У Белграді відкрився дослідницький Біткоїн-центр

У Белграді відкрився дослідницький Біткоїн-центр

HUB21 займатиметься проєктуванням та розробленням екосистеми Біткоїна.

У столиці Сербії Белграді створили новаторську некомерційну асоціацію HUB21, яка займатиметься проєктуванням та розробленням екосистеми Біткоїна. Про це повідомляє Bitcoin Magazine.

Белград готовий залучити до співпраці з HUB21 іноземних інвесторів та інших фахівців. Створення асоціації покликане заповнити прогалину в розумінні й участі в Біткоїн-екосистемі в IT-ландшафті Сербії, що розвивається. HUB21 займеться підготовкою програмістів-початківців, художників, дизайнерів і підприємців, щоб вони могли отримати вигоду зі зростаючого інтересу до Біткоїна.

До програми HUB21 входить надання освітніх ресурсів сербською мовою, проведення регулярних зустрічей, майстер-класів і семінарів, а також створення інклюзивного простору як для новачків, так і для експертів галузі. Бачення асоціації поширюється на розширення можливостей місцевих талантів у різних секторах для використання біткоїнів та розвиток відповідних ініціатив.

У реалізації концепції HUB21 відіграли ключову роль стартапи Primal.net та PeakShift.

Регулювання у Сербії

Наприкінці 2020 року влада ухвалила законодавство, що регулює ринок цифрових активів. Акт, який отримав назву «Закон про цифрові активи», набрав чинності в середині 2021 року.

Головна увага в документі приділяється захисту інвесторів та споживачів. Сербські органи регулювання вимагають, щоб усі учасники ринку, які надають послуги, пов'язані із цифровими активами, мали відповідну ліцензію. Таким чином, Сербія намагається створити сприятливі умови для розвитку цієї сфери, при цьому мінімізуючи потенційні ризики для своїх громадян. Важливо знати, що у цій країні дуже багато розробників. Згідно з офіційними даними, на IT-сектор припадає близько 10% ВВП. Тому створення тут сприятливого середовища є вкрай важливим для економіки країни.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Вплив принца Філіпа Карагеоргієвича

Наслідний принц Сербії Філіп Карагеоргієвич вважає себе Біткоїн-максималістом і бере активну участь у розвитку екосистеми в країні. Карагеоргієвич переконаний, що біткоїн – єдиний цифровий актив, здатний розв'язати одну з найбільших проблем, що стоять перед світом, – проблему грошей. Також він є активним учасником різних Біткоїн-конференцій.

Metaplanet збільшила біткоїн-резерви на понад $1 млн Metaplanet збільшила біткоїн-резерви на понад $1 млн На тлі цього рішення вартість акцій компанії зросла на 21%. Володимир Гришенко 22 липня 2024
Німеччина втратила $124 млн через ранній продаж BTC-запасів Німеччина втратила $124 млн через ранній продаж BTC-запасів Прокуратура видала наказ про екстрений продаж біткоїнів, побоюючись, що їх вартість може впасти більш ніж на 10%. Володимир Гришенко 22 липня 2024
Британський футбольний клуб почав накопичувати біткоїни Британський футбольний клуб почав накопичувати біткоїни Голова правління Real Bedford Пітер МакКормак – відомий біткоїнер, тож вибір щодо резервного активу був очевидним. Дмитро Харьков 22 липня 2024