Вчені з'ясували, як емодзі можуть допомогти у BTC-трейдингу

Вчені з'ясували, як емодзі можуть допомогти у BTC-трейдингу

Оптимістичний дискурс у соціальних мережах є барометром настрою ринку.

Завдяки моніторингу емодзі у соціальних мережах можна передбачити позитивні результати торгівлі цифровими активами. Відповідного висновку дійшла група дослідників з Європи та Азії, передає Cointelegraph.

Так, вчені з'ясували, що емодзі, пов'язані з позитивним настроєм, часто віщували позитивний рух ринку.

«Сильний прогностичний зв'язок між високими рівнями позитивного настрою та подальшим зростанням ціни BTC передбачає, що оптимістичний дискурс у соціальних мережах, відображений в емодзі, що найбільш позитивно сприймаються, діє як барометр настрою ринку. Він може відображати ширший оптимізм інвесторів, потенційно визначаючи поведінку покупців і впливаючи на ринкові тенденції», – йдеться у дослідженні.

Команда використовувала GPT-4, систему штучного інтелекту, що лежить в основі ChatGPT, для аналізу наборів даних, що містять біткоїн-пости з емодзі, щодо настрою.

Розробивши алгоритм, за допомогою якого можна було використовувати аналіз настроїв для торгівлі наступного дня, команда встановила простий порядок дій: якщо бот показував позитивні настрої эмодзі у цей день, команда купувала біткоїн і продавала його наступного дня.

Згідно з результатами дослідження, ця стратегія спричинила постійний позитивний приріст, що перевершує звичайні ринкові тенденції.

Вчені також визначили оптимальну точку для даних з тимчасовим кроком.

«Тимчасовий інтервал у 30–40 днів пропонує збалансоване вікно, досить довге, щоб інтегрувати значні тенденції настроїв, і досить коротке, щоб залишатися чутливим до нещодавніх змін», – зазначили дослідники.

У даному випадку це означає, що, маючи дані про настрої емодзі в соціальних мережах за місяць або близько того і маючи доступ до GPT-4, дослідники змогли випередити рух ринку.

Щоправда, є кілька застережень: їхня торговельна стратегія не враховувала торговельні й інші супутні збори. Крім того, вони тестували свої алгоритми без урахування стратегії, яка передбачала покупку BTC щодня та продаж наступного дня.

Показники Індексу жадібності та страху

Ентузіазм учасників ринку щодо біткоїна вимірюється також так званим Індексом жадібності та страху. Згідно зі спостереженнями за ринком, досвідчені трейдери вважають за краще купувати, коли індекс показує крайній страх, і стають обережнішими, коли жадібність вища.

Сьогодні у зв'язку зі зростанням курсу біткоїна вище $50 000 індекс жадібності та страху досяг 74 балів (рівень «жадібність»).

Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Торгівля та інвестиції в біткоїн можуть бути чудовим способом заробити або примн...
Ігор Королишин 04 квітня 2023

Що відбувається з курсом сьогодні

Через активний приплив коштів до ETF за останній тиждень (9–16 лютого) курс біткоїна зріс на 12,2% до позначки $51 900.

Інтерес до біткоїна як резервного активу зростає і серед консервативних інвесторів, і серед біржових гравців.

Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Влада Швеції звинуватила майнерів у несплаті податків Урядове розслідування показало, що компанії заборгували державі $90 млн. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Одразу після халвінгу запустять протокол Runes Активність навколо проєкту підштовхнула комісію за транзакції в мережі Біткоїна до $12,17. Володимир Гришенко 18 квітня 2024
Binance хоче повернутися до Індії Binance хоче повернутися до Індії До заборони Binance у країні вона займала близько 90% індійського ринку, що оцінювалось у $4 млрд. Володимир Гришенко 18 квітня 2024