Понад 40 країн обговорюють регулювання Біткоїн-індустрії

Понад 40 країн обговорюють регулювання Біткоїн-індустрії

Велику увагу приділили питанню впровадження норм FATF.

У 2023 році 42 країни ухвалили рішення про розроблення нормативних і законодавчих актів з регулювання Біткоїн-індустрії, що свідчить про початок ширшого впровадження цифрових активів у світі. Про це йдеться у доповіді аудиторської компанії «з великої четвірки» PriceWaterhouseCoopers (PwC), повідомляє CoinDesk.

Згідно з поданим аналізом, за рік 42 країни світу взяли участь у законодавчих ініціативах, спрямованих на ринок цифрових активів. Сюди входять як обговорення правил діяльності криптоіндустрії на державному рівні, так і схвалення конкретних законів у цьому напрямі.

У звіті PwC йдеться про те, що з усього списку країн 23 ухвалили нормативно-правові документи, які мають на меті регулювання галузі цифрових активів. Серед них – країни Євросоюзу, Японія, Багамські Острови тощо.

Велику увагу приділили обговоренню питання впровадження норм Групи з розроблення фінансових заходів у межах боротьби з відмиванням грошей (FATF). Згідно з наданими даними, близько 40 держав розглянули ці стандарти.

Питання регулювання в Україні

У Міністерстві цифрової трансформації також наголосили на важливості стандартів FATF і на потребі їхнього запровадження в законодавство про регулювання ринку цифрових активів. Якщо їх не врахувати, є ймовірність, що український бізнес занесуть до «сірого» чи «чорного списку».

Якщо запровадити неефективне регулювання, є ризик не запустити ринок – постачальники послуг не реєструватимуться в українській юрисдикції чи й надалі працюватимуть у тіні.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) та Мінцифри окремо один від одного підготували два законопроєкти про оподаткування Біткоїн-індустрії, внаслідок чого вони мають між собою багато відмінностей. Тепер перед парламентарями постало завдання розробити усереднений варіант законодавчого регулювання, досягнувши компромісу між пропозиціями НКЦПФР і Мінцифри з урахуванням побажань FATF.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Які країни найбільш лояльні до біткоїна

Згідно з попереднім дослідженням Forex Suggest, у 2023 році до трійки найбільш лояльних країн до біткоїна увійшли Гонконг, Швейцарія та США. Дослідники проаналізували прийняття та розповсюдження цифрових активів за наявності біткоїн-банкоматів та інфраструктури, умов для бізнесу, а також їхню доступність і легальність.

Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Серед усіх поданих декларацій на частку співробітників поліції та прокуратури припадає понад 22%. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
MicroStrategy придбала ще 3000 BTC MicroStrategy придбала ще 3000 BTC Усього компанії вдалося накопичити 193 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу Одним із факторів ризику стала триваюча світова криза, пов'язана з виробництвом і доставкою чипів для «асіків». Володимир Гришенко 26 лютого 2024