Україна вивчає міжнародний досвід оподаткування біткоїна

Україна вивчає міжнародний досвід оподаткування біткоїна

Дружні до Біткоїна юрисдикції пропонують бізнесу різні податкові стимули.

Міністерство цифрової трансформації активно вивчає міжнародний досвід оподаткування біткоїн-індустрії. Про це написала голова Директорату цифрової економіки Юлія Пархоменко у Facebook.

За її словами, юридична компанія Manimama Legal & Growth Agency провела детальний аналіз податкових систем у країнах ЄС, Австралії, Швейцарії, Сінгапурі тощо. Результати показують, що дружні цифрові активи юрисдикції пропонують бізнесу податкові стимули. Таким чином, держави намагаються розвивати Біткоїн-сегмент у своєму регіоні.

Зокрема, Литва пропонує базову ставку оподаткування у 15% корпоративного податку, при цьому для малого бізнесу він може становити 0–5%. Податок на приріст капіталу в операції із цифровими активами не застосовується.

Німеччина із 15% корпоративним податком на прибуток та 3,5% податку на торгівлю також є привабливою юрисдикцією. Однак оподаткування додатково залежить від ставок муніципальних податків на торгівлю.

Португалія надає знижені регіональні ставки та знижені ставки для малих і середніх фірм, а також ставку 0% для перших 50 000 євро із загального обсягу оподатковуваного доходу.

Швейцарія пропонує ставку 8,5% федерального податку та ставки від 11% до 21% кантональних податків.

Дубай встановив корпоративний податок на рівні 9% за умови використання вільної зони – 0%. Також ставка 0% застосовується для перших 375 000 дирхамів ($100 000) із загального обсягу оподатковуваного доходу. Власникам компаній ця юрисдикція надає податкове резидентство.

На думку Пархоменка, Україні також слід розглянути можливість застосування подібних підходів до оподаткування операцій з біткоїном і криптовалютами. Це дозволить розвивати нові цифрові галузі та залучати іноземні інвестиції.

Чим володіє українське законодавство

Затверджений ще 2021 року закон «Про віртуальні активи» виявився неробочим без ухвалення правок в оподаткування операцій із цифровими активами. Сам текст закону також потребує оновлення з урахуванням положень європейського законодавчого акта MiCA.

Сьогодні перед Національним банком України (НБУ) та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) стоїть завдання підготувати новий законопроєкт щодо регулювання ринку цифрових активів з урахуванням технічних зауважень Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Регулювання у світі

За минулий рік питання регулювання Біткоїн-індустрії обговорювалося у 42 країнах. Сюди входять як розроблення правил діяльності криптоіндустрії на державному рівні, так і схвалення конкретних законів у цьому напрямі. На думку експертів, це свідчить про початок ширшого впровадження цифрових активів у світі.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна MicroStrategy продовжує поповнювати біткоїн-резерви, у бірж знизилися запаси біткоїнів, почали рухатися біткоїни влади Німеччини, Bitmain представив новий майнер, в Австралії запускають черговий біткоїн-фонд, Deutsche Telekom буде видобувати BTC, брати Вінклвосси підтримали кампанію Дональда Трампа. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Нова компанія буде зберігати активи інституціоналів після запуску біткоїн-ETF у Японії. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Навал Равікант назвав головний цифровий актив справжнім засобом заощадження. Володимир Гришенко 21 червня 2024