Кандидатка на посаду голови НАЗК задекларувала біткоїни

Кандидатка на посаду голови НАЗК задекларувала біткоїни

Катерина Каплюк вказала у декларації 0,007 BTC, які вона купила ще у 2018 році.

Кандидатка на посаду голови Національного агентства з питань запобігання корупції України (НАПК) Катерина Каплюк у своїй декларації вказала, що володіє біткоїнами та криптовалютами, загальна сума яких становить $4430.

Зокрема, вона зазначила, що придбала 0,007 BTC у 2018 році за 1560 грн. Також у її декларації вказано й інші криптовалюти.

Кандидатка на посаду голови НАЗК задекларувала біткоїни
Скриншот декларації. Джерело: Єдиний державний реєстр декларацій.

Серед інших активів у паперах зазначено заробітну плату за рік у розмірі 669 573 грн і дохід від підприємницької діяльності – 273 800 грн. Крім того, у декларації Каплюк вказала три квартири у Києві.

Варто зауважити, що НАЗК залишилося без голови 15 січня, оскільки минув термін повноважень у Олександра Новікова. Нагадаємо, що голова Національного агентства призначається терміном на чотири роки. Одна й та сама особа не може обіймати посаду два терміни поспіль.

Найбільші власники біткоїнів в Україні

Інтерес до біткоїнів виявляють і українські депутати. Найбільше їх у колишнього депутата Одеської міської ради Дмитра Палпатіна – понад 7700 BTC (що еквівалентно $178 млн). Трохи менше у депутата Одеської районної ради Івана Бойченка – 5750 BTC ($133 млн) та народного депутата VIII скликання Дмитра Голубова – 4376 BTC ($101 млн).

В умовній п'ятірці опинилися народний депутат Анатолій Урбанський з активами в 4256 BTC і юрист Сергій Хома, який володіє 4147 BTC ($96 млн).

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Хабарі та біткоїни

Зазначимо, що біткоїни в Україні не завжди використовуються для законної діяльності. Зокрема, у листопаді минулого року було затримано нардепа з фракції «Слуга народу» Андрія Одарченка. Він, імовірно, намагався підкупити голову Держагентства з відновлення Мустафу Найєма.

Як наголосили детективи НАБУ, це перша в історії антикорупційних органів неправомірна вигода у цифрових активах, яку вдалося задокументувати.

Курс біткоїна за тиждень: консолідація триває Курс біткоїна за тиждень: консолідація триває Головний цифровий актив перебуває у боковому тренді поблизу важливого рівня опору. Дмитро Харьков 24 травня 2024
Дев’ятий день поспіль біткоїн-ETF фіксують чистий приплив коштів Дев’ятий день поспіль біткоїн-ETF фіксують чистий приплив коштів Лідером з надходжень знову став фонд IBIT від BlackRock, за ним слідує FBTC від Fidelity. Володимир Гришенко 24 травня 2024
На вершині Евересту встановили прапор Біткоїна На вершині Евересту встановили прапор Біткоїна Висоту у 8849 метрів за 50 днів підкорив біткоїнер Дадван Юсуф. Володимир Гришенко 24 травня 2024