Курс біткоїна впав через негативний «ETF-прогноз»

Курс біткоїна впав через негативний «ETF-прогноз»

У Matrixport вважають, що SEC не ухвалить у січні заявки на запуск спотових біткоїн-ETF.

З великою ймовірністю Комісія з цінних паперів та бірж США (SEC) не схвалить у січні жодну із заявок на запуск спотових біткоїн-ETF. Про це у своєму звіті написав аналітик компанії Matrixport Маркус Тілен.

Він дійшов висновку, що попри часті зустрічі між заявниками та SEC жодна із заявок досі не відповідає вимогам регулятора.

«Глава SEC Гері Генслер не підтримує криптовалюту в США, тому навряд чи проголосує за схвалення спотових ETF на біткоїн. Ми очікуємо, що SEC відхилить усі пропозиції в січні», – наголосив він, додавши, що схвалення заявок скоріше варто очікувати у другому кварталі 2024 року.

Тілен нагадав, що заявки на відповідний інвестиційний продукт подали такі гіганти, як BlackRock, Fidelity, Franklin Templeton, Valkyrie, VanEck тощо. І якщо SEC прийме цього місяця щодо них негативне рішення, це може спровокувати каскадну ліквідацію довгих позицій на біткоїн-ф'ючерси. Курс біткоїна через це може впасти на 20%, до $36 000–38 000.

Реакція ринку та Біткоїн-спільноти

Курс біткоїна відреагував на негативний прогноз Matrixport різким падінням. Буквально за годину BTC знизився з $45 000 до $40 800. Однак незабаром почав потроху відновлюватись.

Курс біткоїна впав через негативний «ETF-прогноз»
Курс біткоїна 3 січня 2024 року. Джерело: CoinMarketCap.

Біткоїн-спільнота з подивом сприйняла як прогноз Matrixport, так і реакцію ринку. Більшість людей не зрозуміли, чому не надто відома компанія спровокувала такий обвал курсу BTC.

Корекція курсу також стала приводом для мемів, які почали репостити в соцмережі X відомі біткоїн-ентузіасти.

Загалом біткоїнери не бачать причин для занепокоєння та вважають, що нинішнє зниження – ще один шанс купити біткоїни за низькою ціною.

Суперечливі прогнози

Новий прогноз Matrixport кардинально суперечить тому, про що компанія заявляла на день раніше. Ще 2 січня її аналітики стверджували, що якщо бичачий тренд на ринку збережеться, то курс біткоїна може перевищити позначку в $50 000 вже в січні. Головним чинником вони називали ймовірне схвалення спотових біткоїн-фондів ETF саме цього місяця.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Ралі біткоїна, MicroStrategy поповнює запаси BTC, гіганти з Волл-стріт зацікавилися біткоїн-ETF, Сноуден розповів про таємну купівлю урядом BTC, в Україні біткоїнам віддають перевагу правоохоронці, влада США перемістила BTC на $1 млрд, Hut 8 розширює бізнес у Техасі. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна На думку аналітиків, така ситуація може бути пов'язана з майбутнім халвінгом. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Інвестори вивели із фонду GBTC майже $600 млн, що безпосередньо вплинуло на ринок. Володимир Гришенко 01 березня 2024