Україна вивчає міжнародний досвід оподаткування біткоїна

Україна вивчає міжнародний досвід оподаткування біткоїна

Дружні до Біткоїна юрисдикції пропонують бізнесу різні податкові стимули.

Міністерство цифрової трансформації активно вивчає міжнародний досвід оподаткування біткоїн-індустрії. Про це написала голова Директорату цифрової економіки Юлія Пархоменко у Facebook.

За її словами, юридична компанія Manimama Legal & Growth Agency провела детальний аналіз податкових систем у країнах ЄС, Австралії, Швейцарії, Сінгапурі тощо. Результати показують, що дружні цифрові активи юрисдикції пропонують бізнесу податкові стимули. Таким чином, держави намагаються розвивати Біткоїн-сегмент у своєму регіоні.

Зокрема, Литва пропонує базову ставку оподаткування у 15% корпоративного податку, при цьому для малого бізнесу він може становити 0–5%. Податок на приріст капіталу в операції із цифровими активами не застосовується.

Німеччина із 15% корпоративним податком на прибуток та 3,5% податку на торгівлю також є привабливою юрисдикцією. Однак оподаткування додатково залежить від ставок муніципальних податків на торгівлю.

Португалія надає знижені регіональні ставки та знижені ставки для малих і середніх фірм, а також ставку 0% для перших 50 000 євро із загального обсягу оподатковуваного доходу.

Швейцарія пропонує ставку 8,5% федерального податку та ставки від 11% до 21% кантональних податків.

Дубай встановив корпоративний податок на рівні 9% за умови використання вільної зони – 0%. Також ставка 0% застосовується для перших 375 000 дирхамів ($100 000) із загального обсягу оподатковуваного доходу. Власникам компаній ця юрисдикція надає податкове резидентство.

На думку Пархоменка, Україні також слід розглянути можливість застосування подібних підходів до оподаткування операцій з біткоїном і криптовалютами. Це дозволить розвивати нові цифрові галузі та залучати іноземні інвестиції.

Чим володіє українське законодавство

Затверджений ще 2021 року закон «Про віртуальні активи» виявився неробочим без ухвалення правок в оподаткування операцій із цифровими активами. Сам текст закону також потребує оновлення з урахуванням положень європейського законодавчого акта MiCA.

Сьогодні перед Національним банком України (НБУ) та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) стоїть завдання підготувати новий законопроєкт щодо регулювання ринку цифрових активів з урахуванням технічних зауважень Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Регулювання у світі

За минулий рік питання регулювання Біткоїн-індустрії обговорювалося у 42 країнах. Сюди входять як розроблення правил діяльності криптоіндустрії на державному рівні, так і схвалення конкретних законів у цьому напрямі. На думку експертів, це свідчить про початок ширшого впровадження цифрових активів у світі.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Ралі біткоїна, MicroStrategy поповнює запаси BTC, гіганти з Волл-стріт зацікавилися біткоїн-ETF, Сноуден розповів про таємну купівлю урядом BTC, в Україні біткоїнам віддають перевагу правоохоронці, влада США перемістила BTC на $1 млрд, Hut 8 розширює бізнес у Техасі. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна На думку аналітиків, така ситуація може бути пов'язана з майбутнім халвінгом. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Інвестори вивели із фонду GBTC майже $600 млн, що безпосередньо вплинуло на ринок. Володимир Гришенко 01 березня 2024