У Белграді відкрився дослідницький Біткоїн-центр

У Белграді відкрився дослідницький Біткоїн-центр

HUB21 займатиметься проєктуванням та розробленням екосистеми Біткоїна.

У столиці Сербії Белграді створили новаторську некомерційну асоціацію HUB21, яка займатиметься проєктуванням та розробленням екосистеми Біткоїна. Про це повідомляє Bitcoin Magazine.

Белград готовий залучити до співпраці з HUB21 іноземних інвесторів та інших фахівців. Створення асоціації покликане заповнити прогалину в розумінні й участі в Біткоїн-екосистемі в IT-ландшафті Сербії, що розвивається. HUB21 займеться підготовкою програмістів-початківців, художників, дизайнерів і підприємців, щоб вони могли отримати вигоду зі зростаючого інтересу до Біткоїна.

До програми HUB21 входить надання освітніх ресурсів сербською мовою, проведення регулярних зустрічей, майстер-класів і семінарів, а також створення інклюзивного простору як для новачків, так і для експертів галузі. Бачення асоціації поширюється на розширення можливостей місцевих талантів у різних секторах для використання біткоїнів та розвиток відповідних ініціатив.

У реалізації концепції HUB21 відіграли ключову роль стартапи Primal.net та PeakShift.

Регулювання у Сербії

Наприкінці 2020 року влада ухвалила законодавство, що регулює ринок цифрових активів. Акт, який отримав назву «Закон про цифрові активи», набрав чинності в середині 2021 року.

Головна увага в документі приділяється захисту інвесторів та споживачів. Сербські органи регулювання вимагають, щоб усі учасники ринку, які надають послуги, пов'язані із цифровими активами, мали відповідну ліцензію. Таким чином, Сербія намагається створити сприятливі умови для розвитку цієї сфери, при цьому мінімізуючи потенційні ризики для своїх громадян. Важливо знати, що у цій країні дуже багато розробників. Згідно з офіційними даними, на IT-сектор припадає близько 10% ВВП. Тому створення тут сприятливого середовища є вкрай важливим для економіки країни.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Вплив принца Філіпа Карагеоргієвича

Наслідний принц Сербії Філіп Карагеоргієвич вважає себе Біткоїн-максималістом і бере активну участь у розвитку екосистеми в країні. Карагеоргієвич переконаний, що біткоїн – єдиний цифровий актив, здатний розв'язати одну з найбільших проблем, що стоять перед світом, – проблему грошей. Також він є активним учасником різних Біткоїн-конференцій.

Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Серед усіх поданих декларацій на частку співробітників поліції та прокуратури припадає понад 22%. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
MicroStrategy придбала ще 3000 BTC MicroStrategy придбала ще 3000 BTC Усього компанії вдалося накопичити 193 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу Одним із факторів ризику стала триваюча світова криза, пов'язана з виробництвом і доставкою чипів для «асіків». Володимир Гришенко 26 лютого 2024