Кандидатка на посаду голови НАЗК задекларувала біткоїни

Кандидатка на посаду голови НАЗК задекларувала біткоїни

Катерина Каплюк вказала у декларації 0,007 BTC, які вона купила ще у 2018 році.

Кандидатка на посаду голови Національного агентства з питань запобігання корупції України (НАПК) Катерина Каплюк у своїй декларації вказала, що володіє біткоїнами та криптовалютами, загальна сума яких становить $4430.

Зокрема, вона зазначила, що придбала 0,007 BTC у 2018 році за 1560 грн. Також у її декларації вказано й інші криптовалюти.

Кандидатка на посаду голови НАЗК задекларувала біткоїни
Скриншот декларації. Джерело: Єдиний державний реєстр декларацій.

Серед інших активів у паперах зазначено заробітну плату за рік у розмірі 669 573 грн і дохід від підприємницької діяльності – 273 800 грн. Крім того, у декларації Каплюк вказала три квартири у Києві.

Варто зауважити, що НАЗК залишилося без голови 15 січня, оскільки минув термін повноважень у Олександра Новікова. Нагадаємо, що голова Національного агентства призначається терміном на чотири роки. Одна й та сама особа не може обіймати посаду два терміни поспіль.

Найбільші власники біткоїнів в Україні

Інтерес до біткоїнів виявляють і українські депутати. Найбільше їх у колишнього депутата Одеської міської ради Дмитра Палпатіна – понад 7700 BTC (що еквівалентно $178 млн). Трохи менше у депутата Одеської районної ради Івана Бойченка – 5750 BTC ($133 млн) та народного депутата VIII скликання Дмитра Голубова – 4376 BTC ($101 млн).

В умовній п'ятірці опинилися народний депутат Анатолій Урбанський з активами в 4256 BTC і юрист Сергій Хома, який володіє 4147 BTC ($96 млн).

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Хабарі та біткоїни

Зазначимо, що біткоїни в Україні не завжди використовуються для законної діяльності. Зокрема, у листопаді минулого року було затримано нардепа з фракції «Слуга народу» Андрія Одарченка. Він, імовірно, намагався підкупити голову Держагентства з відновлення Мустафу Найєма.

Як наголосили детективи НАБУ, це перша в історії антикорупційних органів неправомірна вигода у цифрових активах, яку вдалося задокументувати.

Morgan Stanley має плани на біткоїн-ETF Morgan Stanley має плани на біткоїн-ETF Банківський гігант зараз проводить юридичні консультації щодо вирішення цього питання. Володимир Гришенко 29 лютого 2024
Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC Ці біткоїни було конфісковано у межах справи біржі Bitfinex. Володимир Гришенко 29 лютого 2024
На вершині Евересту хочуть розгорнути прапор із Біткоїном На вершині Евересту хочуть розгорнути прапор із Біткоїном 23-річний біткоїнер планує таким чином звернути увагу на нерівність у доступі до фінансової освіти. Володимир Гришенко 29 лютого 2024