Стало відомо, на що жителі Сальвадору витрачають BTC

Стало відомо, на що жителі Сальвадору витрачають BTC

Основними статтями витрат виявилися бакалія, супермаркети та ветеринарні клініки.

У Сальвадорі використовують біткоїн у повсякденному житті 12% місцевого населення. Про це йдеться у дослідженні Центральноамериканського університету імені Хосе Сімеона Каньяса, повідомляє Cointelegraph.

З тих сальвадорців, хто використовує BTC, майже половина купувала за допомогою біткоїна від одного до трьох разів (49,7%), а 20% використовували його 10 і більше разів. Основними статтями витрат у BTC виявилися бакалія (22,9%) та супермаркети (20,9%), слідом за ними ветеринарні клініки (15%).

Число тих, хто вважає, що життя їхньої родини поліпшилося за останній рік, коли біткоїн став законним платіжним засобом, зросло з 3% у 2022 році до 6,8% у 2023 році. Понад третина респондентів (34,3%) вважають, що загальна економічна ситуація в країні поліпшилася у 2023 році, насамперед завдяки зниженню рівня злочинності (24,3%). Тільки 0,5% сальвадорців вважають, що біткоїн має пряме відношення до поліпшення економіки.

У дослідженні, проведеному в грудні 2023 року, взяли участь 1280 респондентів, опитаних у себе вдома.

Який відсоток населення володіє BTC

За даними сервісу CoinGecko, попри докладені зусилля влади Сальвадору щодо поширення біткоїна в країні, місцеве населення зволікає з масовим прийняттям BTC.

Сальвадор є першою країною у світі, що використовує BTC як законний платіжний засіб, біткоїном володіє відносно невеликий відсоток населення країни. У Сальвадорі, населення якого становить 6,36 млн осіб, біткоїном володіють близько 109 175 осіб – приблизно 1,72%.

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Громадянство за біткоїни

Щоб поповнити державну скарбницю, законодавчі збори Сальвадору схвалили міграційний закон, що надає прискорене отримання громадянства іноземцям, які роблять пожертвування в біткоїнах на державні програми соціального та економічного розвитку.

Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Серед усіх поданих декларацій на частку співробітників поліції та прокуратури припадає понад 22%. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
MicroStrategy придбала ще 3000 BTC MicroStrategy придбала ще 3000 BTC Усього компанії вдалося накопичити 193 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу Одним із факторів ризику стала триваюча світова криза, пов'язана з виробництвом і доставкою чипів для «асіків». Володимир Гришенко 26 лютого 2024