Аргентина зробила перший крок до прийняття Біткоїна

Аргентина зробила перший крок до прийняття Біткоїна

Влада країни дозволила громадянам і бізнесу укладати контракти в BTC.

Аргентина готова укладати договірні угоди, приймати й оформляти контракти, деноміновані в біткоїні. Про це заявила міністерка закордонних справ Аргентини Діана Мондіно, повідомляє Bitcoin Magazine.

За її словами, це один із пунктів економічної програми президентської адміністрації. Загалом влада планує реалізувати до 300 реформ, спрямованих на відновлення фінансового сектору.

«Боржник зобов'язаний надати відповідну кількість зазначеної валюти, незалежно від того, чи є ця валюта законним платіжним засобом у республіці, чи ні», – процитувала вона фрагмент указу президента Хав'єра Мілея.

Свою заяву вона зробила за місяць, після того, як Мілей виграв вибори. Під час кампанії він позитивно висловлювався щодо біткоїна.

Вибори президента Аргентини

В Аргентині у листопаді відбулися вибори глави держави. У другому турі з відривом у 3 млн голосів переміг економіст-лібертаріанець Хав'єр Мілей. Під час президентської кампанії він обіцяв «шокову терапію» для економіки Аргентини, «спалити» центральний банк, який він називає «шахрайським девайсом», і замінити національну валюту песо на долар, щоб упоратися з гіперінфляцією та девальвацією.

Мілей також вважає Біткоїн перетворювальним рішенням, яке допоможе «повернути контроль над грошима», і назвав BTC рухом до «повернення грошей їхньому початковому творцю – приватному сектору».

Що робить Біткоїн цінним?
Що робить Біткоїн цінним?
Біткоїн — перша у світі децентралізована цифрова валюта. Його цінність насампере...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Інфляція та курс біткоїна

Водночас в Аргентині після останнього перегляду курсу песо щодо американського долара біткоїн оновив історичний максимум.

Мілей вжив радикальних заходів для боротьби з економічною кризою в країні. Він оголосив про суттєву 50% девальвацію аргентинського песо, яке тепер дорівнює 800 песо за долар США порівняно з попередніми 400 песо. Тому курс BTC відразу оновив історичний максимум у більш ніж 15 млн песо за одну монету.

Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Серед усіх поданих декларацій на частку співробітників поліції та прокуратури припадає понад 22%. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
MicroStrategy придбала ще 3000 BTC MicroStrategy придбала ще 3000 BTC Усього компанії вдалося накопичити 193 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу Одним із факторів ризику стала триваюча світова криза, пов'язана з виробництвом і доставкою чипів для «асіків». Володимир Гришенко 26 лютого 2024