Індекс жадібності та страху впав до «нейтрального» рівня

Індекс жадібності та страху впав до «нейтрального» рівня

Оцінка настроїв учасників ринку біткоїна нині становить 52 бали зі 100 можливих.

Показник індексу жадібності та страху впав до «нейтрального» рівня за кілька днів після історичного рішення Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) про схвалення спотових біткоїн-ETF. Відповідні дані надає сервіс Alternative Me.

Індекс жадібності та страху впав до «нейтрального» рівня
Показник індексу жадібності та страху. Джерело: Alternative Me.

Згідно з індексом, оцінка настрою учасників ринку біткоїна в даний час становить 52 бали зі 100 можливих – це найнижчий показник з 19 жовтня минулого року, коли біткоїн торгувався в межах $31 000.

За даними Google Trends, кількість запитів на тему «Чому біткоїн падає?» зросло на 1100%, оскільки учасники ринку шукають сенс у нещодавній динаміці цін на біткоїн.

Попередні показники

Падіння показника індексу жадібності та страху відбулося менш ніж через тиждень після того, як він на короткий час досяг позначки «екстремальна жадібність» у 76 балів, коли ринок очікував на схвалення спотових ETF на біткоїн. Це був найвищий показник з моменту максимальної вартості в $69 000 у середині листопада 2021 року.

Індекс Crypto Fear and Greed Index збирає та зважує дані щодо шести ключових показників ринку для оцінки настроїв ринку щодня: волатильність (25%), імпульс та обсяг ринку (25%), соціальні медіа (15%), опитування (15%), домінування біткоїна (10%) та тенденції (10%).

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Що відбувалося з курсом

Протягом 24 години після рішення SEC схвалити спотові біткоїн-фонди ціна головного цифрового активу злетіла до $49 000. Проте вже до 12 січня вона впала до $41 500, оскільки трейдери зафіксували прибуток.

На тлі ажіотажу на ринку навколо схвалення перших біткоїн-ETF невідомий кит продав 2742 BTC, зафіксувавши понад $74 млн прибутку.

Попри те, що запуск ETF сприяє популяризації біткоїна, дії цього кита вказують на більш песимістичну перспективу. Замість того, щоб утримувати біткоїн у розрахунку на майбутній прибуток, швидкий вихід із прибутком у $74 млн вказує на відсутність довгострокової впевненості.

Згодом масштабний розпродаж BTC також чинив негативний тиск на ціну. Якщо до буму продажу приєднаються додаткові великі власники, це може призвести до подальшого падіння курсу.

Metaplanet збільшила біткоїн-резерви на понад $1 млн Metaplanet збільшила біткоїн-резерви на понад $1 млн На тлі цього рішення вартість акцій компанії зросла на 21%. Володимир Гришенко 22 липня 2024
Німеччина втратила $124 млн через ранній продаж BTC-запасів Німеччина втратила $124 млн через ранній продаж BTC-запасів Прокуратура видала наказ про екстрений продаж біткоїнів, побоюючись, що їх вартість може впасти більш ніж на 10%. Володимир Гришенко 22 липня 2024
Британський футбольний клуб почав накопичувати біткоїни Британський футбольний клуб почав накопичувати біткоїни Голова правління Real Bedford Пітер МакКормак – відомий біткоїнер, тож вибір щодо резервного активу був очевидним. Дмитро Харьков 22 липня 2024