів або зовнішні послуги для здійснення транзакцій. Stonewall збільшує складність аналізу блокчейну для сторонніх, роблячи аналіз шляхів транзакцій ще більш утрудненим.

«Метод Stonewall полягає в тому, що, коли це можливо, користувач гаманця створює транзакцію, яка симулює транзакцію CoinJoin, і отримує рейтинг Boltzmann вище за нуль. Тобто такі транзакції відображаються у блокчейні у вигляді багатьох не пов'язаних між собою сторін», – пояснили розробники.

Інші розроблення щодо посилення конфіденційності

Приблизно в цей час розробники Samourai Wallet і Hidden Wallet (згодом Wasabi Wallet) презентували створений спільними зусиллями протокол ZeroLink, який, за їхньою заявою, забезпечить цілком анонімне використання біткоїна.

Технологія ZeroLink являє собою фреймворк для забезпечення конфіденційності транзакцій у мережі Біткоїна, який використовує комбінацію кількох методів анонімізації для досягнення високого рівня приватності. Основним компонентом ZeroLink є протокол CoinJoin, який дозволяє кільком користувачам об'єднувати свої транзакції в одну, таким чином ускладнюючи відстежування джерел і напрямків платежів.

На додаток до цього ZeroLink запроваджує додаткові заходи анонімності, такі як чергування адрес та обфускація сум транзакцій, що суттєво ускладнює аналіз блокчейну та підвищує анонімність учасників. Ця технологія пропонує комплексний підхід до захисту приватності, роблячи біткоїн-транзакції більш захищеними від зовнішнього спостереження та аналізу.

Через два роки розробники гаманця Samourai інтегрували функцію під назвою Whirlpool, яка є частиною ширшого рішення анонімізації транзакцій CoinJoin. Простими словами, це функція виру, що порушує зв'язок між входами та виходами транзакцій, завдяки чому їх стає складніше відстежувати.

Samourai Wallet: історія одного з найбільш анонімних BTC-гаманців
Джерело: соцмережа X.

Реліз гаманця

Варто наголосити, що протягом чотирьох років гаманець Samourai Wallet перебував у стані альфа-тестування. Реліз відбувся у червні 2019 року. Компанія Katana Cryptographic водночас завершила перший раунд фінансування, змогла залучити $100 000 від венчурної фірми Cypherpunk Holdings на подальші розроблення приватності. На відміну від багатьох застосунків, розробники Samourai Wallet не додаватимуть підтримку інших цифрових активів. Співзасновник та CEO компанії-розробника Кеонн Родрігез, коментуючи свою роботу, зазначив:

«Жодна криптовалюта не пройшла таких випробувань, через які пройшов Біткоїн. Це найбільш загартована валюта. Наша команда зовсім не має бажання працювати з іншими активами чи іншими шарами Біткоїна на даний момент».

Підбиваючи підсумок

Samourai Wallet розроблений з особливим акцентом на конфіденційність та безпеку користувачів. Цей гаманець пропонує широкий спектр функцій для поліпшення анонімності, охоплюючи підтримку протоколів, таких як Stonewall та Whirlpool, які ускладнюють відстежування транзакцій у блокчейні Біткоїна.

Samourai Wallet також використовує технологію Tor і VPN, забезпечуючи додатковий рівень захисту й анонімності під час проведення транзакцій. Для надійності є можливість інтеграції з апаратними гаманцями, такими як Trezor або Ledger. Зі зручним інтерфейсом, цей гаманець призначений для тих користувачів Біткоїна, які серйозно ставляться до захисту своєї приватності та безпеки своїх коштів.

Чому не слід ставати альткоїнером Чому не слід ставати альткоїнером Агресивна реклама різноманітних криптопроєктів заохочує людей купувати альткоїни або брати участь в інших сумнівних «криптоініціативах». Проте цей шлях є вкрай небезпечним. Дмитро Харьков 18 квітня 2024
Схвалення біткоїн-ETF у Гонконзі: чому це важливо Схвалення біткоїн-ETF у Гонконзі: чому це важливо Цього тижня кілька інвестиційних компаній Гонконгу повідомили, що їхні заявки на спотовий біткоїн-ETF затвердив регулятор. Це важлива подія, що матиме значний влив на Біткоїн-індустрію. Дмитро Харьков 17 квітня 2024
Тімоті Мей: історія «батька» криптографії Тімоті Мей: історія «батька» криптографії Тімоті Мей був одним із творців криптографії та засновником руху шифропанків. Усі ці ініціативи дали поштовх розвитку децентралізованих фінансів та відіграли значну роль у появі Біткоїна. Володимир Гришенко 16 квітня 2024