Біткоїн стає популярнішим за срібло

Біткоїн стає популярнішим за срібло

Вирішальну роль у цьому відіграв відкладений попит на головний цифровий актив.

Після лише тижня торгівлі біткоїн-ETF перевищили за обсягом активів під управлінням (AUM) ETF на срібло у США. Про це заявив голова відділу деривативів компанії Bitfinex Джаг Кунер, повідомляє The Block.

«Біткоїн-ETF перевищили за розміром ETF на срібло в США, що пояснюється значним інтересом до них з боку ринку», – заявив Кунер, додавши, що відкладений попит на біткоїн відіграв вирішальну роль у тому, що цифровий актив обігнав срібло за обсягом активів під управлінням.

Раніше срібло посідало друге місце серед товарних ETF за обсягом AUM у США. Однак, за даними CC15Capital, спотові біткоїн ETF-фонди, включаючи конверсію трасту GBTC компанії Grayscale, зараз володіють приблизно 647 651 BTC, що становить $27,5 млрд в AUM.

Згідно з даними Coinglass, у трастовому фонді Grayscale Bitcoin Trust ETF (GBTC) в даний час зберігається близько 619 000 біткоїнів.

За даними ETF Database, срібло посідає третє місце за обсягом коштів в одному класі активів товарних ETF: близько $11,5 розподілено між п'ятьма ETF. Для порівняння: сукупний обсяг активів американських фондів, які володіють золотом, становить $96,3 млрд, розподілених між 19 ETF.

«Перетворення компанією Grayscale свого існуючого біткоїн-трасту на ETF спричинило створення найбільшого у світі біткоїн-ETF за одну ніч. Рівень торгів відображає відкладений попит на ці продукти, і ми очікуємо, що це приведе до підвищення ліквідності та стабільності на ринку», – сказав Кунер.

Як проходять торги ETF

У четвер, який став п'ятим днем торгів новими активами, сукупний обсяг торгів за 11 фондами перевищив $12 млрд, згідно з даними Yahoo Finance.

Кунер очікує, що такий високий інтерес збережеться.

«Емітенти ETF запровадили конкурентоспроможні структури комісійних зборів, які включають низку знижок та відмов від зборів, що має залучити більше інвесторів і може призвести до подальшої конкуренції між постачальниками ETF», – наголосив аналітик.

Нагадаємо, що в перший день торгів загальний обсяг десяти спотових біткоїн-фондів ETF досяг понад $4,5 млрд.

Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Спотові біткоїн-ETF призначені для відстеження ціни біткоїна, зі зберіганням акт...
Bitcoin Magazine 10 серпня 2023

Надходження до біткоїн-фондів

З початку 2023 року інституційні інвестиційні біткоїн-фонди отримали понад $1 млрд нових надходжень.

AUM з початку року збільшився на 99%. Станом на 10 листопада він становив $44,4 млрд. З початку року надходження оцінили в $1,14 млрд – це третій за величиною річний показник за всю історію. У пов'язані з біткоїнами продукти вклали $240 млн, тоді як у попередній період сума становила $228,9 млн.

Хакери вкрали в індійської біржі WazirX $235 млн Хакери вкрали в індійської біржі WazirX $235 млн Кошти переказали на нову адресу, частина з яких пройшла через міксер Tornado Cash. Володимир Гришенко 18 липня 2024
Марк Кьюбан вважає, що біткоїн стане глобальним резервним активом Марк Кьюбан вважає, що біткоїн стане глобальним резервним активом Це може статись через геополітичну нестабільність та інфляційний тиск у США. Володимир Гришенко 18 липня 2024
Рішення з нульовим розголошенням вперше розгорнули на Біткоїні Рішення з нульовим розголошенням вперше розгорнули на Біткоїні Функціональність та масштабованість Біткоїн-екосистеми продовжує зростати. Дмитро Харьков 18 липня 2024