Ілон Маск підтримав Ordinals

Ілон Маск підтримав Ordinals

Водночас мільярдер виступає проти NFT, якщо вони не на блокчейні Біткоїна.

Ілон Маск розкритикував NFT, але підтримав їх розміщення на блокчейні Біткоїна, тобто модель, яку пропонує Ordinals. Про це повідомляє Cointelegraph.

Власник Tesla і SpaceX зіронізував, що NFT – це просто URL-посилання на JPEG-файл, тобто ці дані фактично ніяк не захищені і можуть зникнути будь-якої миті.

«Ви повинні принаймні закодувати JPEG у блокчейні. Якщо компанія, яка зберігає зображення, припиняє свою діяльність, ви більше не матимете зображення», – зазначив Маск.

Саме таке рішення пропонує протокол Ordinals, представлений розробником Кейсі Родармором у січні цього року. Біткоїнери у соціальних мережах високо оцінили зауваження Маска, зазначивши, що Ordinals з більш ніж 38 млн записів у блокчейні Біткоїна відповідає на поширену критику NFT, надаючи більш безпечне і довгострокове зберігання даних.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Що таке записи Ordinals

Записи Ordinals належать до певного типу NFT у блокчейні Біткоїна. Вони були представлені розробником Кейсі Родармором на початку 2023 року і стали можливими завдяки софтфорку Taproot. Ordinals пропонує більш безпечний і постійний спосіб токенізації та зберігання цифрових активів у блокчейні.

Записи спрямовані на усунення деяких обмежень і критики, пов'язаних з традиційними NFT, таких як залежність від зовнішніх URL-адрес для доступу до цифрового контенту. Ordinals кодує цифровий контент безпосередньо в блокчейні Біткоїна, гарантуючи, що контент залишається доступним, навіть якщо хостингова служба або компанія припинить свою діяльність.

Нові проєкти Ordinals

Стартап OrdinalsBot від розробників протоколу Ordinals нещодавно залучив фінансування у розмірі понад $1 млн. Це сервіс, який дозволяє створити токен з будь-якого цифрового файлу: зображення, тексту, звукозапису або анімації. Для цього потрібно під'єднати свій гаманець і завантажити відповідний файл. Після цього токен буде відображуватися у вказаному гаманці.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна В Україні знову перепишуть закон про цифрові активи, MicroStrategy нарощує запас BTC, +1 заявка на біткоїн-ETF, складність майнінгу знову зросла, Canaan відновлює роботу в Казахстані, Джек Дорсі підтримав інноваційний майніновий проєкт, Bitfarms закуповується новими «асіками». Володимир Гришенко 01 грудня 2023
ARK Invest активно продає акції Coinbase ARK Invest активно продає акції Coinbase За тиждень компанія Кеті Вуд позбавилася акцій біржі на $15 млн. Володимир Гришенко 01 грудня 2023
Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Головний цифровий актив відновив стале зростання на тлі великого попиту від найбільшого корпоративного власника біткоїнів. Дмитро Харьков 01 грудня 2023