BTC-запаси Tesla не змінилися

BTC-запаси Tesla не змінилися

Компанія залишається одним із найбільших публічних власників BTC.

Виробник електрокарів Tesla, що належить американському мільярдеру Ілону Маску, в четвертому кварталі 2023 року не продав жодного біткоїна зі своїх резервів. Про це стало відомо з опублікованої фінансової звітності компанії.

BTC-запаси Tesla не змінилися
Дані щодо резервів компанії Tesla. Джерело: 2023 Q4 Tesla Quarterly Update.

Згідно з останніми даними, Tesla володіє цифровими активами на суму $184 млн. Останні квартальні результати означають, що компанія не купувала і не продавала біткоїни з моменту продажу близько 75% своїх активів у другому кварталі 2022 року.

За інформацією Bitcoin Treasuries, Tesla володіє понад 9720 BTC і є третім за величиною публічним власником цього активу після компанії MicroStrategy та майнінгової компанії Marathon.

Біткоїн-стратегія

У лютому 2021 року Tesla інвестувала в біткоїн $1,5 млрд, накопичивши близько 43 000 BTC. У тому ж місяці компанія заявила, що почне приймати біткоїн як форму оплати. Однак через занепокоєння щодо «впливу майнінгу на екологію» незабаром оголосила, що припинить приймати платежі у BTC.

Крім того, 2022 року на тлі кризи, викликаної банкрутством низки великих компаній і біржі FTX, Tesla продала більшу частину своїх біткоїн-резервів за $936 млн.

Відтоді монети, що залишилися, більше не продавалися, проте й додаткові також не купувалися.

Що таке засіб заощадження? Детальний гайд
Що таке засіб заощадження? Детальний гайд
Дізнайтеся про ключові аспекти засобу заощадження та важливу роль, яку він відіг...
Bitcoin Magazine 03 травня 2023

Біткоїн і космос

Між тим сам Ілон Маск, у планах якого заселити планету Марс, заявив, що не проти, щоб перші поселенці використовували там біткоїн як валюту. Він погодився з Біткоїн-розробником Меттом Коралло в тому, що питання повільної швидкості транзакцій можна розв'язати за допомогою локалізованої мережі Lightning Network.

Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Серед усіх поданих декларацій на частку співробітників поліції та прокуратури припадає понад 22%. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
MicroStrategy придбала ще 3000 BTC MicroStrategy придбала ще 3000 BTC Усього компанії вдалося накопичити 193 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу Одним із факторів ризику стала триваюча світова криза, пов'язана з виробництвом і доставкою чипів для «асіків». Володимир Гришенко 26 лютого 2024