Понад 40 країн обговорюють регулювання Біткоїн-індустрії

Понад 40 країн обговорюють регулювання Біткоїн-індустрії

Велику увагу приділили питанню впровадження норм FATF.

У 2023 році 42 країни ухвалили рішення про розроблення нормативних і законодавчих актів з регулювання Біткоїн-індустрії, що свідчить про початок ширшого впровадження цифрових активів у світі. Про це йдеться у доповіді аудиторської компанії «з великої четвірки» PriceWaterhouseCoopers (PwC), повідомляє CoinDesk.

Згідно з поданим аналізом, за рік 42 країни світу взяли участь у законодавчих ініціативах, спрямованих на ринок цифрових активів. Сюди входять як обговорення правил діяльності криптоіндустрії на державному рівні, так і схвалення конкретних законів у цьому напрямі.

У звіті PwC йдеться про те, що з усього списку країн 23 ухвалили нормативно-правові документи, які мають на меті регулювання галузі цифрових активів. Серед них – країни Євросоюзу, Японія, Багамські Острови тощо.

Велику увагу приділили обговоренню питання впровадження норм Групи з розроблення фінансових заходів у межах боротьби з відмиванням грошей (FATF). Згідно з наданими даними, близько 40 держав розглянули ці стандарти.

Питання регулювання в Україні

У Міністерстві цифрової трансформації також наголосили на важливості стандартів FATF і на потребі їхнього запровадження в законодавство про регулювання ринку цифрових активів. Якщо їх не врахувати, є ймовірність, що український бізнес занесуть до «сірого» чи «чорного списку».

Якщо запровадити неефективне регулювання, є ризик не запустити ринок – постачальники послуг не реєструватимуться в українській юрисдикції чи й надалі працюватимуть у тіні.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) та Мінцифри окремо один від одного підготували два законопроєкти про оподаткування Біткоїн-індустрії, внаслідок чого вони мають між собою багато відмінностей. Тепер перед парламентарями постало завдання розробити усереднений варіант законодавчого регулювання, досягнувши компромісу між пропозиціями НКЦПФР і Мінцифри з урахуванням побажань FATF.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Які країни найбільш лояльні до біткоїна

Згідно з попереднім дослідженням Forex Suggest, у 2023 році до трійки найбільш лояльних країн до біткоїна увійшли Гонконг, Швейцарія та США. Дослідники проаналізували прийняття та розповсюдження цифрових активів за наявності біткоїн-банкоматів та інфраструктури, умов для бізнесу, а також їхню доступність і легальність.

Хакери вкрали в індійської біржі WazirX $235 млн Хакери вкрали в індійської біржі WazirX $235 млн Кошти переказали на нову адресу, частина з яких пройшла через міксер Tornado Cash. Володимир Гришенко 18 липня 2024
Марк Кьюбан вважає, що біткоїн стане глобальним резервним активом Марк Кьюбан вважає, що біткоїн стане глобальним резервним активом Це може статись через геополітичну нестабільність та інфляційний тиск у США. Володимир Гришенко 18 липня 2024
Рішення з нульовим розголошенням вперше розгорнули на Біткоїні Рішення з нульовим розголошенням вперше розгорнули на Біткоїні Функціональність та масштабованість Біткоїн-екосистеми продовжує зростати. Дмитро Харьков 18 липня 2024