Ілон Маск підтримав Ordinals

Ілон Маск підтримав Ordinals

Водночас мільярдер виступає проти NFT, якщо вони не на блокчейні Біткоїна.

Ілон Маск розкритикував NFT, але підтримав їх розміщення на блокчейні Біткоїна, тобто модель, яку пропонує Ordinals. Про це повідомляє Cointelegraph.

Власник Tesla і SpaceX зіронізував, що NFT – це просто URL-посилання на JPEG-файл, тобто ці дані фактично ніяк не захищені і можуть зникнути будь-якої миті.

«Ви повинні принаймні закодувати JPEG у блокчейні. Якщо компанія, яка зберігає зображення, припиняє свою діяльність, ви більше не матимете зображення», – зазначив Маск.

Саме таке рішення пропонує протокол Ordinals, представлений розробником Кейсі Родармором у січні цього року. Біткоїнери у соціальних мережах високо оцінили зауваження Маска, зазначивши, що Ordinals з більш ніж 38 млн записів у блокчейні Біткоїна відповідає на поширену критику NFT, надаючи більш безпечне і довгострокове зберігання даних.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Що таке записи Ordinals

Записи Ordinals належать до певного типу NFT у блокчейні Біткоїна. Вони були представлені розробником Кейсі Родармором на початку 2023 року і стали можливими завдяки софтфорку Taproot. Ordinals пропонує більш безпечний і постійний спосіб токенізації та зберігання цифрових активів у блокчейні.

Записи спрямовані на усунення деяких обмежень і критики, пов'язаних з традиційними NFT, таких як залежність від зовнішніх URL-адрес для доступу до цифрового контенту. Ordinals кодує цифровий контент безпосередньо в блокчейні Біткоїна, гарантуючи, що контент залишається доступним, навіть якщо хостингова служба або компанія припинить свою діяльність.

Нові проєкти Ordinals

Стартап OrdinalsBot від розробників протоколу Ordinals нещодавно залучив фінансування у розмірі понад $1 млн. Це сервіс, який дозволяє створити токен з будь-якого цифрового файлу: зображення, тексту, звукозапису або анімації. Для цього потрібно під'єднати свій гаманець і завантажити відповідний файл. Після цього токен буде відображуватися у вказаному гаманці.

Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд До Квон зміг досягти принципової угоди з американським регулятором. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Команда нинішнього президента США, ймовірно, хоче поповнити свій бюджет коштом Біткоїн-спонсорів. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Аналітики не виключають, що це може бути ознакою чергового бичачого ралі. Володимир Гришенко 13 червня 2024