Tesla продовжує зберігати BTC

Tesla продовжує зберігати BTC

Згідно з фінзвітністю, компанія не продає біткоїни, попри збільшені витрати.

Виробник електрокарів компанія Tesla, що належить американському бізнесменові Ілону Маску, продовжує зберігати свої біткоїни вже п'ятий квартал поспіль. Про це стало відомо з опублікованої фінансової звітності компанії за третій квартал 2023 року.

Tesla продовжує зберігати BTC
Дані щодо резервів компанії Tesla. Джерело: 2023 Q3 Tesla Quarterly Update.

Згідно з опублікованими даними, станом на 30 вересня Tesla володіла цифровими активами на суму $184 млн. Останні квартальні результати означають, що компанія не купувала і не продавала біткоїни з моменту продажу близько 75% своїх активів у другому кварталі 2022 року, коли вона виручила $936 млн за понад 30 000 BTC.

При цьому компанія Tesla повідомила про «більш ніж дворазове збільшення» обчислювальних потужностей для своїх проєктів у галузі штучного інтелекту, посилаючись на зростаючий набір навчальних даних та переведення навчання свого людиноподібного робота Optimus на штучний інтелект. Загалом витрати Tesla на дослідження та розроблення становили в останньому звітному кварталі $1,16 млрд, що на 58% більше, ніж минулого року.

Стратегія Маска

Хоча сам Ілон Маск і його компанії володіють BTC, у Біткоїн-ком'юніті не вважають бізнесмена справжнім біткоїнером. Маск не є прихильником вільного ринку, при цьому для збільшення своїх статків у фіаті він не гидує використовувати маніпуляції.

Ілон Маск завжди прагне підтримувати реноме інноваційного бізнесмена. Тому в 2021 році його компанія Tesla інвестувала $1,5 млрд у BTC.

Проте з часом Маск приєднався до критиків Біткоїна через його «споживання енергії та вплив на екологію». А вже в 2022 році під час ведмежого тренду, що затягнувся, Tesla раптово позбулася більшої частини своїх BTC-активів.

Як безпечно зберігати біткоїни
Як безпечно зберігати біткоїни
Інструкція щодо самостійного зберігання біткоїнів за допомогою апаратних гаманці...
Bitcoin Magazine 28 липня 2022

Продаж BTC іншими компаніями Маска

Крім Tesla біткоїнів позбулася і компанія SpaceX. Так, у 2022 і 2021 роках вона продала біткоїни, які їй належать, на загальну суму $373 млн.

Як згодом стало відомо, ці кошти пішли на придбання нерухомості та обладнання на додаток до витрат на дослідження та розроблення.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн піднявся вище $71 000, акції MicroStrategy дохідніші за BTC, біткоїн-продукти з’являться на LSE, кількість активних біткоїн-банкоматів зменшилася, Дональд Трамп збирає BTC на вибори, у Венесуелі заборонили майнінг, кит сплатив $7 за переказ $1 млрд у BTC. Володимир Гришенко 24 травня 2024
Кит перемістив 2000 біткоїнів «епохи Сатоші» Кит перемістив 2000 біткоїнів «епохи Сатоші» Монети були видобуті у 2010 році, коли творець Біткоїна ще був активним у спільноті. Володимир Гришенко 24 травня 2024
У США хочуть заборонити CBDC У США хочуть заборонити CBDC Ухвалений конгресменами законопроєкт не дозволяє використовувати цифрові гроші центробанку для реалізації монетарної політики. Володимир Гришенко 24 травня 2024