Запуск біткоїн-ETF може залучити $30 трлн від інституціоналів

Запуск біткоїн-ETF може залучити $30 трлн від інституціоналів

Компанія Grayscale поділилася прогнозом про перспективи запуску біржового біткоїн-фонду.

Запуск спотового біржового фонду на основі біткоїна (ETF) може «розблокувати» близько $30 трлн, що зберігаються у довірчих фондах. Про це заявив генеральний директор Grayscale Investments Майкл Сонненшайн в ефірі CNBC, повідомляє Bitcoin Magazine.

«Схвалення спотових біткоїн-ETF насправді відкриє можливості для тієї частини інвестиційної спільноти, яка, на щастя чи навпаки, не брала участі у BTC-ринку. На сьогоднішній день це близько $30 трлн, і ми сподіваємося, що схвалення спотових біткоїн-фондів ETF, долучення GBTC до лістингу дозволить цим інвесторам скористатися можливістю», – сказав Сонненшайн.

За його словами, запуск спотового біткоїн-фонду ETF відчинить двері для фінансових консультантів та інституціональних інвесторів, які зможуть більш вільно брати участь у ринку біткоїна. Приплив інституціонального капіталу на ринок може бути великим, що стане важливим кроком на шляху до прийняття біткоїна основними інститутами та визнання його як легітимного класу активів.

Судові провадження між Grayscale та SEC

Минулого літа компанія Grayscale подала до суду на Комісію з цінних паперів і бірж (SEC), стверджуючи, що відомство відмовляє їй у конвертації флагманського трасту. Перший суд, що відбувся 29 серпня, погодився з аргументами Grayscale, скасувавши таким чином рішення комісії. Друга інстанція підтримала попереднє рішення, відхиливши скаргу SEC.

Майкл Сонненшайн був задоволений судовими рішеннями, зазначивши, що Grayscale продовжуватиме роботу із забезпечення доступності та безпеки біткоїн-ETF для американських інвесторів. Він також наголосив на важливості справедливих та ефективних ринків.

Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Спотові біткоїн-ETF призначені для відстеження ціни біткоїна, зі зберіганням акт...
Bitcoin Magazine 10 серпня 2023

Заявки на запуск біткоїн-ETF

Станом на сьогоднішній день у SEC подали свої заявки на запуск спотових біржових фондів на основі біткоїна понад 10 компаній.

Багато експертів, зокрема з компаній Matrixport і JPMorgan Chase, висловлюють впевненість, що комісія 10 січня схвалить одну, кілька або всі заявки одночасно.

Своєю чергою, фінансовий юрист Скотт Джонссон наголосив на складності процесу затвердження, зазначаючи, що навіть якщо схвалення відбудеться найближчим часом, до запуску ETF все одно можуть минути тижні чи місяці.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Трамп приїде на Bitcoin 2024, від біткоїн-резервів Німеччини залишилось небагато, трейдери у збитках через падіння курсу BTC, Metaplanet купила ще 43 біткоїна, індекс жадібності й страху на півторарічному мінімумі, серед країн з прийняття BTC лідирує Аргентина. Володимир Гришенко 12 липня 2024
Акції Iris Energy падають після того, як її порівняли з Toyota Prius Акції Iris Energy падають після того, як її порівняли з Toyota Prius Експерти Culper Research вважають, що акції майнера «дико переоцінені» і мали б коштувати на 52%-79% менше. Володимир Гришенко 12 липня 2024
Курс біткоїна за тиждень: помірний оптимізм Курс біткоїна за тиждень: помірний оптимізм Головний цифровий актив продовжує стало відновлюватися, попри продажі монет урядом Німеччини. Дмитро Харьков 12 липня 2024