У Бутані виявили таємні майнінгові дата-центри

У Бутані виявили таємні майнінгові дата-центри

Одну з ділянок було виявлено поблизу перевалу Дочула – священного місця із сотнями святинь.

Королівство Бутан таємно створило низку державних підприємств із видобутку біткоїнів. Про це йдеться у розслідуванні Forbes.

Про розташування відповідних дата-центрів, про які раніше ніколи не повідомлялося публічно, стало відомо завдяки супутниковим знімкам Planet Labs, Satellite Vu та Google Earth.

Зокрема, на знімках видно довгі прямокутні майнінгові блоки та системи охолодження дата-центрів, заховані серед густих лісів та гірської місцевості у Гімалаях. На інших знімках видно потужні лінії електропередачі та трансформатори, що йдуть від гідроелектростанцій Бутану до місць майнінгу.

Одну з ділянок було виявлено поблизу перевалу Дочула – священного місця, де знаходиться 108 меморіальних святинь, інші – у гірському місті Тронгса, в центрі країни, у Дагані, на півдні й у районі «Міста освіти» – невдалого урядового проєкту з відродження економіки країни, що обійшовся держбюджету $1 млрд.

Аналізуючи будівництво об'єктів, є ймовірність, що влада Бутану могла розпочати їх у 2020 році.

Таємний майнінг

Про те, що державний інвестиційний банк королівства Бутан Druk Holding & Investments (DHI) підтримує майнінг біткоїнів, стало відомо після його невдалих інвестицій у компанії BlockFi та Celsius. Крім того, про те, що Бутан активно видобуває BTC, свідчить той факт, що останніми роками в Бутані різко зріс імпорт і споживання електроенергії. Королівство, яке завжди продавало надлишки гідроелектроенергії Індії, 2023 року закупило електроенергії на $20,7 млн.

Економіка Бутану вельми постраждала від зниження показників туризму під час пандемії COVID-19, а також зіткнувся зі зростанням безробіття серед молоді та відтоком мізків, спричиненим зростаючим рівнем еміграції.

Монарх Бутану король Джигме Кхесар Намг’ял Вангчук сподівається, що за допомогою біткоїнів зможе запобігти економічній кризі. Варто наголосити, що Бутан – це невелика країна з населенням близько 800 000 осіб.

Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Чи прибутковий майнінг біткоїнів?
Майнінг біткоїнів — це головний процес усієї мережі, що перевіряє транзакції, за...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Хто ще зацікавився майнінгом у Бутані

Заснована китайським бізнесменом Джиханом Ву сінгапурська компанія Bitdeer Technologies добудувала майнінговий центр у Бутані і розпочала його тестування.

Компанія Bitdeer, що є підрозділом провідного китайського виробника майнінгових пристроїв Bitmain, розширює свою присутність на Гімалаях з метою освоєння багатих енергетичних ресурсів. У травні Bitdeer оголосила про співпрацю із DHI з метою залучення до $500 млн.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Трамп приїде на Bitcoin 2024, від біткоїн-резервів Німеччини залишилось небагато, трейдери у збитках через падіння курсу BTC, Metaplanet купила ще 43 біткоїна, індекс жадібності й страху на півторарічному мінімумі, серед країн з прийняття BTC лідирує Аргентина. Володимир Гришенко 12 липня 2024
Акції Iris Energy падають після того, як її порівняли з Toyota Prius Акції Iris Energy падають після того, як її порівняли з Toyota Prius Експерти Culper Research вважають, що акції майнера «дико переоцінені» і мали б коштувати на 52%-79% менше. Володимир Гришенко 12 липня 2024
Курс біткоїна за тиждень: помірний оптимізм Курс біткоїна за тиждень: помірний оптимізм Головний цифровий актив продовжує стало відновлюватися, попри продажі монет урядом Німеччини. Дмитро Харьков 12 липня 2024