Запуск біткоїн-ETF може залучити $30 трлн від інституціоналів

Запуск біткоїн-ETF може залучити $30 трлн від інституціоналів

Компанія Grayscale поділилася прогнозом про перспективи запуску біржового біткоїн-фонду.

Запуск спотового біржового фонду на основі біткоїна (ETF) може «розблокувати» близько $30 трлн, що зберігаються у довірчих фондах. Про це заявив генеральний директор Grayscale Investments Майкл Сонненшайн в ефірі CNBC, повідомляє Bitcoin Magazine.

«Схвалення спотових біткоїн-ETF насправді відкриє можливості для тієї частини інвестиційної спільноти, яка, на щастя чи навпаки, не брала участі у BTC-ринку. На сьогоднішній день це близько $30 трлн, і ми сподіваємося, що схвалення спотових біткоїн-фондів ETF, долучення GBTC до лістингу дозволить цим інвесторам скористатися можливістю», – сказав Сонненшайн.

За його словами, запуск спотового біткоїн-фонду ETF відчинить двері для фінансових консультантів та інституціональних інвесторів, які зможуть більш вільно брати участь у ринку біткоїна. Приплив інституціонального капіталу на ринок може бути великим, що стане важливим кроком на шляху до прийняття біткоїна основними інститутами та визнання його як легітимного класу активів.

Судові провадження між Grayscale та SEC

Минулого літа компанія Grayscale подала до суду на Комісію з цінних паперів і бірж (SEC), стверджуючи, що відомство відмовляє їй у конвертації флагманського трасту. Перший суд, що відбувся 29 серпня, погодився з аргументами Grayscale, скасувавши таким чином рішення комісії. Друга інстанція підтримала попереднє рішення, відхиливши скаргу SEC.

Майкл Сонненшайн був задоволений судовими рішеннями, зазначивши, що Grayscale продовжуватиме роботу із забезпечення доступності та безпеки біткоїн-ETF для американських інвесторів. Він також наголосив на важливості справедливих та ефективних ринків.

Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Що таке спотовий біткоїн-ETF?
Спотові біткоїн-ETF призначені для відстеження ціни біткоїна, зі зберіганням акт...
Bitcoin Magazine 10 серпня 2023

Заявки на запуск біткоїн-ETF

Станом на сьогоднішній день у SEC подали свої заявки на запуск спотових біржових фондів на основі біткоїна понад 10 компаній.

Багато експертів, зокрема з компаній Matrixport і JPMorgan Chase, висловлюють впевненість, що комісія 10 січня схвалить одну, кілька або всі заявки одночасно.

Своєю чергою, фінансовий юрист Скотт Джонссон наголосив на складності процесу затвердження, зазначаючи, що навіть якщо схвалення відбудеться найближчим часом, до запуску ETF все одно можуть минути тижні чи місяці.

Morgan Stanley має плани на біткоїн-ETF Morgan Stanley має плани на біткоїн-ETF Банківський гігант зараз проводить юридичні консультації щодо вирішення цього питання. Володимир Гришенко 29 лютого 2024
Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC Ці біткоїни було конфісковано у межах справи біржі Bitfinex. Володимир Гришенко 29 лютого 2024
На вершині Евересту хочуть розгорнути прапор із Біткоїном На вершині Евересту хочуть розгорнути прапор із Біткоїном 23-річний біткоїнер планує таким чином звернути увагу на нерівність у доступі до фінансової освіти. Володимир Гришенко 29 лютого 2024