У Казахстані знизять тарифи та податки для Біткоїн-індустрії

У Казахстані знизять тарифи та податки для Біткоїн-індустрії

Президент Касим-Жомарт Токаєв уже підписав закон про внесення змін до податкового законодавства. Нові ставки почнуть працювати з 1 січня 2024 року.

У Казахстані з 1 січня 2024 року набудуть чинності поправки податкового законодавства, спрямовані на розвиток цифрового майнінгу та Біткоїн-індустрії. Про це повідомляє The Astana Times.

Казахстанська асоціація блокчейн-технологій та центрів обробки даних разом із органами уряду та парламентом обговорювали запровадження нових податкових ставок для майнерів. У результаті 12 грудня президент Касим-Жомарт Токаєв підписав закон про внесення змін та доповнень до податкового законодавства.

Наразі біржі, зареєстровані в Казахстані, звільняються від сплати податку на додану вартість (ПДВ) за операціями із цифровими активами. Існуючий раніше обов'язок зі сплати ПДВ ставив казахстанські біржі цифрових активів у неконкурентне становище на світовому ринку обороту цифрових активів.

Також зміни торкнуться і майнінгової галузі. Якщо раніше майнерам доводилося платити за споживання 1 кВт/год диференційовану ставку в розмірі 26 тенге ($0,057), то з 1 січня 2024 року платіж за 1 кВт/год буде зафіксовано на рівні 2 тенге ($0,0044). Раніше майнери, які використовують власні генеруючі потужності, платили 10 тенге за 1 кВт/год, а тепер цю суму буде переглянуто до 1 тенге ($0,0022).

Тиск на майнінг

У Казахстані останнім часом спостерігається стрімке скорочення майнінгової галузі через суворе регулювання. Після ухвалення нових податкових ставок компанії, зайняті видобутком біткоїнів, почали стрімко виїжджати з цієї країни. Водночас міністерство цифрового розвитку наголосило, що майнери «великої економічної користі не приносили».

Також у липні 2023 року набули чинності Правила ліцензування діяльності з майнінгу цифрових валют, згідно з якими особи, які займаються майнінгом, мають спочатку отримати спеціалізовану ліцензію, що також ускладнювало роботу компаній у Казахстані.

Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Майнінг біткоїнів — це головний процес усієї мережі, що перевіряє транзакції, за...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Тиск на біткоїн-обмінники

У 2023 році Агентство з фінансового моніторингу Казахстану закрило 980 біткоїн-обмінників, які нібито ведуть незаконну діяльність.

Також влада Казахстану в середині вересня заблокувала доступ до сайту біткоїн-біржі Coinbase, на якій ведеться торгівля цифровими активами «всупереч законодавству країни».

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Ралі біткоїна, MicroStrategy поповнює запаси BTC, гіганти з Волл-стріт зацікавилися біткоїн-ETF, Сноуден розповів про таємну купівлю урядом BTC, в Україні біткоїнам віддають перевагу правоохоронці, влада США перемістила BTC на $1 млрд, Hut 8 розширює бізнес у Техасі. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна На думку аналітиків, така ситуація може бути пов'язана з майбутнім халвінгом. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Інвестори вивели із фонду GBTC майже $600 млн, що безпосередньо вплинуло на ринок. Володимир Гришенко 01 березня 2024