Біткоїн стає популярнішим за срібло

Біткоїн стає популярнішим за срібло

Вирішальну роль у цьому відіграв відкладений попит на головний цифровий актив.

Після лише тижня торгівлі біткоїн-ETF перевищили за обсягом активів під управлінням (AUM) ETF на срібло у США. Про це заявив голова відділу деривативів компанії Bitfinex Джаг Кунер, повідомляє The Block.

«Біткоїн-ETF перевищили за розміром ETF на срібло в США, що пояснюється значним інтересом до них з боку ринку», – заявив Кунер, додавши, що відкладений попит на біткоїн відіграв вирішальну роль у тому, що цифровий актив обігнав срібло за обсягом активів під управлінням.

Раніше срібло посідало друге місце серед товарних ETF за обсягом AUM у США. Однак, за даними CC15Capital, спотові біткоїн ETF-фонди, включаючи конверсію трасту GBTC компанії Grayscale, зараз володіють приблизно 647 651 BTC, що становить $27,5 млрд в AUM.

Згідно з даними Coinglass, у трастовому фонді Grayscale Bitcoin Trust ETF (GBTC) в даний час зберігається близько 619 000 біткоїнів.

За даними ETF Database, срібло посідає третє місце за обсягом коштів в одному класі активів товарних ETF: близько $11,5 розподілено між п'ятьма ETF. Для порівняння: сукупний обсяг активів американських фондів, які володіють золотом, становить $96,3 млрд, розподілених між 19 ETF.

«Перетворення компанією Grayscale свого існуючого біткоїн-трасту на ETF спричинило створення найбільшого у світі біткоїн-ETF за одну ніч. Рівень торгів відображає відкладений попит на ці продукти, і ми очікуємо, що це приведе до підвищення ліквідності та стабільності на ринку», – сказав Кунер.

Як проходять торги ETF

У четвер, який став п'ятим днем торгів новими активами, сукупний обсяг торгів за 11 фондами перевищив $12 млрд, згідно з даними Yahoo Finance.

Кунер очікує, що такий високий інтерес збережеться.

«Емітенти ETF запровадили конкурентоспроможні структури комісійних зборів, які включають низку знижок та відмов від зборів, що має залучити більше інвесторів і може призвести до подальшої конкуренції між постачальниками ETF», – наголосив аналітик.

Нагадаємо, що в перший день торгів загальний обсяг десяти спотових біткоїн-фондів ETF досяг понад $4,5 млрд.

Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Спотові біткоїн-ETF призначені для відстеження ціни біткоїна, зі зберіганням акт...
Bitcoin Magazine 10 серпня 2023

Надходження до біткоїн-фондів

З початку 2023 року інституційні інвестиційні біткоїн-фонди отримали понад $1 млрд нових надходжень.

AUM з початку року збільшився на 99%. Станом на 10 листопада він становив $44,4 млрд. З початку року надходження оцінили в $1,14 млрд – це третій за величиною річний показник за всю історію. У пов'язані з біткоїнами продукти вклали $240 млн, тоді як у попередній період сума становила $228,9 млн.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Ралі біткоїна, MicroStrategy поповнює запаси BTC, гіганти з Волл-стріт зацікавилися біткоїн-ETF, Сноуден розповів про таємну купівлю урядом BTC, в Україні біткоїнам віддають перевагу правоохоронці, влада США перемістила BTC на $1 млрд, Hut 8 розширює бізнес у Техасі. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна На думку аналітиків, така ситуація може бути пов'язана з майбутнім халвінгом. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Інвестори вивели із фонду GBTC майже $600 млн, що безпосередньо вплинуло на ринок. Володимир Гришенко 01 березня 2024