HRF заснувала премію на честь Гела Фінні

HRF заснувала премію на честь Гела Фінні

Ця нагорода буде присуджуватися особі або організації, які зробила найбільше для Біткоїна і прав людини в кожну епоху халвінгу.

У день четвертого халвінгу Human Rights Foundation (HRF) оголосила про заснування Премії свободи імені Гела Фінні, на честь одного з перших публічних поборників Біткоїна. Про це пише Bitcoin Magazine.

Ця премія буде присуджуватися особі або організації, які зробила найбільше для Біткоїна і прав людини в кожну епоху халвінгу. Переможець отримає грошову винагороду в розмірі 1 BTC.

«Ми хотіли надихнути людей використовувати Біткоїн для просування прав людини - допомогти більшій кількості людей досягти економічного звільнення по всьому світу - і ми подумали, що створення премії, яка могла б існувати протягом усього раннього життєвого циклу Біткоїна, буде одним зі способів зробити це», – сказав директор зі стратегії HRF Алекс Гладштейн.

Лауреатом премії за 2009-2012 роки став сам Гел Фінні, а його приз у розмірі 1 BTC піде на «важливі для сім'ї Гела справи», зауважив представник організації.

Разом з родиною Фінні HRF призначить «Комітет генезису» з семи осіб, який обере лауреатів за епохи 2012-2016, 2016-2020 і 2020-2024 років. Починаючи з епохи 2024-2028 років буде сформовано новий комітет. Для кожної епохи може бути обрано не більше двох лауреатів. У разі обрання двох лауреатів, кожен з них отримає по 0,5 BTC.

Всього буде вручено 33 Премії свободи імені Гела Фінні, по одній за кожну епоху халвінгу. Премія буде вручатися до 2130-х років, коли, як очікується, буде видобуто останній блок Біткоїна.

Хто такий Гел Фінні

Гел Фінні зіграв критично важливу роль у появі Біткоїна. Він був першим одержувачем транзакції BTC від Сатоші Накамото, а також брав активну участь у поліпшенні вихідного коду та забезпеченні працездатності мережі. Фінні був видатним програмістом і криптографом. Передусім він запам’ятався роботою над RPOW (Reusable Proofs of Work), системою, що дозволяє перевіряти роботу через інтернет без вимоги довіри іншій стороні. Ця концепція надалі стала фундаментальним елементом функціонування системи Біткоїна.

Попри те, що Фінні вів активний спосіб життя, у нього раптово виявилися серйозні проблеми зі здоров'ям. Він помер 28 серпня 2014 року у віці 58 років. Однак після смерті тіло автора RPOW кріогенно заморозили та зберігають за мінусових температур.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Остання допомога HRF

Останній квартальний раунд грантів Фонду розвитку біткоїна HRF відбувся 19 березня. Тоді фонд виділив $500 000 на 14 різних проєктів, що працюють у різних сферах Біткоїн-індустрії. Головними напрямами цих грантів стали Латинська Америка, Азія й Африка.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024