Ілон Маск не проти використовувати біткоїн на Марсі

Ілон Маск не проти використовувати біткоїн на Марсі

Повільну швидкість транзакцій може бути вирішено за допомогою локальної мережі Lightning Network.

Засновник SpaceX Ілон Маск, який будує плани щодо створення колонії на Марсі до 2050 року, не проти, щоб поселенці використовували біткоїн як валюту. Про це повідомляє Cointelegraph.

Спочатку Маск відкидав ідею використання біткоїна як валюти на Марсі через значний час, потрібний для проведення транзакцій. Однак потім дійшов висновку, що це цілком можливо.

«Можливо, ви зможете використовувати біткоїн якоюсь мірою, але на Марсі буде складно використовувати його у великих обсягах», – заявив він, додавши, що на планеті може знадобитися локалізована мережа.

Маск також погодився з Біткоїн-розробником Меттом Коралло в тому, що повільна швидкість транзакцій може бути вирішена за допомогою локалізованої мережі Lightning Network.

В даний час біткоїну потрібно до однієї години для забезпечення безпеки транзакцій, оскільки його блокчейн збирає їх у 10-хвилинні блоки, вимагаючи підтвердження шести блоків до завершення транзакції. Проте генеральний директор Blockstream Адам Бек оптимістичніше оцінив цю ідею, з локалізованою Lightning Network або без неї в нинішньому вигляді біткоїна.

У квітні 2023 року дані Glassnode показали, що використання біткоїнів через Lightning Network значно дешевше, ніж через традиційні платіжні системи.

Tesla та біткоїни

Попри досить неоднозначне ставлення Ілона Маска до біткоїнів, компанія електрокарів Tesla, що належить йому, продовжує зберігати BTC. Згідно з останніми даними, Tesla мала цифрові активи на суму $184 млн.

Хоча сам Ілон Маск і його компанії володіють BTC, у Біткоїн-ком'юніті не вважають бізнесмена біткоїнером. Маск – не прихильник вільного ринку, при цьому для збільшення своїх статків у фіаті він не гребує використовувати маніпуляції.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Ілон Маск та Ordinals

Як виявилось, Ілон Маск є супротивником NFT, але підтримує модель, яку пропонує протокол Ordinals. За його словами, NFT – це просто URL-посилання на JPEG-файл, тобто ці дані майже ніяк не захищені та можуть зникнути будь-якої миті. Водночас протокол Ordinals кодує файл у блокчейні.

Morgan Stanley має плани на біткоїн-ETF Morgan Stanley має плани на біткоїн-ETF Банківський гігант зараз проводить юридичні консультації щодо вирішення цього питання. Володимир Гришенко 29 лютого 2024
Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC Ці біткоїни було конфісковано у межах справи біржі Bitfinex. Володимир Гришенко 29 лютого 2024
На вершині Евересту хочуть розгорнути прапор із Біткоїном На вершині Евересту хочуть розгорнути прапор із Біткоїном 23-річний біткоїнер планує таким чином звернути увагу на нерівність у доступі до фінансової освіти. Володимир Гришенко 29 лютого 2024