МВФ визнав цінність Біткоїна

МВФ визнав цінність Біткоїна

Фонд зазначив, що великі обсяги BTC-транзакцій зафіксовано в тих країнах, де громадяни стикаються з гіперінфляцією.

Біткоїн все частіше слугує важливим каналом для транскордонних фінансових потоків в умовах глобальної фінансової нестабільності. Про це йдеться в останньому звіті Міжнародного валютного фонду (МВФ).

За даними МВФ, жителі країн з обмежувальним фінансовим регулюванням все частіше звертаються до біткоїна, щоб вільніше переміщати капітал через кордони. У звіті підкреслюється, що значні обсяги транзакцій походять з таких країн, як Аргентина і Венесуела, де громадяни страждають від гіперінфляції. У цих регіонах Біткоїн став важливим фінансовим інструментом для збереження багатства і доступу до світових ринків, а не просто спекулятивною інвестицією.

Під час дослідження були проаналізовані дані про транзакції в мережі та поза нею, щоб вивчити тенденції використання біткоїна. Аналітики виявили, що транзакції з біткоїнами не тільки значні за обсягом, але й мають унікальні характеристики порівняно з традиційними потоками капіталу.

Чому МВФ тисне на країни через біткоїн

МВФ чинить тиск на деякі країни у зв'язку з їхньою політикою щодо біткоїна, оскільки централізовані фінансові інститути часто вбачають у цифрових активах потенційні ризики для фінансової стабільності, монетарної політики та захисту споживачів. МВФ побоюється, що широке прийняття BTC як законного засобу платежу може підірвати національну валюту, спричинити фінансову нестабільність або обійти регуляторні рамки, призначені для боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму.

Наприклад, коли Сальвадор прийняв біткоїн як законний засіб платежу, МВФ висловив занепокоєння щодо потенційних наслідків для економічної стабільності країни та її відносин з фондом, закликаючи до ретельного розгляду ризиків і створення міцних регуляторних механізмів. Та попри застереження з боку фонду, економіка центральноамериканської країни довела свою життєздатність.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

МВФ та Україна

Українська влада великі надії покладає на співпрацю з Міжнародним валютним фондом, тож регулювання біткоїн-індустрії часто вимушена узгоджувати з міжнародним партнером.

Так, Кабінет міністрів України 27 грудня ухвалив Національну стратегію доходів на 2024–2030 роки, яка є умовою кредитної програми МВФ. Цей документ також передбачає кілька ініціатив, спрямованих на регулювання ринку цифрових активів. Він був розроблений Міністерством фінансів спільно з іншими міністерствами та відомствами за участю представників бізнесу.

Які країни забороняють майнінг та чому Які країни забороняють майнінг та чому У світі низка країн вирішили заборонити майнінг. Уряди цих держав недооцінюють потенціал майнінгу, помилково вважаючи його надто енергомістким. Але за належного регулювання він забезпечує розвиток енергосистем, споживаючи лише надлишки електроенергії.  Володимир Гришенко 23 травня 2024
Bitcoin Pizza Day: легендарне свято біткоїнерів Bitcoin Pizza Day: легендарне свято біткоїнерів Багато хто чув про найдорожчу піцу в історії. Перша купівля реального товару за BTC – надзвичайно важлива подія для Біткоїн-ком’юніті. Вона відкрила шлях до гіпербіткоїнізації. Дмитро Харьков 22 травня 2024
Чому Венесуелі не варто забороняти майнінг Чому Венесуелі не варто забороняти майнінг Спроба побудувати соціалізм обернулася для Венесуели повним фіаско. Суттєво допомогти у розв’язанні економічних проблем міг би майнінг, однак замість стимулювання індустрії, місцева влада хоче заборонити видобуток біткоїнів. Володимир Гришенко 21 травня 2024