Узбекистан ускладнить роботу біткоїн-бірж

Узбекистан ускладнить роботу біткоїн-бірж

Збори для торговельних майданчиків та обмінників зростуть у рази.

В Узбекистані Національне агентство перспективних проєктів (НАПП) суттєво підвищило суми зборів, які стягуватимуться з біткоїн-бірж та обмінників, що працюють у країні. Про це повідомляє сайт регулятора.

В агентстві зазначили, що аналіз діяльності провайдерів послуг у сфері обороту цифрових активів показав їхню достатню рентабельність. Тому для збільшення надходжень до держбюджету було прийнято рішення про збільшення розмірів зборів для бірж з 400 базово-розрахункових величин (БРВ) до 740 БРВ (251,6 млн сумів або $20 015), для обмінників – з 20 БРВ до 185 БРВ (62,9 млн сумів або $5000).

У НАПП вважають, що таким чином надходження до держбюджету зростуть майже вдвічі, при цьому «фінансовий стан провайдерів не постраждає». Зміни набудуть чинності за три місяці.

Зміни ліцензування Біткоїн-провайдерів

На початку цього року НАПП внесло зміни до порядку ліцензування діяльності провайдерів біткоїн-послуг. Згідно з новими правилами, тепер регулятор може відмовити у видачі ліцензії у разі систематичного (два і більше разів протягом одного року) або одноразового грубого порушення ліцензіатом вимог та умов, а також у разі встановлення факту отримання ліцензії з використанням підроблених документів.

Запроваджується також вимога про надання апостилю або нотаріально завіреного перекладу державною мовою довідки, отриманої від уповноваженого органу іноземної держави.

А особи, які надають послуги на ринку цифрових активів, не повинні мати судимості.

Що таке біткоїн-біржі?
Що таке біткоїн-біржі?
Завдяки зручності використання та доступності біткоїн-біржі – це найбільш популя...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Біткоїн-біржі йдуть з Узбекистану

Через посилення регулювання біткоїн-біржі почали залишати Узбекистан. Зокрема, припинити свою діяльність у цій країні вирішив торговельний майданчик OKX.

Проблеми щодо місцевих регуляторів виникли й у біржі Binance.

Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Брати Вінклвосси стали співвласниками футбольного клубу Два роки тому керівником ФК «Реал Бедфорд» став Біткоїн-подкастер Пітер МакКормак. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Мером Лугано знову став біткоїнер Мером Лугано знову став біткоїнер У Біткоїн-спільноті вже привітали Мікеле Фолетті з обранням на посаду очільника швейцарського міста. Володимир Гришенко 15 квітня 2024
Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Через халвінг майнери можуть продати BTC на $5 млрд Ринок може зіткнутися зі значними викликами у найближчі пів року. Володимир Гришенко 15 квітня 2024