Принц Сербії: єдиний Біткоїн-монарх у світі

Принц Сербії: єдиний Біткоїн-монарх у світі

Наслідний принц Сербії Філіп Карагеоргієвич називає себе Біткоїн-максималістом. Виступаючи на численних івентах, конференціях і подкастах, він розповідає про користь Біткоїна, роблячи свій внесок у розвиток спільноти та технології.

Хто такий Філіп Карагеоргієвич

Принц Філіп Карагеоргієвич народився 15 січня 1982 року у Ферфаксі, штат Вірджинія, США. Він є членом сербської королівської родини Карагеоргієвичів, сином кронпринця Олександра II та герцогині Сегорбе Марії Да Глорії.

Принц Сербії: єдиний Біткоїн-монарх у світі
Наслідний принц Сербії Філіп Карагеоргієвич. Джерело: соцмережа X (Twitter).

Замолоду принц навчався у школах Великої Британії та США. Пізніше переїхав до Туманного Альбіону для навчання в університеті. Нині принц бере участь у різноманітних благодійних і культурних заходах, підтримуючи традиції своєї сім'ї та відновлення монархії у Сербії. До того ж Філіп Карагеоргієвич виступає за визнання біткоїна легальним платіжним засобом у всьому світі. Він є активним прихильником головного цифрового активу й ініціює обговорення питання про прийняття BTC на державному рівні. Принц також планує відіграти важливу роль у здійсненні цієї ідеї.

Причини підтримки Біткоїна

Під час телевізійного інтерв'ю спадкоємця запитали про його погляди на криптовалюту. Філіп Карагеоргієвич пояснив:

«Не криптовалюта, а Біткоїн. Йдеться лише про Біткоїн. Біткоїн – це свобода і те, чого я прагну для всіх, – свобода від цензури. Саме Біткоїн допоможе людям знову набути суверенітету та свободи», – додав сербський спадкоємець.

Філіп Карагеоргієвич переконаний, що біткоїн – єдиний цифровий актив, який здатен розв'язати одну з найбільших проблем, які стоять перед світом, – проблему грошей.

«Причина, через яку світ перебуває в такому жахливому стані, полягає в грошах. Люди думають: «гроші сприяють корупції», але насправді ні, гроші вже корумповані самі собою, і це потрібно змінити», – сказав він.

Регулювання у Сербії

За підтримки місцевого населення та сприяння наслідного принца Філіпа Карагеоргієвича у Сербії відносно нещодавно взялися за Біткоїн-регулювання.

Принц Сербії: єдиний Біткоїн-монарх у світі
Джерело: соцмережа X (Twitter).

Наприкінці 2020 року влада ухвалила законодавство, що регулює ринок цифрових активів. Акт, який отримав назву «Закон про цифрові активи», набрав чинності в середині 2021 року.

Головна увага в документі приділяється захисту інвесторів та споживачів. Сербські органи регулювання вимагають, щоб усі учасники ринку, які надають послуги, пов'язані з цифровими активами, мали відповідну ліцензію. Таким чином, Сербія намагається створити сприятливі умови для розвитку цієї сфери, при цьому мінімізуючи потенційні ризики для своїх громадян. Важливо знати, що у цій країні дуже багато розробників. Згідно з офіційними даними, на IT-сектор припадає близько 10% ВВП. Тому створення тут сприятливого середовища вкрай важливе для економіки країни.

Філіп Карагеоргієвич виступає за масове використання децентралізованих грошей у Сербії. Через різні проєкти, такі як Jan3 та Aqua Wallet, він прагне сприяти прийняттю Біткоїна в країні. Його вплив і знання фінансових систем дозволяють йому очолювати ініціативи, спрямовані на зближення традиційного управління та вільного цифрового майбутнього.

Про важливість знань

Наслідний принц, вивчаючи досвід Сальвадору, вважає, що навчання Біткоїна слід розпочинати ще в середній школі й упроваджувати цю ініціативу потрібно в усьому світі. Під час конференції Surfin' Bitcoin 2022 у Франції Філіп Карагеоргієвич наголосив, що, якщо діти знатимуть про Біткоїн і його переваги, це значно збільшить прийняття та використання цифрових активів у майбутньому.

«Дітям слід розуміти, у чому суть Біткоіна. Їм треба знати історію грошей, але у школах цього не навчають. Як я бачу, освіта стає дедалі гіршою», – заявив він.

Ініціативи принца

На конференції Bitcoin Amsterdam 2023 Філіп Карагеоргієвич разом із президентом Мадейри Мігелем Альбукерке оголосили про створення Біткоїн-хаба з розвитку інновацій.

Принц Сербії: єдиний Біткоїн-монарх у світі
Принц Сербії на конференції з президентом Мадейри. Джерело: соцмережа X (Twitter).

«Мадейра – один із найпопулярніших світових туристичних напрямків у світі. У нас субтропічний клімат, і взимку багато європейців люблять завітати у цей регіон. Але зараз ми хочемо змінити нашу економіку, здебільшого звернувши увагу в бік технологічних компаній, хай-тек, штучного інтелекту та, звичайно ж, Біткоїна. Кожен, хто якось пов'язаний із Біткоїном, – ласкаво просимо на Мадейру», – заявив Альбукерке.

Філіп Карагеоргієвич схвалено висловився про те, що регіон Мадейра «приймає біткоїни». Він назвав Біткоїн «технологією майбутнього» та «відкритим, безпечним протоколом, схожим на інтернет». Принц підтвердив, що він є переконаним прихильником цифрових валют.

Також цього року він допомагав інформувати законодавців по всьому світу про переваги прийняття BTC національними державами та співпрацював з урядом Сальвадору – країни, яка першою у світі визнала біткоїн законним платіжним засобом.

Підбиваючи підсумки

Принц Філіп Карагеоргієвич бачить майбутнє, в якому BTC стане невід'ємною частиною фінансової системи національних держав. Через співпрацю з урядами він прагне сприяти визнанню біткоїна законним платіжним засобом. Його метою є радикальна трансформація способів проведення транзакцій та надання громадянам можливості скористатися перевагами децентралізованих фінансів.

Еволюція технологій: від криптографії до Біткоїна Еволюція технологій: від криптографії до Біткоїна Біткоїн не з’явився на рівному місці. Йому передували десятки років наполегливої праці сотень розробників та активістів. Дмитро Харьков 21 червня 2024
Semler Scientific: чому медична компанія обрала Біткоїн-стратегію Semler Scientific: чому медична компанія обрала Біткоїн-стратегію Медична компанія Semler Scientific надихнулася прикладом компанії MicroStrategy і перейшла на Біткоїн-стратегію. Завдяки регулярній купівлі BTC її справи одразу почали покращуватися.    Володимир Гришенко 20 червня 2024
Інтернет чи Біткоїн: що зростає швидше Інтернет чи Біткоїн: що зростає швидше За останні три десятиліття інтернет став глобальною і найбільш широковживаною технологією у світі. Експерти помітили, що Біткоїн розвивається за аналогічним сценарієм. Дмитро Харьков 19 червня 2024