У Казахстані заблокували доступ до Coinbase

У Казахстані заблокували доступ до Coinbase

Сайт біткоїн-біржі недоступний із середини вересня.

Влада Казахстану в середині вересня заблокувала доступ до сайту біткоїн-біржі Coinbase, на якій ведеться торгівля цифровими активами «всупереч законодавству країни». Про це повідомляє місцеве видання «Курсів».

«До комітету інформації міністерства культури та інформації надійшов запит від міністерства цифрового розвитку, інновацій та аерокосмічної промисловості Казахстану з проханням заблокувати інтернет-ресурс www.coinbase.com, який порушує пункт 5 статті 11 закону «Про цифрові активи в Республіці Казахстан», – пояснили у мінінформації.

Так, згідно з чинним законодавством, у Казахстані заборонено випуск та обіг незабезпечених цифрових активів, а також діяльність бірж, що працюють з такими активами, за винятком території Міжнародного фінансового центру «Астана» (МФЦА). Для роботи в Казахстані біржі мають отримати ліцензії Комітету з регулювання фінансових послуг Астани (AFSA). Сьогодні дозволи надано таким торговельним майданчикам: Binance, CaspianEx, Biteeu, ATAIX, Upbit, Xignal&MT та Bybit.

Регулювання у Казахстані

Казахстан нещодавно входив до трійки світових лідерів з майнінгу, проте останнім часом втратив позиції. При цьому влада країни стала віддавати перевагу розвитку проєктів із цифрових валют центробанків (CBDC).

15 вересня центр міжбанківських розрахунків реорганізували в Національну платіжну корпорацію (НПК). Новий орган здійснює нагляд за національною платіжною системою, серед яких послуги міжбанківського клірингу, грошові перекази та цифрова ідентифікацію. Наразі пілотний проєкт CBDC перебуває на стадії тестування.

Зрештою Казахстан сьогодні стрімко втрачає власні конкурентні позиції у різних сегментах Біткоїн-індустрії. Підприємці й інвестори вже не розглядають Казахстан як одну з найбільш привабливих країн для Біткоїн-бізнесу. Останні регуляторні рішення лише посилюють цей тренд, а CBDC-ініціативи ще й порушують базові права та свободи населення.

Що таке біткоїн-біржі?
Що таке біткоїн-біржі?
Завдяки зручності використання та доступності біткоїн-біржі – це найбільш популя...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Звернення до президента

Через неможливість вести бізнес у Казахстані вісім майнінгових компаній написали відкритого листа президенту Касим-Жомарт Токаєву. Вони заявили про надто високу вартість електроенергії та попросили знизити їм тарифи.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024