Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд

Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд

Ринок може зіткнутися зі значними викликами у найближчі пів року.

Після халвінгу майнери почнуть активно продавати біткоїни й за пів року на ринку можуть реалізувати монет на $5 млрд, як це відбувалось у попередніх циклах. Відповідні розрахунки зробив керівник відділу досліджень компанії 10x Research Маркус Тілен, передає Cointelegraph.

«Зависання від цього продажу може тривати від чотирьох до шести місяців, що пояснює, чому біткоїн може піти в бік протягом наступних кількох місяців, як це відбувалося після минулих халвінгів», – додав він.

Тілен також зазначив, що ринок може зіткнутися зі «значним викликом під час шестимісячного затишшя», починаючи з літніх місяців. Наприклад, протягом п'яти місяців, що минули після халвінгу у 2020 році, ціни на актив залишалися в діапазоні від $9000 до $11 500.

Цього року халвінг відбудеться приблизно 19-20 квітня, тож ринки можуть не побачити значного зростання до жовтня, якщо історія буде аналогічною.

За його словами, історично майнери за кілька місяців до скорочення нагороди за блок починали накопичувати резерви. Це призводило до дисбалансу попиту та пропозиції, викликаючи зростання курсу перед халвінгом. У березні ціна біткоїна оновила історичний максимум на позначках вище за $73 000.

Тілен припустив, що найбільша публічна майнінгова компанія Marathon почне розпродавати накопичені BTC-запаси для згладжування падіння доходів. Наразі фірма видобуває в день 28-30 BTC. Після халвінгу цифри скоротяться до 14-15 BTC, але на нас чекає до 133 днів додаткових поставок активу на ринок, упевнений Тілен.

У якому стані запаси майнерів сьогодні

Майнінгові компанії, в очікуванні скорочення винагороди за здобуті блоки, вже протягом пів року активно продають свої запаси біткоїнів. Так, за цей період вони розпродали BTC на $124 млрд, скоротивши резерви до 1,8 млн монет.

Як констатують аналітики, якщо у 2020 році за п'ять місяців підготовки до третього халвінгу Біткоїна майнінгові компанії додатково збільшили запаси на 25 000 ВТС, то зараз ситуація кардинально змінилася: майнери продали понад 27 000 біткоїнів за шість місяців.

Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Майнінг біткоїнів — це головний процес усієї мережі, що перевіряє транзакції, за...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Попередні прогнози Маркуса Тілена

На самому початку 2024 року Маркус Тілен, ще тоді аналітик компанії Matrixport, заявив, що Комісія з цінних паперів та бірж США (SEC) з великою ймовірністю не схвалить у січні жодну із заявок на запуск спотових біткоїн-ETF. Курс біткоїна відреагував на негативний прогноз Matrixport різким падінням. Буквально за годину BTC знизився з $45 000 до $40 800.

Але прогноз Тілена виявився хибним, і американський регулятор ухвалив усі заявки на запуск біткоїн-ETF.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024